Polski Tenis

WYNIKI

KANTON WTA 250: Linette - Putintseva 6:2, 6:3; Xiyu Wang - Minnen 6:3, 6:4; GUADALAJARA WTA 1000: Dolehide - Kenin 7:5, 6:3; Sakkari - C. Garcia 6:3, 6:0; CHENDGU ATP 250: O'Connell - Daniel 7:6 (10), 6:4; Thompson - Lajovic 6:1, 7:6 (1); Safiullin - Evans 6:3, 6:3; ZHUHAI ATP 250: Nishioka - Polmans 7:6 (4), 7:6 (5); Struff - Garin 6:3, 1:6, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Supra Brokers SA partnerem PZT

Polski Związek Tenisowy poszerzył swoje partnerskie portfolio.

Sponsorem PZT została firma z branży ubezpieczeniowej – Supra Brokers SA z Wrocławia, która stała się obok Grupy LOTOS SA, jednym z głównych mecenasów polskiego tenisa. Dziś w siedzibie PZT została podpisana umowa. 

Supra Brokers S.A. to firma z ponad 20-letnim doświadczeniem w ubezpieczeniowej obsłudze brokerskiej ponad 1000 podmiotów. Jest realnym risk managerem, który obsługuje podmioty publiczne tj. samorządy, szpitale, spółki komunalne, a także sektor prywatny oraz związki sportowe, kluby sportowe.

– W swojej działalności koncentruje się na kompleksowej obsłudze całej sfery ubezpieczeniowej oferując naszym klientom, analizę ryzyka ubezpieczeniowego, obsługę szkód od zgłoszenia do otrzymania przez klientów odszkodowania, obsługę umów ubezpieczenia, doprowadzenie do zawarcia umów ubezpieczenia na wszystkie rodzaje ubezpieczeń, w tym specjalistyczne programy ubezpieczeniowe dedykowane najbardziej wymagającym klientom. Realizuje dla swoich klientów programy ubezpieczeń majątkowych, odpowiedzialności cywilnej, komunikacyjne, ubezpieczenia życiowe, zdrowotne, a także kompleksowy program ubezpieczeń dzieci i młodzieży w zakresie następstw nieszczęśliwych wypadków dla sektora samorządowego i nie tylko – powiedział prezes zarządu Marcin Foryś.

– Jesteśmy dumni z tego, że Supra Brokers SA dołącza do grona naszych partnerów. To ważny krok w rozwoju dla obu podmiotów. Dzięki ścisłej współpracy Polskiego Związku Tenisowego z Ministerstwem Sportu, tenis pozostaje jednym z liderów procesu odmrażania sportu w Polsce. Przed nami ważny moment! Już 17 czerwca w Gdańsku rozpocznie się druga edycja LOTOS PZT Polish Tour. Cykl został objęty Patronatem Honorowym Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk. W odpowiedzi na obowiązujące przepisy, w cyklu będą rywalizować jedynie polscy tenisiści ​- podkreślił prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

Tegoroczny LOTOS PZT Polish Tour będzie doskonałą okazją nie tylko do walki o premie finansowe, ale i co najważniejsze – o punkty.

– Szczególnie nie możemy się doczekać lipcowych Mistrzostw Polski w Bytomiu, w których na uczestników czekać będzie rekordowa pula nagród w wysokości 200 tysięcy złotych. Zagra w nich krajowa czołówka ​- dodał Mirosław Skrzypczyński. – W tym sezonie, oprócz cyklu 9 turniejów w ramach LOTOS PZT Polish Tour, PZT przygotowuje się m.in. do organizacji kolejnego meczu Pucharu Davisa.

W dniach 18-19 września męska drużyna prowadzona przez kapitana Mariusza Fyrstenberga podejmie w Kaliszu reprezentację Salwadoru w spotkaniu play off Pucharu Davisa. Stawką będzie awans do marcowych (2021) baraży o miejsce w Grupie Światowej I (bezpośrednie zaplecze elity rywalizującej o PD). 

Kategoria: PZT