Polski Tenis

WYNIKI

KANTON WTA 250: Xiyu Wang - Linette 6:0, 6:2; GUADALAJARA WTA 1000: Dolehide - Kenin 7:5, 6:3; Sakkari - C. Garcia 6:3, 6:0; CHENDGU ATP 250: Dimitrov - Varillas 6:3, 6:4; Rinderknech - Giron 7:6 (2), 6:4; Musetti - Sekulic 7:6 (2), 6:7 (4), 6:0; Kecmanovic - Moutet 6:2, 6:4; ZHUHAI ATP 250: Korda - A. Muller 6:1, 2:6, 6:3; Etcheverry - Svrcina 6:2, 6:3.
Polska Liga Tenisa

Nowy trener Mai Chwalińskiej

Maja Chwalińska ma już za sobą egzamin dojrzałości. Nowym trenerem tenisistki został Jaroslaw Machovsky. 

– Wspólnie z moim trenerem Pawłem Kałużą w marcu podjęliśmy decyzję, że nasza 12-letnia praca zakończy się z przystąpieniem właśnie do matury – poinformowała Maja na Facebooku. 

– Chciałabym bardzo podziękować trenerowi za wszystko co dla mnie zrobił. Trafiłam do tenisa przez przypadek właśnie dzięki trenerowi, który jeździł po szkołach i zachęcał pierwszoklasistów do przyjścia na nabór i tak zaczęła się moja przygoda w 2008 roku. Trener okazał się cierpliwym człowiekiem, który spokojnie i wszechstronnie budował moją karierę oraz umiejętnie sterował procesem szkolenia. Rozwijał mnie jako sportowca i zawsze powtarzał, aby uzyskiwać najlepsze wyniki dopiero w wieku dojrzałym. Nigdy nie zapomnę treningów sprawnościowych i tenisowych, które były bardzo różnorodne i kreatywne, obozów wakacyjnych w Dąbrowie, teorii z tematyką taktyczną, psychologiczną oraz materiałów wideo, doboru grupy treningowej czy później sparingpartnerów (tworzenia drużyny wokół mnie) czy ostatnich miesięcy w dobie epidemii i treningów domowych, w lesie lub na plaży Pogorii 1. Dziękuję również, że dzięki naszej wspólnej pracy mogłam jako młoda osoba zwiedzić prawie cały świat – podkreśla Chwalińska. 

– Nie mogłam trafić na lepszego trenera. Dziękuję za wychowanie i cieszę się, że przez ostatni rok mogliśmy razem podróżować. Dziękuję Kubie Jastrzębskiemu (5 lat współpracy) i Karolowi Krawczyńskiemu (3 lata współpracy) za to, że byli najlepszymi sparingpartnerami jakich mogłam sobie wymarzyć , za profesjonalizm i dawanie z siebie zawsze 100 %. Stanowiliśmy prawdziwą drużynę! Dziękuję Dyrektorowi Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej Dagmarze Molickiej za wsparcie, którym mnie otoczyła przez te 12 lat od akcji „Talentaiada Tenisowa”, której byłam uczestniczką, aż do udostępniania infrastruktury sportowej/tenisowej do ostatniego dnia – dodaje Maja.

Od 15 czerwca tenisistka przenosi się na obiekty klubu BKT Advantage Bielsko-Biała, który wspiera ją od ponad 6 lat. Rozpocznie pracę z Jaroslavem Machovskym z Czech, który był szkoleniowcem m.in. Radka Stepanka czy Jiriego Vesely’ego. 

– Za przygotowanie fizyczne odpowiadać będzie Miłosz Jarczok. Nad zdrowiem, prewencja oraz regeneracja czuwał będzie dr Marcin Grudzień, a przygotowanie mentalne powierzam psycholog sportu Zuzie Wałach-Biśta z którą współpracuję od lutego. Menadżerem pozostaje Piotr Szczypka, który również wspiera mnie od ponad 6 lat – wyjawiła Maja. – Wracam do rywalizacji we Wrocławiu podczas turnieju z cyklu LOTOS PZT Polish Tour (od 6 lipca).

Kategoria: WTA