Polski Tenis

WYNIKI

BAD HOMBURG WTA 250: Kvitova - Piter 4:6, 6:1, 6:4; Pegula - Hesse 6:1, 6:2; Cornet - Rus 6:3, 2:6, 6:1; Blinkova - Tauson 7:6 (4), 4:6, 6:2; Sorribes Tormo - Trevisan 6:4, 3:6, 6:2; Siegemund - Bhatia 2:6, 7:6 (2), 6:1; Ann Li - Zaja 6:0, 6:4; Dzalamidze/Kania-Choduń - Peterson/Sorribes Tormo 6:3, 6:3; MAJORKA ATP 250: Moutet - L. Harris 6:4, 6:2; Ruud - G. Simon 6:4, 7:6 (4); Travaglia - Pella 7:5, 7:6 (4); L. Klein - Lajovic 6:4, 7:6 (2); Sandgren - Munar 7:6 (3), 7:5; Khachanov - Pouille 7:6 (7), 3:6, 6:4.

Łokieć tenisisty

przez maka

Czym jest łokieć tenisisty i jakie są objawy tego schorzenia? Przedstawiamy sposoby na wykrycie choroby i jej skuteczne leczenie.

Schorzenie niemal nie występuje u ludzi młodych, a wiek osób cierpiących z powodu łokcia tenisisty zwykle mieści się w przedziale od 30 do 65 lat. 

Przyczyny schorzenia

Chirurgia ręki – dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem tak zwanego łokcia tenisisty – wskazuje, że jego przyczyną jest przewlekły stan zapalny zlokalizowany w obrębie przyczepu prostowników przedramienia do kłykcia w okolicy stawu łokciowego. Schorzenie może też być skutkiem występowania zwłóknień, chorób nowotworowych lub złamań, ale w przeważającej większości przyczyną są powtarzające się i długotrwałe przeciążenia mięśni w obrębie ręki. Nierzadko patologie związane z łokciem tenisisty dotykają nerw promieniowy, powodując jego ucisk. W takim wypadku jedyną w pełni skuteczną metodą leczenia może okazać się zabieg operacyjny.

Objawy i diagnostyka łokcia tenisisty

Schorzenie to częściej dotyka mężczyzn. Niemal nie występuje u ludzi młodych, a wiek osób cierpiących z powodu łokcia tenisisty zwykle mieści się w przedziale od 30 do 65 lat. Wbrew potocznej nazwie na tę chorobę uskarżają się nie tylko zawodowi sportowcy i gracze w tenisa. Często dotyka pracowników biurowych czy robotników budowlanych, wykonujących podczas pracy powtarzalne ruchy ręką. Jednak oczywiście zarówno amatorzy, jak i profesjonalni tenisiści często cierpią na to schorzenie.

Objawy charakterystyczne dla tego schorzenia to ból i nadwrażliwość na dotyk w okolicy stawu łokciowego. Dolegliwości te nierzadko promieniują w stronę przedramienia i dalej do nadgarstka albo w okolice barku. Mogą skutkować osłabieniem chwytu w dłoni.

Diagnostyką choroby zajmuje się chirurg ręki. Zwykle wykonuje on badanie ultrasonograficzne. Ma ono charakter potwierdzający podejrzenia oraz wskazujący dokładną przyczynę dolegliwości. W razie konieczności diagnostykę rozszerza się o kolejne badania.

Leczenie łokcia tenisisty

Chirurgia ręki zakłada dwie ścieżki leczenia choroby. Pierwszą z nich jest długotrwała rehabilitacja, drugą zabieg chirurgiczny. Niestety rehabilitacja zwykle nie jest w stanie wyleczyć schorzenia, ogranicza się do łagodzenia jej objawów. Pełne wyleczenie gwarantuje wyłącznie zabieg chirurgiczny, który dla chirurga ręki jest zabiegiem prostym, o niemal 100% gwarancji powodzenia. Wykonuje się go szybko, a pacjent zazwyczaj może opuścić klinikę tego samego dnia, w którym wykonano zabieg. Kliniką świadczącą profesjonalne usługi związane z leczeniem łokcia tenisisty oraz wielu innych schorzeń ręki jest HANDPROJECT CLINIC.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie kliniki i dedykowanej temu schorzeniu podstronie: https://handproject.pl/lokiec-tenisisty/ Zachęcamy do kontaktu z polecanym przez nas gabinetem i umówieniu się na zabieg, by móc znowu grać w tenisa!

Kategoria: Art. spons.

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności