Polski Tenis

WYNIKI

INDIAN WELLS WTA/ATP 1000: Badosa - Jabeur 6:3, 6:3; Azarenka - Ostapenko 3:6, 6:3, 7:5; Fritz - A. Zverev 4:6, 6:3, 7:6 (3); Basilashvili - S. Tsitsipas 6:4, 2:6, 6:4.

Młodzież trenuje w czasach koronawirusa

Maks Kaśnikowski ustawił maszynę do wyrzucania piłek w swoim ogródku, Jan Urbański zrobił ścianę tenisową z bramy do garażu, a Marta Dudek ćwiczy dojście do siatki w salonie.

Mimo zamkniętych kortów nasi juniorzy – w tym reprezentanci Polski – nie próżnują i starają się doskonalić swoje tenisowe abecadło. 

 

Jak – to można zobaczyć na filmie, który powstał z klipów nadesłanych w ramach akcji #BabolatFamily.

– Poprosiłam zawodników kontraktowych, aby wysłali mi nagrane telefonem filmy, pokazujące jak ćwiczą podczas przerwy od rozgrywek – mówi Basia Maciocha, trenerka opiekująca się graczami polskiej drużyny Babolat Team.

Okazało się, że pomysłów na bezpieczny trening poza kortem, naszym tenisistom nie brakuje. Odbijają piłkę o ściany, biegają po ogródku, ćwiczą na tarasie. Trenują sami, z rodzeństwem i z pomocą rodziców.

– Mam nadzieję, że ich przykład zachęci innych miłośników tenisa do ubrania stroju sportowego, wzięcia rakiety do ręki i choć odrobiny ruchu – dodaje Macioca.

Jak twierdzą lekarze, jednym z najlepszych sposobów wyrobienia sobie odporności, także na koronawirusa, jest zbilansowana dieta i… aktywność fizyczna.

Młodzieżowi gracze trenujący w czasach koronawirusa
Oliwia Bergler z bratem

Źródło: Babolat Bloghttps://babolat-tenis.pl/blog

Kategoria: Poradnik

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności