Logo Polski Tenis

WYNIKI

BIRMINGHAM: Kvitova - Rybarikova 4:6, 6:1, 6:2; MAJORKA: T. Maria - Sevastova 6:4, 7:5; HALLE: Coric - Federer 7:6 (6), 3:6, 6:2; LONDYN: Cilic - N. Djokovic 5:7, 7:6 (4), 6:3.

Aktualności

Halowe mistrzostwa Polski młodzików – wyniki

W Zabrzu rozegrano halowe mistrzostwa Polski młodzików, czyli tenisistów do lat 14.

W finale singla dziewcząt Zuzanna Kubacha wygrała z niespełna 13-letnią Darię Górską. W gronie chłopców złoto wywalczył Martyn Pawelski, który w finale pokonał Patryka Stankiewicza.

W grach podwójnych zwyciężyli Zuzanna Jeschke i Zuzanna Kobacha oraz Jakub Bojarski i Martyn Pawelski.

SINGIEL MŁODZICZEK

Pierwsza runda: (1) Kubacha – Pawlikowska 6:0, 6:1; Woźny – Durska 6:1, 3:6, 7:5; Głowacka – Pieczyńska 6:1, 6:4; Michta – (6) Turczuk 6:4, 6:2; (3) K. Maciejewska – Lang 2:6, 6:2, 7:6 (6); Ewald – Chyba 6:2, 6:4; Frankowska – Bozova 3:6, 6:3, 6:4; (5) Jeschke – Węgrzyn 6:3, 7:6 (5); (8) Łężniak – Bajorek 6:1, 6:2; Wróblewska – Będkowska 6:2, 6:2; Świerczyńska – Bednarz 6:3, 6:2; (4) Paul – Kołowrotkiewicz 6:2, 6:3; (7) Górska – Popławska 6:1, 3:6, 6:1; Braziewicz – Telżyńska 6:3, 6:1; M. Szymańska – Szczepaniak 6:3, 6:0; (2) Jodłowska – Koralnik 6:1, 6:0.

Druga runda: Kubacha – Woźny 6:2, 6:1; Michta – Głowacka 6:2, 6:0; Ewald – K. Maciejewska 5:7, 6:3, 6:3; Jeschke – Frankowska 7:6 (5), 2:6, 7:5; Łężniak – Wróblewska 6:0, 6:0; Paul – Świerczyńska 6:4, 6:4; Górska – Braziewicz 6:0, 6:1; Jodłowska – M. Szymańska 6:2, 6:2.

Ćwierćfinały: Kubacha – Michta 5:7, 7:5, 7:6 (6); Jeschke – Ewald 6:2, 6:3; Łężniak – Paul 6:4, 7:5; Górska – Jodłowska 6:4, 4:6, 6:2.

Półfinały: Kubacha – Jeschke 6:3, 6:3; Górska – Łężniak 0:6, 6:3, 6:2.

Finał: Kubacha – Górska 7:6 (4), 1:6, 6:4.

SINGIEL MŁODZIKÓW

Pierwsza runda: (1) Pawelski – Włodarczyk 6:2, 7:6 (4); Bruczko – Korczyc 4:6, 6:4, 7:5; Okrzesik – Skarżyński 6:3, 7:5; (6) Rytelewski – Juszczak 6:3, 6:1; Rogowski – (4) Siekanowicz 6:4, 6:2; Wójcicki – Borkowy 2:6, 6:1, 6:2; Barcik – Solarski 6:1, 6:3; (5) J. Bojarski – Pałyszko 6:3, 6:1; (8) Marcinkowski – Wrona 3:6, 6:4, 6:4; G. Zgoła – Kosowski 6:1, 6:0; Bux – W. Kowalski 6:1, 6:3; (3) Stankiewicz – Cała 6:1, 7:5; Bojko – (7) Roś 7:5, 3:6, 7:6 (5); Dzieło – Kawałkowski 6:1, 6:1; Strzelecki – Kapuściński 7:5, 7:6 (6); (2) G. Matuszewski – Lechno-Wasiutyński 4:6, 6:3, 6:4.

Druga runda: Pawelski – Bruczko 6:1, 6:0; Rytelewski – Okrzesik 6:2, 6:2; Rogowski – Wójcicki 6:1, 6:2; J. Bojarski – Barcik 6:4, 6:1; G. Zgoła – Marcinkowski 6:2, 3:6, 6:2; Stankiewicz – Bux 6:0, 6:2; Dzieło – Bojko 6:4, 6:0; G. Matuszewski – Strzelecki 6:1, 6:1.

Ćwierćfinały: Pawelski – Rytelewski 6:2, 6:2; J. Bojarski – Rogowski 6:3, 6:4; Stankiewicz – G. Zgoła 6:3, 6:2; G. Matuszewski – Dzieło 6:3, 6:1.

Półfinały: Pawelski – J. Bojarski 6:4, 4:6, 6:0; Stankiewicz – G. Matuszewski 6:3, 6:0.

Finał: Pawelski – Stankiewicz 6:2, 7:6 (1).

