Polski Tenis

WYNIKI

OSTRAWA WTA 500: Kontaveit - Sakkari 6:2, 7:5; Mirza/S. Zhang - Christian/Routliffe 6:3, 6:2; METZ ATP 250: Hurkacz - Carreno Busta 7:6 (2), 6:3; Hurkacz/Zieliński - Nys/Rinderknech 7:5, 6:3; NUR-SUŁTAN ATP 250: Kwon - Duckworth 7:6 (6), 6:3; S. Gonzalez/Molteni - Erlich/Vasilevski 6:1, 6:2.

Licytacja charytatywna maszyny do naciągania rakiet Igi Świątek z autografem

Iga Świątek przekazała Fundacji FunandDrive Dzieciom swoją pierwszą, osobistą maszynę do naciągania rakiet, oczywiście z autografem.

Zbiórka prowadzona jest na nowoczesną karetkę do pomocy wcześniakom i noworodkom. Ambulans typu „N” to karetka neonatologiczna służąca wyłącznie do transportu w stanie zagrożenia życia.

– Chcemy wyposażyć w taką karetkę każde województwo w Polsce. Karetka neonatologiczna zostanie zaprojektowana w zabudowie kontenerowej i będzie pierwszą w Polsce tak zaawansowaną karetką do ratowania najmłodszych. Od ‘’zwykłej” karetki wyróżnia ją to ,że medycy mają dostęp do inkubatora z każdej strony, dzięki czemu łatwiej i szybciej mogą zajmować się małym pacjentem. Dokładne wyjaśnienie zalet takiej karetki oraz pełne przedstawienie naszej fundacji można zobaczyć w reportażu telewizji Toya – mówi Tomasz Bonar.

Link do licytacji

– Pragniemy pomóc najmłodszym dla których każda sekunda jest na wagę złota. Porody przedwczesne stanowią około 8% wszystkich porodów w Polsce, a dzięki rozwojowi medycyny polscy neonatolodzy są w stanie ratować dzieci ważące 500 gramów a nawet mniej. Karetek neonatologicznych jest w Polsce bardzo mało. Jeżdżą do najcięższych przypadków i przewożą najbardziej potrzebujące maluszki między szpitalami. Często są to już stare i mocno zużyte sprzęty. Nie ma dnia, aby taka karetka nie wyjeżdżała z bazy, aby zdążyć na czas uratować życie – dodaje Tomasz Bonar. 

Fundacja zebrała już ponad ćwierć miliona złotych na zakup karetki. Zachęcamy Was wszystkich do udziału w akcji.

Kategoria: Charytatywnie

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności