Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART WTA 500: Rybakina - Kostyuk 6:2, 6:2; Chan/V. Kudermetova - Eikeri/Neel 4:6, 6:3, 10:2; ROUEN WTA 250: Stephens - Linette 6:1, 2:6, 6:2; OEIRAS WTA 125: Lamens - Tauson 6:4, 5:7, 6:4; BARCELONA ATP 500: Ruud - S. Tsitsipas 7:5, 6:3; M. Gonzalez/Molteni - Nys/J. Zieliński 4:6, 6:4, 11:9; MONACHIUM ATP 250: Struff - Fritz 7:5, 6:3; Bhambri/Olivetti - Mies/Struff 7:6 (6), 7:6 (5); BUKARESZT ATP 250: Fucsovics - Navone 6:4, 7:5; Doumbia/Reboul - Heliovaara/Patten 6:3, 7:5.

Serena Williams przeprasza na piśmie Naomi Osaka po 2018 US OPEN

Przegrywając z Naomi Osaka w zeszłorocznym finale US Open, Serena Williams nie powróciła na boisko ponownie w sezonie 2018.

Na wyniki meczów tenisa głosować można wykorzystując lvbet kod promocyjny

Mecz o mistrzostwo, który Osaka wygrała w prostych setach, był zdominowany przez kontrowersje wokół Williams i sędziego przewodniczącego Carlosa Ramosa, który wydał trzy oddzielne naruszenia kodowania w trakcie meczu – skłaniając Amerykankę do zażalenia o seksizmie.

W osobistym oświadczeniu opublikowanym w zeszłym tygodniu Williams ujawniła, że sposobem na zapomnienie tego incydentu było zaoferowanie pisemnych przeprosin Osace, której sukces został przyćmiony przez sposób, w jaki Williams przegrała rozgrywki.

„Minęły dni, a ja wciąż nie mogłam znaleźć spokoju. Zaczęłam spotykać się z terapeutą. Szukałam odpowiedzi i chociaż czułam, że robię postępy, wciąż nie byłam gotowy na podniesienie rakiety – powiedziała Williams. „W końcu zdałam sobie sprawę, że jest tylko jeden sposób, aby iść do przodu. Nadszedł czas, abym przeprosiła osobę, która najbardziej na to zasłużyła. Zaczęłam pisać, najpierw powoli, potem szybciej, jakby słowa wypływały ze mnie. ”

Jak wyjaśniła dalej, Williams nigdy nie spodziewała się, że będzie walczyła ze wschodzącą gwiazdą. „Bardzo chciałbym ponownie przeżyć tę chwilę. Jestem, byłam i zawsze będę szczęśliwa z twoich sukcesów ”, napisała Williams do Osaki.

Urodzona w Japonii z ojca z Haiti i japońskiej matki Osaka mieszkała w Stanach Zjednoczonych, odkąd skończyła trzy lata. Osaka doszła do czołówki w wieku szesnastu lat, kiedy pokonała byłą mistrzynię US Open, Samanthę Stosur, podczas swojego debiutu w WTA Tour w 2014 r. w Stanford Classic. Dwa lata później dotarła do swojego pierwszego finału WTA na targach Pan Pacific Open w Japonii, aby wejść do pierwszej 50 rankingów WTA. Osaka dokonała przełomu w górnym rzędzie tenisu kobiecego w 2018 roku, kiedy zdobyła swój pierwszy tytuł WTA w Indian Wells Open. We wrześniu wygrała US Open, pokonując 23-krotną mistrzynię świata Serenę Williams w finale, aby zostać pierwszą japońską tenisistką, która wygrała turniej wielkoszlemowy singli. Zdobyła swój drugi tytuł Grand Slam na Australian Open w 2019 roku.

Osaka znana jest ze swojego wieloetnicznego pochodzenia i nieśmiałej, szczerej osobowości. Na boisku ma agresywny styl gry z potężnym serwem, który może osiągnąć 125 mil na godzinę (200 km / h).

Prywatne życie Osaki jest szczególnie niezwykłe, ponieważ reprezentuje Japonię, jeden z najbardziej homogenicznych rasowo krajów na świecie. W Japonii nazywa się ją hfu, co oznacza, że ​​jest pół-Japonką. Japońscy dziadkowie Osaki początkowo nie akceptowali związku jej rodziców. Doprowadziło to do przeniesienia jej rodziców z Hokkaido do Osaki, gdzie urodziła się wraz z siostrą.

W rezultacie jej matka nie miała kontaktu z rodziną przez prawie 15 lat, a Osaka nie miała szansy na powrót do Japonii, dopóki nie skończyła 11 lat. Jej dziadkowie początkowo nie pomagali rodzicom w budowaniu życia córek wokół tenisa. Jednak później zaczęli wspierać Osakę jako tenisistkę, po niespodziewanym pokonaniu Samanthy Stosur w jej debiucie WTA Tour. Byli też z niej dumni, w szczególności za zwycięstwo w 2018 US Open.

Osaka ma nieśmiałą, powściągliwą osobowość.  Jej były trener, Sascha Bajin, początkowo był zdezorientowany jej osobowością, mówiąc: „Myślałam, że jest trochę bardziej divą, ponieważ nie rozmawiała dużo. Nie patrzy naprawdę w czyjeś oczy, ale to dlatego, że była zawsze tak nieśmiała… Wtedy nie wiedziałem, z jakiego powodu. ”

 Osaka jest również bardzo szczera i uważa się, że ma suche poczucie humoru. Podczas przemówienia wygranego w Indian Wells Open w 2018 r. zaczęła od powiedzenia „Um, cześć … Jestem Naom … och, nieważne”, a później zauważyła: „Prawdopodobnie będzie to najgorsza akceptacyjna mowa wszechczasów”.

Źródło fotografii: https://deadspin.com/naomi-osaka-has-various-tea-related-feelings-about-her-1829449131

Kategoria: Reklama