DEBEL MŁODZICZEK

Pierwsza runda: (1) Jeschke/Kubacha – Koralnik/Wróblewska 6:3, 6:4; Bajorek/Woźny – Domańska/Pawlikowska 2:6, 1:0 i krecz; (4) Górska/Węgrzyn – Bednarz/Witkowska 7:5, 6:1; Głowacka/Pytel – Szmyd/Telżyńska 6:11, 6:2; Ewald/Szymańska – Bukowiec/Szczepaniak 6:1, 6:1; (3) Łężniak/Świerczyńska – Maciejewska/Popławska 6:3, 6:3; Bozova/Pieczyńska – Będkowska/Siwakowska 6:1, 2:6, 10:4; (2) Jodłowska/Paul – Durska/Frankowska 6:4, 6:2.

Ćwierćfinały: Jeschke/Kubacha – Bajorek/Woźny; Górska/Węgrzyn – Głowacka/Pytel 6:0, 6:4; Łężniak/Świerczyńska – Ewald/Szymańska 7:5, 6:4; Jodłowska/Paul – Bozova/Pieczyńska 6:4, 6:3.

Półfinały: Jeschke/Kubacha – Górska/Węgrzyn 7:6 (4), 6:3; Łężniak/Świerczyńska – Jodłowska/Paul 6:1, 6:4.

Finał: Jeschke/Kubacha – Łężniak/Świerczyńska 6:3, 6:4.

DEBEL MŁODZIKÓW

Pierwsza runda: (1) J. Bojarski/Pawelski – Korczyc/Skarżyński 6:4, 6:0; Kawałkowski/Pankowski – Okrzesik/Solarski 5:7, 6:2, 10:5; (3) Matuszewski/Rogowski – Bojko/Kosowski 3:6, 6:2, 16:14; Dzieło/Roś – Bruczko/Wrona 2:6, 6:4, 11:9; Bux/Cała – Ciołek/Kowalski 6:2, 7:5; (4) Marcinkowski/Włodarczyk – Pałyszko/Strzelecki 7:6 (2), 6:4; Lechno-Wasiutyński/G. Zgoła – Kapuściński/Lambert 6:2, 6:2; (2) Siekanowicz/Stankiewicz – Borkowy/Rytelewski 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: J. Bojarski/Pawelski – Kawałkowski/Pankowski 6:2, 6:2; Matuszewski/Rogowski – Dzieło/Roś 6:2, 6:1; Marcinkowski/Włodarczyk – Bux/Cała 6:2, 6:4; Lechno-Wasiutyński/G. Zgoła – Siekanowicz/Stankiewicz 6:3, 6:4.

Półfinały: J. Bojarski/Pawelski – Matuszewski/Rogowski 7:5, 7:6 (4); Marcinkowski/Włodarczyk – Lechno-Wasiutyński/G. Zgoła 7:5, 2:6, 10:6.

Finał: J. Bojarski/Pawelski – Marcinkowski/Włodarczyk 6:4, 6:3.

ELIMINACJE MŁODZICZEK

Pierwsza runda: Durska – bye; Frątczak – Nieradzik 6:2, 6:2; Pieczyńska – bye; Pacholarz – Zagaja 5:7, 6:3, 6:3; Lang – bye; Kosowska – Siwakowska 7:5, 6:4; Braziewicz – bye; Bukowiec – Skowrońska 7:6 (5), 4:6, 6:4; Zalewska – bye; Szczepaniak – Spalek 6:3, 6:2; Witkowska – Pyrek 6:1, 6:0; Michta – Studzińska 6:2, 6:0; Szmyd – Ostraszewska 3:6, 6:2, 6:2; Bozova – Ciesielczyk 6:4, 6:1; Kołowrotkiewicz – Bąk 6:3, 6:3; Ladrowska – Nogala 6:3, 6:3.

Druga runda: Durska – Frątczak 6:2, 6:0; Pieczyńska – Pacholarz 6:2, 6:2; Lang – Kosowska 7:6 (3), 1:6, 6:0; Braziewicz – Bukowiec 6:4, 6:1; Szczepaniak – Zalewska 7:6 (4), 4:6, 6:2; Michta – Witkowska 6:0, 6:4; Bozova – Szmyd 6:2, 6:3; Kołowrotkiewicz – Ladrowska 6:1, 6:1.

ELIMINACJE MŁODZIKÓW

Pierwsza runda: Kapuściński – bye; Regucki – Krasnodębski 6:1, 6:2; Lambert – bye; Barcik – Allen 6:1, 6:1; Kordowski – Renkiel 6:0, 6:1; Juszczak – Uzarek 6:2, 6:3; Kaszowski – Ciołek 7:6 (3), 6:0; W. Kowalski – Sopoliński 7:6 (3), 7:6 (4); Klasiński – Kołodziejczyk 6:2, 6:2; Okrzesik – Budzyński 6:1, 3:6, 6:2; Pałyszko – Keiper 6:0, 6:2; Pankowski – Hulbój 6:1, 6:0; Wójcicki – Królikowski 6:2, 6:7 (7), 6:4; Blom – Boczkowski 7:5, 6:1; Strzelecki – Wysocki 6:0, 6:0; Surudo – Szymczak 6:0, 6:1.

Druga runda: Kapuściński – Regucki 6:2, 6:3; Barcik – Lambert 6:3, 6:2; Juszczak – Kordowski 7:5, 4:6, 6:3; W. Kowalski – Kaszowski 6:2, 6:0; Okrzesik – Klasiński 4:6, 7:5, 7:6 (6); Pałyszko – Pankowski 6:4, 4:6, 7:5; Wójcicki – Blom walkower; Strzelecki – Surudo 6:2, 0:6, 6:0.

Kategoria: PZT