Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Kuznetsova - Q. Wang 6:4, 1:6, 7:5; V. Kudermetova - Pavlyuchenkova 7:6 (3), 6:2; Jabeur - Siniakova 6:2, 6:3; Cornet - Kasatkina 6:4, 3:6, 6:1; Sevastova - Pera 6:0, 6:3; Gauff - Alexandrova 7:6 (3), 2:6, 7:6 (8); LYON WTA 250: Tauson - Golubic 6:4, 6:1; ROTTERDAM ATP 500: Rublev - Fucsovics 7:6 (4), 6:4; BUENOS AIRES ATP 250: Schwartzman - F. Cerundolo 6:1, 6:2.

Oberpullendorf J4 – polski półfinał

przez maka

Marcel Politowicz i Piotr Kusiewicz zagrali ze sobą w półfinale turnieju ITF juniorów w Austrii. 

W Sport Hotel Kurz Junior Classic (nawierzchnia dywanowa w hali, kategoria grade 4) sięgnęli także po tytuł w deblu. Grali też: Laura Koralnik, Magda Wawrowska, Hanna Telżyńska, Olivia Bergler, Filip Pieczonka, Jan Wajdemajer, Filip Mruk.  

Singiel

W zawodach w Oberpullendorfie Koralnik (1573 ITF do lat 18) przegrała z Węgierką Panną Barthą 5:7, 4:6. 

Politowicz (439 ITF) walczy z nr 6. Wygrał z Chorwatem Ante Cikojeviciem 6:4, 6:2, Austriakiem Nicolasem Moserem (nr 11) 6:4, 6:3 i Włochem Filippo Romano 6:0, 6:0. W półfinale był skuteczniejszy od Kusiewicza 6:4, 1:6, 6:3. W finale uporał się ze Słoweńcem Blazem Vidoviciem (nr 12) 6:2, 3:6, 6:2.

Kusiewicz (513 ITF) grał z nr 9. Pokonał Austriaków Marko Milosavljevicia 7:6 (7), 6:4 i Viktora Hockla 6:3, 6:2 oraz Węgra Petersa Kalocsaia 6:3, 6:4. 

Wajdemajer (495 ITF) rywalizował z nr 8. Był lepszy od Austriaka Markusa Kozaka 6:2, 7:5, ale uległ Vidoviciovi 4:6, 6:7 (4).

Turniejowa „2” Pieczonka (286 ITF) skreczował przy stanie 2:6 w meczu z Austriakiem Janem Kobierskim. 

Kwalifikant Mruk poddał spotkanie z Włochem Lucą Parentim przy stanie 6:7 (4), 1:3.

Eliminacje

Bergler (2249 ITF) nie sprostała Niemce Mai Drozd 6:7 (8), 5:7, a Wawrowska przegrała z Niemką Anną Petkovic 2:6, 1:6.

Telżyńska wygrała z Austriaczką Amelią Gindl 6:1, 6:2, ale uległa Czeszce Janie Kareisovej 4:6, 1:6.

Mruk pokonał Austriaków Jonasa Fialą 7:6 (4), 6:2, Diego Leona Laportę Osante 6:3, 6:4 i Yannicka Penknera 5:7, 6:4, 11:9.

Debel

W grze podwójnej Kusiewicz i Politowicz (nr 4) wygrali z Niemcem Kimem Johannesem Niethammerem i Austriakiem Valentinem Wernerem 6:2, 6:1, Austriakami Emilem Pristauzem i Yanickiem Schneiderem (nr 6) 6:2, 6:3 oraz Słoweńcami Zigą Kovaciciem i Blazem Vidoviciem (nr 7) 7:6 (3), 6:1. W finałowym pojedynku zwyciężyli z Austriakiem Tobiasem Smolinerem i Amerykaninem Cooperem Williamsem (nr 5) 6:4, 5:7, 10:8. 

Pieczonka i Wajdemajer (nr 2) oddali walkowerem pojedynek z Włochami Silvio Mencaglią i Lucą Parentim.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności