Polski Tenis

WYNIKI

MOSKWA WTA 500: Kontaveit - Vondrousova 6:3, 6:4; Alexandrova - Sakkari 4:1 i krecz Greczynki; Ostapenko/Siniakova - N. Kichenok/Olaru 6:2, 4:6, 10:8; TENERYFA WTA 250: Osorio Serrano - Giorgi 6:4, 7:5; A. Li - Cornet 6:2, 6:1; Eikeri/Perez - L. Kichenok/Kostyuk 6:3, 6:3; ANTWERPIA ATP 250: Sinner - L. Harris 6:2, 6:2; Schwartzman - Brooksby 6:4, 6:0; MOSKWA ATP 250: Karatsev - Khachanov 7:6 (7), 6:1; Cilic - Berankis 6:3, 6:4.

Tenis. European Summer Cups kadetów

Polskie zespoły kadetów rywalizowały w turniejach eliminacyjnych drużynowych rozgrywek European Summer Cups. 

Zuzanna Bednarz, Daria Górska i Zuzanna Pawlikowska straciły szansę na finały w zawodach w Równem na Ukrainie. Goran Zgoła, Tomasz Berkieta i Jakub Jędrzejczak zajęli szóste miejsce w finałowej imprezie.

KADETKI

Ćwierćfinały: (1) Niemcy – bye; Polska – bye; Ukraina – Białoruś 2:1; (2) Turcja – bye.

Półfinały: Niemcy – Polska 3:0: Ella Seidel – Zuzanna Bednarz 6:3, 6:4; Carolina Kuhl – Daria Górska 7:5, 6:2; Seidel/Marie Vogt – Bednarz/Zuzanna Pawlikowska 6:0, 6:0; Ukraina – Turcja 2:1.

Polska – Białoruś 1:0: Bednarz/Pawlikowska – Nastay Chistaya/Hanna Tsitavets 6:1, 6:2.

Polska – Turcja 1:0: Bednarz/Górska – Leyla Nilufer Elmas/Duru Soke 6:2, 6:2.

KADECI 

Ćwierćfinały: (1) Rosja – bye; (3) Rumunia – Włochy 2:1; Turcja – (4) Węgry 2:1; (2) Polska – bye.

Półfinały: Rosja – Rumunia 2:0; Polska – Turcja 2:1: Goran Zgoła – Onder Balci 2:6, 6:2, 6:4; Tomasz Berkieta – Atakan Karahn 4:6, 1:6; Berkieta/G. Zgoła – Karahan/Ataol Toker 7:6 (5), 6:2. Biało-czerwoni uzyskali awans do finałowych zawodów.

O 1. miejsce: Rosja – Polska 2:0: Danił Panarin – Jakub Jędrzejczak 6:4, 7:5; Maxim Zhukov – Berkieta 7:6 (5), 6:4.

TURNIEJ FINAŁOWY 

Ćwierćfinały: Bułgaria – Polska 3:0: Adriano Dzhenev – G. Zgoła 2:6, 6:3, 6:4; Iliyan Radulov – Berkieta 6:1, 6:0; Viktor Markov/Radulov – Berkieta/Jędrzejczak 6:4, 5:7, 10:6; Francja – Belgia 2:1; Czechy – Hiszpania 3:0; Niemcy – Rosja 2:1.

Półfinały: Czechy – Niemcy 2:1; Francja – Bułgaria 3:0.

Miejsca 5-8: Polska – Belgia 2:0: G. Zgoła – Sebastien Cauhape 6:3, 4:6, 6:1; Jędrzejczak – Emilien Demanet 6:3, 4:6, 7:5; Rosja – Hiszpania 2:1.

O 5. lokatę: Rosja – Polska 3:0: Jarosław Demin – G. Zgoła 1:6, 6:4, 6:4; Zhukov – Berkieta 7:6 (2), 6:0; Demin/Panarin – Jędrzejczak/G. Zgoła 6:3, 1:6, 11:9.

Strona rozgrywek

Kategoria: TE

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności