Polski Tenis

WYNIKI

LONDYN: Medvedev - Thiem 4:6, 7:6 (2), 6:4; Koolhof/Mektic - J. Melzer/Roger-Vasselin 6:2, 3:6, 10:5.

Futuresy ITF – raport z kortów

Duża grupa polskich tenisistów rywalizuje w futuresach ITF w Europie i Afryce.

Do ćwierćfinałów singla dotarli: Piotr Matuszewski (pierwsze punkty ATP), Michał Dembek, Andriej Kapaś i Adrian Andrzejczuk.

Balatonboglar

Marcin Gawron i Mateusz Kowalczyk kontynuują starty na Węgrzech. W BBTC Open (korty ziemne, 25 tys. $ w puli nagród) Gawron wygrał z Niemcem Frederikiem Pressem 6:4, 6:3. W 1/8 finału uległ Austriakowi Sebastianowi Ofnerowi 5:7, 2:6.

W deblu Gawron i Kowalczyk pokonali Węgrów Attilę Balazsa i Gergely Kisgyorgy 6:2, 6:0, ale przegrali z Czechami Zdenkiem Kolarem i Pavlem Nejedlym 6:7 (5), 4:6.

Porto

Drugi tydzień w Portugalii grał Maciej Rajski. W Porto Open (korty ziemne, 25 tys. $) pokonał doświadczonego Portugalczyka Freda Gila 3:6, 6:3, 6:4. Przegrał jednak z Hiszpanem Andresem Artunedo 5:7, 6:4, 6:7 (6).

W deblu Rajski i Portugalczyk Miguel Semedo przegrali z Gilem i Hiszpanem Markiem Ginerem 2:6, 0:6.

Falun

Andriej Kapaś rywalizował w Rising Star Tour w Falun (korty twarde w hali, 25 tys. $). Wygrał z Białorusinem Dmitrijem Zhyrmontem (nr 2) 6:1, 3:6, 6:3 i Szwedem Isakiem Arvidssonem 3:6, 7:6 (2), 6:3. W ćwierćfinale uległ Szwedowi Markusowi Erikssonowi 1:6, 4:6.

W deblu Kapaś i Niemiec Mats Moraing byli lepsi od Szwedów Tobiasa Blomgrena i Morgana Johanssona 6:3, 6:2. W ćwierćfinale przegrali walkowerem ze Szwedami Isakiem Arvidssonem i Fredem Simonssonem.

Szarm el-Szejk

Michał Dembek, Kamil Gajewski, Szymon Walków, Kacper Żuk, Piotr Matuszewski Ksawery Pociej grają w Egipcie (korty twarde, 10 tys. $).

Matuszewski zdobył pierwszy punkt do rankingu ATP singlistów. Wygrał z Ukraińcem Dmitrijem Badanovem 7:6 (7), 6:4 i Walkowem 6:4, 6:4, który wcześniej był lepszy od Peruwiańczyka Alexandra Merino 6:1, 6:2. Pokonał też Dembka 5:7, 6:1, 6:3. W półfinale przegrał z Lloydem Harrisem (RPA) 6:2, 4:6, 2:6.

Dembek wygrał z Brytyjczykiem Lukem Oakleyem 6:1, 7:6 (5) i Nowozelandczykiem Ollym Sadlerem 6:0, 6:0.

Żuk pokonał Czecha Lukasa Vejvarę 4:6, 6:3, 6:0, ale za mocny okazał się Egipcjanin Karim-Mohamed Maamoun 1:6, 3:6.

Gajewski był skuteczniejszy od Słowaka Ivana Koseca 7:5, 6:3. Przegrał jednak z Włochem Andreą Vavassorim 4:6, 5:7.

W eliminacjach Matuszewski wygrał z Włochem Moritzem Trockerem 6:3, 6:2 i Hindusem Arpitem Sharmą 6:0, 6:2. Pociej nie sprostał Japończykowi Leo Julienowi Sebaounowi 4:6, 4:6.

W deblu Gajewski i Walków uporali się z Badanovem i Rosjaninem Denisem Pisarchukiem 6:3, 6:3 oraz Brytyjczykami Jonathanem Grayem i Lukem Oakleyem 7:6 (3), 6:7 (5), 10:8. W półfinale przegrali z Włochami Antoniem Massarą i Vavassorim 5:7, 7:6 (4), 2:10.

Matuszewski i Żuk pokonali Czechów Petra Hajka i Vejvarę 6:2, 4:6, 10:7, Pocieja i Egipcjanina Issama Haithama Taweela 6:1, 6:4 oraz Harrisa i K-M. Maamouna 3:6, 6:1, 10:8. O tytuł zagrają z Massarą i Vavassorim.

Pociej i Taweel wygrali w pierwszym meczu z Włochem Giorgią Riccą i Hiszpanem Jose Vidalem Azorinem 6:4, 6:4. Dembek i Austriak Dominic Weidinger przegrali ze Słowakiem Andrejem Glvacem i Ivanem Kosecem 3:6, 6:7 (5).

Kijów

Adrian Andrzejczuk w turnieju w Kijowie (korty twarde, 10 tys. $) pokonał Rosjanina Maksima Malysheva 6:4, 6:2 i Ukraińca Olega Kovala 6:2, 6:4. W ćwierćfinale był słabszy od Ukraińca Marata Deviatiarova 3:6, 6:4, 5:7.

W kwalifikacjach Piotr Zbroja wygrał z Ukraińcem Pavlem Kulabukhovem 6:4, 6:0, ale przegrał z Ukraińcem Vladyslavem Lobakiem 1:6, 5:7.

Mateusz Smolicki pokonał Ukraińca Denisa Parshutina 6:3, 6:1, ale był słabszy od Włocha Francesco Ferrariego 1:6, 1:6.

Dominik Nazaruk uległ Ukraińcowi Georgijowi Kravchenko 2:6, 6:7 (6), a Michał Kominek był gorszy od Ukraińca Oleksieja Krutykha 1:6, 4:6.

W deblu Andrzejczuk i Smolicki wygrali z Ukraińcami Igorem Karpovetsem i Lobakiem 6:3, 6:2 oraz Kovalem i Aleksiejem Prokopchukiem 4:6, 6:4, 10:8. W półfinale ulegli Ukraińcowi Władysławowi Manafovov i Litwinowi Lukasowi Mugeviciusovi 2:6, 6:2, 2:10.

Hambach

Do rozgrywek wrócił Louis Dończyk. W Dittelbrunn Open 2016 (carpet w hali, 10 tys. $) przegra w eliminacjach z Niemcem Tomasem Charlosem 4:6, 4:6.

Toowoomba

Andrzej Franko próbował swoich sił w kwalifikacjach w Australii (korty twarde, 25 tys. $). Uległ Australijczykowi Robertowi Stirlingowi 0:6, 1:6.

Kategoria: ITF

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności