Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Cornet - Tauson 6:3, 6:3; E. Andreeva - Seidel 6:4, 7:5; Bassols Ribera - Sevastova 2:6, 7:6 (4), 6:4; Watson - Ponchet walkower; E. Andreeva/Naef - Falkowska/Kawa 6:4, 3:6, 10:8; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Fils - Van Assche 2:4, 4:1, 4:3 (1), 4:3 (6); Me djedovic - Stricker 4:3 (5), 2:1 i krecz Szwajcara.
Polska Liga Tenisa

Iga Świątek kolejny raz przygotowuje Szlachetną Paczkę

Iga Świątek razem ze swoim teamem już po raz kolejny przygotowuje Szlachetną Paczkę.

Zarówno przed wyjściem na kort, jak i w życiu dobrze mieć wokół siebie ludzi, na których można liczyć. Niestety dla rodzin wspieranych przez Szlachetną Paczkę to często niedoścignione marzenie, które jednak możemy spełnić – wspólnymi siłami!

Iga Świątek wspiera Szlachetną Paczkę

– Poczucie wsparcia jest ogromnie ważne. Myślę, że bez tego nie dałabym rady tak dużo wyjeżdżać, cały czas rywalizować. Cieszę się, że mam wokół siebie ludzi, którym faktycznie mogę zaufać. Mimo tego, że tenis jest nazywany sportem indywidualnym, to wiem, że bez nich nie osiągnęłabym tego, co się teraz udaje – mówi Iga Świątek. – Dobrze mieć wokół siebie osoby, na które można liczyć. Dla niektórych to marzenie.

Iga Świątek przygotowuje Szlachetną Paczkę razem ze swoim zgranym zespołem, który na co dzień wzajemnie się wspiera. Tenis to samotna gra, ale pomocna jest świadomość, że poza kortem są ludzie, na których może liczyć. Niestety tysiące rodzin w Polsce nie ma do kogo powiedzieć nawet słowa „proszę”. Walczą często ze skrajną biedą samotnie, z dala od wzroku i zainteresowania drugiego człowieka.

Wciąż możesz wesprzeć wiele takich rodzin. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i pomóż tym, którzy najbardziej tego potrzebują.

Komu pomaga Team Igi Świątek?

Tenisistka wraz ze swoim zespołem w tym roku przygotowuje Szlachetną Paczkę dla młodego małżeństwa – pana Mateusza i pani Alicji. Parę lat temu rodzina wiodła normalne, szczęśliwe życie. Pracowali, mieli swoje marzenia i plany.

Cztery lata temu u ich młodszej córki zdiagnozowano dysplazję włóknistą wieloogniskową (nowotworopodobna choroba kości, charakteryzująca się deformacjami kostnymi, opuchnięciem tkanek i łamliwością kości). Małżeństwo zostało samo z problemami: samodzielnie finansują operacje i leczenie córeczki. W wyniku tej walki o życie, rodzina żyje bardzo skromnie. Po odliczeniu wydatków zostaje im na przeżycie całego miesiąca 86 zł na osobę.

– Wyobrażam sobie, że życie w takich warunkach jest bardzo ciężkie. Dostosowanie się do nowej sytuacji na pewno też dużo kosztuje, dlatego razem z teamem chcielibyśmy pomóc – wyjaśnia Iga.

Już 11 i 12 grudnia odbędzie się Weekend Cudów, moment przekazania paczek rodzinom.

Fot. Tomasz Kochański

Kategoria: Charytatywnie