Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Cornet - Tauson 6:3, 6:3; E. Andreeva - Seidel 6:4, 7:5; Watson - Ponchet walkower; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Fils - Van Assche 2:4, 4:1, 4:3 (1), 4:3 (6).
Polska Liga Tenisa

Tenis. Falkowska zastąpiła Linette w meczu Polska – Brazylia

Weronika Falkowska zastąpiła Magdę Linette w składzie reprezentacji Polski na mecz z Brazylią. 

Spotkanie play off Billie Jean King Cup (dawniej Fed Cup) odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia w Bytomiu (Hala Na Skarpie, bez udziału kibiców). Transmisja w Polsacie Sport. 

Walka Linette o Tokio

– Magda wróciła niedawno na korty po kontuzji i operacji kolana, więc obawia się o swoje zdrowie przy zmianie nawierzchni z ziemnej na twardą. Przez tę przerwę uciekło jej kilka turniejów, dlatego postanowiła pozostać w Charleston i zagrać tam w przyszłym tygodniu w turnieju WTA. Zastąpi ją w składzie Weronika Falkowska, która w tym sezonie wygrała trzy turnieje ITF w Monastyrze i prezentuje wysoką formę – tłumaczy zmianę Dawid Celt, kapitan reprezentacji Polski.

Linette zajmuje obecnie 51. miejsce w rankingu WTA i w najbliższych miesiącach będzie walczyć o prawo gry w singlu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Pierwsza z dwóch zmian

Celt wykorzystał pierwszą z dwóch przysługujących kapitanom, zgodnie z regulaminem ITF, możliwości dokonania zmian już po ogłoszeniu oficjalnego składu (na 10 dni przed meczem). Może więc teraz dokonać jeszcze jednej roszady.

Oprócz Falkowskiej (575 WTA) w składzie polskiej drużyny znalazły się zgłoszone wcześniej: Katarzyna Kawa, Magdalena Fręch, Urszula Radwańska i deblistka Paula Kania-Choduń.

Martyna Kubka rezerwową

Jako zawodniczka rezerwowa w zgrupowaniu reprezentacji weźmie udział też Martyna Kubka.

W barwach Brazylii zagrają: Gabriela Ce, Laura Pigossi, Carolina Meligeni Alves Rodrigues i Luisa Stefani.

Dwudniowa rywalizacja toczyć się będzie w Hali na Skarpie na korcie twardym o nawierzchni typu Mapecoat TNS Finish 3, Indoor i piłkami Tretorn Serie+. W piątek mecze rozpoczną się o godz. 14, a w sobotę o godz. 12.

Zwycięstwo w meczu oznacza prawo gry w przyszłorocznych kwalifikacjach do finałowego turnieju Billie Jean King Cup w Budapeszcie.

Kategoria: Fed Cup