Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Cornet - Tauson 6:3, 6:3; E. Andreeva - Seidel 6:4, 7:5; Bassols Ribera - Sevastova 2:6, 7:6 (4), 6:4; Watson - Ponchet walkower; E. Andreeva/Naef - Falkowska/Kawa 6:4, 3:6, 10:8; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Fils - Van Assche 2:4, 4:1, 4:3 (1), 4:3 (6); Me djedovic - Stricker 4:3 (5), 2:1 i krecz Szwajcara.
Polska Liga Tenisa

Licytacja charytatywna maszyny do naciągania rakiet Igi Świątek z autografem

Iga Świątek przekazała Fundacji FunandDrive Dzieciom swoją pierwszą, osobistą maszynę do naciągania rakiet, oczywiście z autografem.

Zbiórka prowadzona jest na nowoczesną karetkę do pomocy wcześniakom i noworodkom. Ambulans typu „N” to karetka neonatologiczna służąca wyłącznie do transportu w stanie zagrożenia życia.

– Chcemy wyposażyć w taką karetkę każde województwo w Polsce. Karetka neonatologiczna zostanie zaprojektowana w zabudowie kontenerowej i będzie pierwszą w Polsce tak zaawansowaną karetką do ratowania najmłodszych. Od ‘’zwykłej” karetki wyróżnia ją to ,że medycy mają dostęp do inkubatora z każdej strony, dzięki czemu łatwiej i szybciej mogą zajmować się małym pacjentem. Dokładne wyjaśnienie zalet takiej karetki oraz pełne przedstawienie naszej fundacji można zobaczyć w reportażu telewizji Toya – mówi Tomasz Bonar.

Link do licytacji

– Pragniemy pomóc najmłodszym dla których każda sekunda jest na wagę złota. Porody przedwczesne stanowią około 8% wszystkich porodów w Polsce, a dzięki rozwojowi medycyny polscy neonatolodzy są w stanie ratować dzieci ważące 500 gramów a nawet mniej. Karetek neonatologicznych jest w Polsce bardzo mało. Jeżdżą do najcięższych przypadków i przewożą najbardziej potrzebujące maluszki między szpitalami. Często są to już stare i mocno zużyte sprzęty. Nie ma dnia, aby taka karetka nie wyjeżdżała z bazy, aby zdążyć na czas uratować życie – dodaje Tomasz Bonar. 

Fundacja zebrała już ponad ćwierć miliona złotych na zakup karetki. Zachęcamy Was wszystkich do udziału w akcji.

Kategoria: Charytatywnie