Polski Tenis

WYNIKI

AUSTRALIAN OPEN: Świątek - Kasatkina 6:2, 6:3; Cirstea - Pavlyuchenkova 6:3, 2:6, 6:2; Sabalenka - Vondrousova 4:6, 6:3, 6:1; Halep - Kovinic 6:2, 6:1; Collins - Tauson 4:6, 6:4, 7:5; Kanepi - Inglis 2:6, 6:2, 6:0; Cornet - Zidansek 6:2, 6:1; E. Mertens - S. Zhang 6:2, 6:2; Fritz - Bautista Agut 6:0, 3:6, 3:6, 6:4, 6:3; Medvedev - Van de Zandschulp 6:4, 6:4, 6:2; S. Tsitsipas - Paire 6:3, 7:5, 6:7 (2), 6:4; Cressy - OConnell 6:2, 6:7 (6), 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Evans 6:4, 6:1, 6:1; Sinner - Daniel 6:4, 1:6, 6:3, 6:1; De Minaur - Andujar 6:4, 6:4, 6:2; Cilic - Rublev 7:5, 7:6 (3), 3:6, 6:3.

Iga Świątek przygotowała Szlachetną Paczkę

Team Igi Świątek przygotował Szlachetną Paczkę. 

– Pomaganie daje mi poczucie, że to, co robię ze swoim życiem ma też wpływ na innych. Mogę wykorzystać swój sukces właśnie do tego, żeby innym żyło się lepiej – mówi Iga Świątek.

Iga Świątek i jej team przygotowali Szlachetną Paczkę

Triumfatorka French Open 2020, która wspólnie ze swoim teamem dołączyła w tym roku do drużyny Szlachetnej Paczki. Mimo że na korcie zostaje z przeciwniczką sam na sam, to przy każdej rozgrywce korzysta z siły i wsparcia całego sztabu.

Iga Świątek współtworzy taki zespół pomocy dla rodziny pani Alicji, która musi mierzyć się z problemami zupełnie sama. W Szlachetną Paczkę zaangażował się cały Team Świątek: Tomasz Świątek, psycholożka Daria Abramowicz, trenerzy Piotr Sierzputowski i Maciej Ryszczuk oraz managerki Paulina Wójtowicz i Paulina Rożenek.

– Przychodzi taki moment w sportowej drodze, w którym nam jest lepiej. W którym zawodnik osiąga sukces. Jeżeli wówczas możemy w pewnym sensie coś oddać, podać dalej i pomóc komuś innemu, to dla nas jest to duża wartość, która ubogaca także nas – mówi Daria Abramowicz, psycholożka Igi.

– To jest właśnie ten moment, żeby móc komuś pomóc. Jesteśmy tutaj, żeby dla tej pani, dla tej rodziny robić prezenty – dodaje Tomasz Świątek, tata Igi, polski wioślarz, olimpijczyk z Seulu z 1988 roku.

Każdy zawodnik sportów indywidualnych jest sam na sam ze swoim przeciwnikiem w trakcie rozgrywek. Sam na korcie, jak Iga Świątek. W rzeczywistości może liczyć na wsparcie swojego zespołu. Ta świadomość daje ogromną siłę. Pozwala walczyć samodzielnie, ale nie samotnie. Podobnie wielu z nas w codziennym życiu może liczyć na drugiego człowieka, na bliskich, którzy się o nas troszczą.

– Mimo tego, że tenis jest indywidualnym sportem, to za mną stoi cały sztab ludzi, którzy mnie wspierają na co dzień. To jest właściwie moja druga rodzina – mówi Iga Świątek. – Wypracowaliśmy sobie świetną relację, czuję, że mam wokół siebie sieć wsparcia.

Komu pomaga Team Igi Świątek?

Pani Alicja ma czwórkę dzieci. Ich wychowaniem i utrzymaniem zajmuje się zupełnie sama. Jest im bardzo ciężko. Największym marzeniem kobiety jest to, by jej pociechy pomimo trudności nigdy się nie poddawały. Tak jak ona.

– Pani Alicja, kiedyś pełna pasji, realizująca swoje pasje sportowe, studiująca, dzisiaj po bardzo trudnych doświadczeniach osobistych i opuszczeniu partnera, który stosował wobec niej przemoc, stara się stworzyć bezpieczny świat i możliwą przyszłość dla swoich dzieci. Dzieci, które nie marzą o niczym wielkim. Dla dzieci, które chciałyby po prostu mieć oddzielne kocyki, pod którymi śpią i wspólny wózek dla lalek – mówi Daria Abramowicz.

– Czytając historię o pani Alicji… mieliśmy łzy w oczach. To jest naprawdę bardzo silna kobieta. Pokazuje, że z każdego przypadku, nawet ciężkiego, można wyjść – dodaje Paulina Wójtowicz, managerka Igi Świątek.

W Szlachetnej Paczce od zespołu Igi Świątek oprócz zapasów jedzenia, koców czy środków czystości znajdzie się też piętrowe łóżko – dzieci chciałyby spać każdy w swoim, ale niestety w mieszkaniu brakuje miejsca na pojedyncze łóżka.

– Zgodnie z chęcią i postawą Igi, chcieliśmy przekuć jej sukces w jeszcze większe dobro. Szlachetna Paczka niewątpliwie niesie ze sobą misję, która jest bliska naszemu sercu – wspiera potrzebujące rodziny, które już nie mają siły prosić o wsparcie, które są często wykluczone i zapomniane. Cieszymy się, że możemy pomóc oraz zachęcić innych do zaangażowania się w pomoc – mówi Paulina Rożenek, PR managerka Teamu Świątek.

Pomaganie to sport drużynowy

– Myślę, że w tym momencie bardzo istotne jest, by pokazać innym, że można pomagać, jak łatwo jest pomagać, ile to daje radości. Myślę, że widać, jaką radość nam to daje drużynowo – mówi Maciej Ryszczuk, trener przygotowania motorycznego i fizjoterapeuta Igi Świątek.

– To jest coś, co łączy ludzi. Nawet w naszym teamie, gdzie znamy się jak przysłowiowe łyse konie, jest to coś fajnego – dodaje Piotr Sierzputowski, trener polskiej tenisistki.

Wiele potrzebujących rodzin ze Szlachetnej Paczki wciąż czeka na pomoc. Nie pozwólmy, aby nie otrzymali wsparcia. Wielokrotnie pokazaliśmy, że potrafimy się mobilizować i łączyć siły w najtrudniejszych momentach. Teraz jest właśnie taki moment. Ty i Twoja drużyna macie jeszcze kilka dni na pomoc!

– Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału, to jest duża satysfakcja. Poczucie, że można komuś pomóc jest bardzo pozytywne i daje dużo ciepła, zwłaszcza w tym zimowym okresie – mówi Iga Światek.

Pomaganie to sport drużynowy. Nadal kilkaset rodzin czeka na wsparcie. Wejdź na https://www.szlachetnapaczka.pl/ i pomóż tym, którzy mieli mniej szczęścia. Wciąż możesz im pomóc. Ty i Twoja drużyna macie jeszcze kilka dni na pomoc!

Kategoria: Charytatywnie

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności