Polski Tenis

WYNIKI

PEKIN WTA 1000: Świątek - Linette 6:1, 6:1; Ostapenko - Pegula 6:4, 6:2; Samsonova - Kostyuk 6:4, 6:7 (4), 7:5; SZANGHAJ ATP 1000: Kokkinakis - Fognini 6:2, 6:4; Lajovic - Wawrinka 6:4, 7:6 (7); Munar - R. Te 6:2, 6:4; Nishioka - Altmaier 6:4, 3:6, 7:6 (2); Nakashima - Zapata Miralles 6:1, 7:6 (3); Sweeny - Daniel 6:2, 6:3; Zh. Zhang - Gasquet 6:1, 6:2; McDonald - Moutet 6:2, 6:3; Giron - Galan 6:4, 6:2; Marozsan - Rinderknech 7:6 (6), 6:2; Fucsovics - Yevseyev 6:4, 6:2; Hanfmann - Duckworth 6:4, 6:7 (10), 6:3; Y. Bu - Kecmanovic 6:7 (5), 6:2, 2:1 i krecz Serba.
Polska Liga Tenisa

Iga Świątek wysyła „Wiadomość w słoju” dla WOŚP

„Wygrywamy” to jedno z haseł tegorocznego 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jego znaczenie zna doskonale Iga Świątek. Tenisistka podpisała się na dwóch słojach Friends of Glass Polska oraz umieszczonych w środku piłkach tenisowych, które zostały wysłane na licytację WOŚP.

W ubiegłym roku aukcja „Wiadomość w słoju”, zawierająca koszulkę z podpisami Roberta Lewandowskiego i polskich piłkarzy oraz – rzecz jasna – samego Jurka Owsiaka, cieszyła się ogromną popularnością. W tym roku Friends of Glass Polska zaprosiło do wspólnego grania Igę Świątek. Skromna, a przy tym niezwykle waleczna i pogodna 19-latka podbiła tenisowy świat, wygrywając na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. W historii polskiego tenisa nie udało się to dotąd żadnej polskiej tenisistce w singlu!

Podpisy Igi Świątek oraz Jurka Owsiaka widnieją na dwóch, jedynych tego rodzaju na świecie, szklanych słojach o pojemności 4,250 litra ze specjalnie wygrawerowanym w kształcie serduszka logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W środku znajdują się również piłki tenisowe z historycznym autografem Igi Świątek oraz niespodzianki od Jurka Owsiaka z jego podpisem i dedykacją. Całość tworzy „Wiadomości w słoju”. Dwa identyczne zestawy można wylicytować na aukcji pod tymi linkami:

zestaw nr 1 

zestaw nr 2

– Wspieranie innych ma znaczenie. Dla mnie tym większe, że właśnie dzięki temu czym się zajmuję, mogę zrobić przy okazji coś dobrego. Pomaganie to sport drużynowy, dlatego cieszę się, że wysyłając tegoroczną „Wiadomość w słoju” wspieram 29. Finał WOŚP – mówi Iga Świątek, mistrzyni French Open.

– Cieszę się bardzo, że po raz kolejny szklana „Wiadomości w słoju” jest wysyłana w świat i w tym roku w iście mistrzowski sposób pomaga w zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy” – mówi Jurek Owsiak. „Jesteśmy zaszczyceni, że po raz kolejny gramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cieszymy się też, że razem z Jurkiem Owsiakiem i Igą Świątek wysyłamy w świat następną ‘Wiadomość w słoju’, wspierając tegoroczny cel Finału – informuje Barbara Maciałczyk z Friends of Glass w Polsce.

Aukcja zestawu nr 1 trwa do piątku 29 stycznia a zestawu nr 2 do soboty 30 stycznia, a cały dochód przeznaczony jest na tegoroczny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którym jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Kategoria: Charytatywnie