Polski Tenis

WYNIKI

PUCHAR DAVISA: Rosja - Chorwacja 2:0: Rublev - Gojo 6:4, 7:6 (5); Medvedev - Cilic 7:6 (7), 6:2.

Prezes PZT marzy o medalu olimpijskim

– Ukoronowaniem 100-lecia powstania Polskiego Związku Tenisowego byłoby zdobycie medalu olimpijskiego w tenisie przez naszych reprezentantów – mówi prezes PZT Mirosław Skrzypczyński.

Opowiada także o przedłużających się obostrzeniach i zbliżających się mistrzostwach Polski juniorów w Zielonej Górze.

– Jako PZT już włożyliśmy mnóstwo wysiłku, by tenisowy lockdown jak najszybciej się skończył – podkreśla prezes Skrzypczyński w rozmowie z „Tenis Magazynem”. – W konsultacjach z dyrektorami departamentów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu Dariuszem Buzą, Angeliką Głowienką, minister Anną Krupką i przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia wypracowaliśmy zasady, w jakich mógłby funkcjonować tenis w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Dodam tylko, że te rozmowy nie były łatwe, bo dotyczyły bardzo szczegółowych punktów. Ale daliśmy radę. Dokument trafił do akceptacji rządu. Czekamy na decyzję. W tym momencie PZT nic więcej nie jest już w stanie zrobić. Chcę też mocno zaakcentować jeden ważny fakt. To nie jest tak, że kluby czy ośrodki są zamknięte na kłódkę, bo w treningach wciąż mogą brać tenisiści posiadający licencją zawodniczą PZT oraz dzieci uczestniczące w programie Tenis 10, a to też wymagało wiele zachodu i negocjacji.

W połowie lutego w Zielonej Górze rozegrane zostaną Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Wydarzenie niezwykłe z dwóch powodów – wyjątkowe nagrody i wystawa, która zainauguruje obchody 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego.

– Po pierwsze bardzo się cieszę, że ta impreza odbędzie się w moim rodzinnym mieście, a patronat nad nią objęła Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego. Druga kwestia dotyczy stypendiów, które otrzymają złoci medaliści. A jest to kwota niebagatelna, która robi wrażenie – 24 tysiące złotych. Wicemistrzowie otrzymają cenne zegarki od jednego z partnerów turnieju Polskiej marki Polpora z Zielonej Góry. Głównym sponsorem jest natomiast Pracownia Autorska Roman Szumny , której właściciel to mój serdeczny przyjaciel i kolega z ławy szkolnej – wyjaśnia prezes PZT.

– Oczywiście tradycyjnie wspiera imprezy tenisowe w naszym mieście i w tym wypadku również MOSIR z Zielonej Góry z dyrektorem Robertem Jagiełowiczem na czele oraz grający w tenisa prezydent miasta Janusz Kubicki – kontynuuje Mirosław Skrzypczyński. – I po trzecie wreszcie, mistrzostwa będą momentem, kiedy zainaugurowana zostanie wystawa z okazji 100-lecia PZT. Na specjalnych sztalugach prezentowane będą najważniejsze wydarzenia dotyczące historycznych dat związanych z dyscypliną. Drugi dział poświęcony zostanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wystawę tę poszerzymy o historię tenisa w Lubuskim. Wystawa będzie prezentowana w całym kraju tam, gdzie odbywać się będą najważniejsze wydarzenia tenisowe 2021 roku. Tak jak w przypadku Zielonej Góry, będzie poszerzona o kontekst regionalny. I tak dla przykładu: w Bytomiu znajdzie się wystawa dotycząca tego, co na przestrzeni ostatnich dziesięciu dekad działo się w tenisie na Śląsku itd. Cały projekt został przygotowany wspólnie z Biurem Niepodległa, z którym działamy od kilku lat, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz PGNIG.

Wspomniana już wcześniej wystawa będzie prezentowana w pierwszej połowie roku w Kaliszu, gdzie w marcu odbędzie się mecz Pucharu Davisa Polska – Salwador, a miesiąc później w Bytomiu podczas spotkania Polek z Brazylijkami w ramach Billie Jean King Cup. Zresztą istotnym akcentem każdej ważnej imprezy, turnieju będzie ten związany ze 100-leciem PZT. Kulminacyjnym punktem obchodów ma być gala, którą zaplanowano na 11 września w Hotelu Regent w Warszawie.

Cała rozmowa

Kategoria: PZT

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności