Logo Polski Tenis

WYNIKI

LEXINGTON: Linette - Davis 6:2, 6:3; Brady - Watson 6:2, 6:1; PRAGA: Bouchard - Kudermetova 6:0, 6:3.

Aktualności

Mistrzostwa Polski juniorów – wyniki

Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego rozgrywane były mistrzostwa Polski juniorów.

Bohaterami zawodów byli Daria Kuczer (Promasters Szczecin) i Kacper Żuk (Legia Warszawa), którzy zdobyli po dwa złota.

Kuczer w finale singla pokonała Wiktorię Kulik (AZS Poznań). Obydwie triumfowały w deblu.

Żuk w decydującym pojedynku wygrał z Piotrem Matuszewskim (AZS Poznań). Wspólnie zwyciężyli w deblu. Żuk dołożył też srebro w mikście – wraz z klubową koleżanką Alicję Sierzputowską.

W grze mieszanej najlepsi byli Constanze Stepan (Orzeł Warszawa) i Patryk Królik (DeSki Warszawa).

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Kulik – bye; Dyba – J. Skrzypczyńska 6:4, 6:0; Sierzputowska – An. Goławska 6:0, 6:2; Kulesza – (7) Ciura 6:1, 6:3; (4) Szymczuch – Kacprzyk 6:1, 6:0; Stępnik – Rojek 7:6 (4), 6:4; Górczyńska – Jurczak 6:4, 6:3; (6) Falkowska – Głowińska 6:2, 6:2; Szczygielska – (5) Pindelska 6:2, 6:1; Stepan – Kostek 6:4, 6:2; K. Kowalska – Baduchowska 7:5, 6:2; (3) Jastrzębska – bye; (8) Furmaniak – Grzywocz 6:3, 0:6, 7:6 (3); Bogus – Mencwel 6:2, 3:6, 6:4; Maślanka – Sosnowska 1:6, 6:4, 6:4; (2) Kuczer – bye.

Druga runda: Kulik – Dyba 6:1, 6:1; Sierzputowska – Kulesza 6:1, 6:1; Szymczuch – Stępnik 6:2, 6:0; Falkowska – Górczyńska 6:2, 7:5; Szczygielska – Stepan 4:6, 7:5, 6:3; Jastrzębska – K. Kowalska 6:0, 6:0; Furmaniak – Bogus 6:1, 6:4; Kuczer – Maślanka 6:0, 6:1.

Ćwierćfinały: Kulik – Sierzputowska 6:1, 6:1; Szymczuch – Falkowska 6:1, 6:1; Szczygielska – Jastrzębska 6:1, 6:1; Kuczer – Furmaniak 6:0, 6:1.

Półfinały: Kulik – Szymczuch 1:6, 6:1, 6:2; Kuczer – Szczygielska 6:1, 6:2.

Finał: Kuczer – Kulik 7:6 (4), 6:2.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Żuk – Kościk 6:0, 2:0 i krecz Mateusza; Jantos – Jan Gieysztor 6:4, 6:0; Radwan – Filipowski 6:3, 6:2; (6) Walkusz – Piątek 6:2, 6:3; (4) A. Kowalski – Kaczmarek 6:2, 6:4; Raupuk – Kozłowski 6:2, 7:5; Kwaśniewski – Kimaszewski 6:0, 6:1; (5) Smolicki – Tadyszak 6:3, 7:5; (8) Słowik – W. Adamek 2:6, 6:2, 7:6 (2); Pociej – Józ. Gieysztor 6:4, 6:4; Krawczyński – Karczmarczyk 6:0, 6:1; (3) Królik – Staśkowiak 6:0, 6:0; Śmietana – (7) Morawski 6:0, 6:2; Maroszek – Szymankiewicz 6:4, 3:6, 6:4; Woźnicki – Berszakiewicz 0:6, 6:2, 6:1; (2) P. Matuszewski – Bareja 6:3, 6:0.

Druga runda: Żuk – Jantos 6:0, 6:2; Walkusz – Radwan 6:2, 6:0; A. Kowalski – Raupuk 6:4, 6:2; Kwaśniewski – Smolicki 6:3, 7:6 (7); Pociej – Słowik 6:4, 7:6 (5); Krawczyński – Królik 7:6 (5), 6:2; Śmietana – Maroszek 4:6, 6:3, 6:4; P. Matuszewski – Woźnicki 6:2, 6:3.

Ćwierćfinały: Żuk – Walkusz 6:1, 6:3; Kwaśniewski – A. Kowalski 6:4, 6:2; Krawczyński – Pociej 6:4, 6:0; P. Matuszewski – Śmietana 6:3, 4:6, 7:5.

Półfinały: Żuk – Kwaśniewski 6:0, 6:1; P. Matuszewski – Krawczyński 7:5, 6:3.

Finał: Żuk – P. Matuszewski 6:1, 6:1.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: Jurczak/Kacprzyk – Ciura/Mencwel 4:6, 6:2, 10:5; Jastrzębska/Stepan – Kulesza/J. Skrzypczyńska 6:4, 6:0; Grzywocz/Maślanka – Kostek/Stępnik 6:2, 6:1.

Ćwierćfinały: (1) Kuczer/Kulik – An. Goławska/K. Kowalska 6:1, 6:0; Falkowska/Rojek – Jurczak/Kacprzyk 6:0, 6:0; Pindelska/Sosnowska – Jastrzębska/Stepan 6:4, 6:4; Grzywocz/Maślanka – (2) Sierzputowska/Szczygielska 6:4, 7:6 (7).

Półfinały: Kuczer/Kulik – Falkowska/Rojek 6:1, 6:2; Grzywocz/Maślanka – Pindelska/Sosnowska 6:2, 6:3.

Finał: Kuczer/Kulik – Grzywocz/Maślanka 4:6, 6:1, 10:8.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) P. Matuszewski/Żuk – Kimaszewski/Sowiński 6:1, 6:0; Szymankiewicz/Woźnicki – Karczmarczyk/Tadyszak 6:1, 7:5; A. Kowalski/Walkusz – Pociej/Radwan 7:6 (6), 6:4; W. Adamek/Kaczmarek – Dopierała/Morawski 6:0, 6:2; Krawczyński/Słowik – Gorszka/Kozłowski walkower; Maroszek/Piątek – Berszakiewicz/Jantos 6:2, 6:0; Raupuk/Śmietana – Gieysztor/Gieysztor 4:6, 6:3, 10:6; (2) Królik/Smolicki – Budnik/P. Kowalski 6:2, 6:0.

Ćwierćfinały: P. Matuszewski/Żuk – Szymankiewicz/Woźnicki 6:1, 6:4; W. Adamek/Kaczmarek – A. Kowalski/Walkusz 6:1, 7:5; Krawczyński/Słowik – Maroszek/Piątek 6:4, 6:0; Królik/Smolicki – Raupuk/Śmietana 6:4, 6:4.

Półfinały: P. Matuszewski/Żuk – W. Adamek/Kaczmarek 7:5, 6:1; Królik/Smolicki – Krawczyński/Słowik 5:7, 6:2, 10:5.

Finał: P. Matuszewski/Żuk – Królik/Smolicki 6:2, 6:4.

MIKST

Pierwsza runda: Szymczuch/Śmietana – (1) Jastrzębska/A. Kowalski 6:2, 6:2; Dyba/Piątek – K. Kowalska/P. Kowalski 6:1, 6:0; Stepan/Królik – Furmaniak/W. Adamek 6:4, 7:5; Sosnowska/Krawczyński – Grzywocz/Radwan 6:1, 2:6, 10:5; Kuczer/Woźnicki – Bogus/Jantos 6:3, 6:0; Sierzputowska/Żuk – Ciura/Szymankiewicz 6:1, 6:1; Falkowska/Pociej – Kacprzyk/Karczmarczyk 6:1, 6:4; (2) Pindelska/Kaczmarek – Górczyńska/Smolicki 7:6 (8), 3:6, 10:8.

Ćwierćfinały: Szymczuch/Śmietana – Dyba/Piątek 6:1, 6:3; Stepan/Królik – Sosnowska/Krawczyński 6:4, 6:1; Sierzputowska/Żuk – Kuczer/Woźnicki 7:6 (5), 6:4; Falkowska/Pociej – Pindelska/Kaczmarek 6:1, 6:4.

Półfinały: Stepan/Królik – Szymczuch/Śmietana 6:2, 6:4; Sierzputowska/Żuk – Falkowska/Pociej 6:2, 6:2.

Finał: Stepan/Królik – Sierzputowska/Żuk 6:4, 4:6, 10:7.

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: Kozłowski – B. Kowalski 6:3, 6:0; Malmon – Krzeptowski 5:7, 6:1, 6:3; Budnik – Sałaciński 6:3, 6:0; Józ. Gieysztor – Gorszka 6:3, 6:2; Kościk – Larczyński 7:5, 6:1; Bareja – Gryszczuk 6:1, 6:1; Staśkowiak – Sowiński 6:3, 6:2; Filipowski – P. Kowalski 6:2, 6:0; Leśniewicz – Czerklewicz 6:3, 6:2.

Druga runda: Kozłowski – Dopierała 6:0, 6:4; Woźnicki – Malmon 6:1, 6:3; Józ. Gieysztor – Bujakiewicz 6:4, 6:4; Kościk – Kwiatkowski 6:3, 7:5; Bareja – Lainer 6:1, 6:4; Staśkowiak – Zalewski 7:6 (5), 6:4; Filipowski – Leśniewicz 7:5, 4:6, 6:2.

Kategoria: PZT

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności