Polski Tenis

WYNIKI

MOSKWA WTA 500: Muguruza - Martincova 6:4, 4:6, 6:3; Sabalenka - Tomljanovic 7:6 (2) 4:6, 6:1; Alexandrova - Kalinina 6:4, 6:1; TENERYFA WTA 250: Schmiedlova - Cristian 6:2, 7:5; Osorio Serrano - Svitolina 5:7, 6:3, 6:2; A. Li - Gracheva 6:4, 6:2; Eikeri/Perez - Piter/Voracova 5:7, 6:3, 10:3; MOSKWA ATP 250: Coria - Kachmazov 6:2, 5:7, 6:2; McDonald - Nishioka 6:3, 6:4; Millman - Marchenko 6:1, 5:7, 6:4; ANTWERPIA ATP 250: Rinderknech - Lajovic 6:3, 4:6, 6:2; Brooksby - Van de Zandschulp 6:2, 6:0.

Łokieć tenisisty

Czym jest łokieć tenisisty i jakie są objawy tego schorzenia? Przedstawiamy sposoby na wykrycie choroby i jej skuteczne leczenie.

Schorzenie niemal nie występuje u ludzi młodych, a wiek osób cierpiących z powodu łokcia tenisisty zwykle mieści się w przedziale od 30 do 65 lat. 

Przyczyny schorzenia

Chirurgia ręki – dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem tak zwanego łokcia tenisisty – wskazuje, że jego przyczyną jest przewlekły stan zapalny zlokalizowany w obrębie przyczepu prostowników przedramienia do kłykcia w okolicy stawu łokciowego. Schorzenie może też być skutkiem występowania zwłóknień, chorób nowotworowych lub złamań, ale w przeważającej większości przyczyną są powtarzające się i długotrwałe przeciążenia mięśni w obrębie ręki. Nierzadko patologie związane z łokciem tenisisty dotykają nerw promieniowy, powodując jego ucisk. W takim wypadku jedyną w pełni skuteczną metodą leczenia może okazać się zabieg operacyjny.

Objawy i diagnostyka łokcia tenisisty

Schorzenie to częściej dotyka mężczyzn. Niemal nie występuje u ludzi młodych, a wiek osób cierpiących z powodu łokcia tenisisty zwykle mieści się w przedziale od 30 do 65 lat. Wbrew potocznej nazwie na tę chorobę uskarżają się nie tylko zawodowi sportowcy i gracze w tenisa. Często dotyka pracowników biurowych czy robotników budowlanych, wykonujących podczas pracy powtarzalne ruchy ręką. Jednak oczywiście zarówno amatorzy, jak i profesjonalni tenisiści często cierpią na to schorzenie.

Objawy charakterystyczne dla tego schorzenia to ból i nadwrażliwość na dotyk w okolicy stawu łokciowego. Dolegliwości te nierzadko promieniują w stronę przedramienia i dalej do nadgarstka albo w okolice barku. Mogą skutkować osłabieniem chwytu w dłoni.

Diagnostyką choroby zajmuje się chirurg ręki. Zwykle wykonuje on badanie ultrasonograficzne. Ma ono charakter potwierdzający podejrzenia oraz wskazujący dokładną przyczynę dolegliwości. W razie konieczności diagnostykę rozszerza się o kolejne badania.

Leczenie łokcia tenisisty

Chirurgia ręki zakłada dwie ścieżki leczenia choroby. Pierwszą z nich jest długotrwała rehabilitacja, drugą zabieg chirurgiczny. Niestety rehabilitacja zwykle nie jest w stanie wyleczyć schorzenia, ogranicza się do łagodzenia jej objawów. Pełne wyleczenie gwarantuje wyłącznie zabieg chirurgiczny, który dla chirurga ręki jest zabiegiem prostym, o niemal 100% gwarancji powodzenia. Wykonuje się go szybko, a pacjent zazwyczaj może opuścić klinikę tego samego dnia, w którym wykonano zabieg. Kliniką świadczącą profesjonalne usługi związane z leczeniem łokcia tenisisty oraz wielu innych schorzeń ręki jest HANDPROJECT CLINIC.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie kliniki i dedykowanej temu schorzeniu podstronie: https://handproject.pl/lokiec-tenisisty/ Zachęcamy do kontaktu z polecanym przez nas gabinetem i umówieniu się na zabieg, by móc znowu grać w tenisa!

Kategoria: Art. spons.

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności