Polski Tenis

WYNIKI

GDYNIA WTA 250: Zanevska - Parrizas Diaz 6:3, 6:2; Kucova - Gorgodze 6:7 (4), 7:6 (7), 7:6 (3); Korpatsch - Bondar 7:5, 6:3; PALERMO WTA 250: Dodin - Cristian 6:7 (6), 6:3, 6:4; GSTAAD ATP 250: Gaston - Garin 6:4, 1:6, 7:6 (11); Djere - Rinderknech 6:4, 6:7 (5), 6:4; Kopriva - M. Ymer 6:1, 6:0; Ruud - Paire 6:2, 5:7, 6:3; Walków/Zieliński - Paul/Riedi 4:6, 7:6 (3), 10:2; UMAG ATP 250: Gasquet - Dzumhur 6:3, 7:6 (7); Altmaier - Lajovic 6:2, 6:4; Ramos-Vinolas - Travaglia 6:2, 6:1; LOS CABOS ATP 250: Norrie - Escobedo 6:1, 6:1; Fritz - S. Johnson 6:4, 6:4; Isner - Bolt 6:3, 6:4; Nakashima - Thompson 6:3, 4:6, 7:6 (4).

Tenis. Komunikat Polskiego Związku Tenisowego

przez maka

Przedstawiamy najnowszy komunikat władz Polskiego Związku Tenisowego z 28 stycznia 2021 roku. 

Dotyczy organizacji współzawodnictwa sportowego PZT w okresie przedłużonych obostrzeń związanych z trwającą w naszym kraju pandemią koronawirusa. 

Szanowni Państwo

W związku z dzisiejszą decyzją rządu o przedłużeniu do 14 lutego na terenie całego kraju obostrzeń i zasad bezpieczeństwa sanitarnego w tak zwanym etapie odpowiedzialności obowiązujących w związku z trwającą pandemią COVID-19, Polski Związek Tenisowy informuje, że dotychczasowe regulacje dotyczące współzawodnictwa sportowego pozostają w mocy do 14 lutego 2021 roku.

Jednocześnie zawiadamiamy, że nie są planowane przez PZT dalsze zmiany w kalendarzu turniejowym. Jednakże biorąc pod uwagę aktualne regulacje dotyczące działalności hoteli gorąco prosimy kluby o pomoc zawodnikom reprezentującym ich barwy i ich sztabom szkoleniowym w organizowaniu bezpiecznych wyjazdów na planowane turnieje (np. grup zawodników pod opieką wytypowanego przez kluby licencjonowanego trenera). Pomoc klubów będzie istotna szczególnie w związku z koniecznością posiadania przez zawodników i trenerów właściwych zaświadczeń pozwalających na korzystanie z usług hotelowych.

Prosimy pamiętać, że w dalszym ciągu obowiązują procedury PZT właściwe dla obecnej sytuacji związanej z COVID-19 w tym także regulacje dotyczące licencji. Niestety do zakończenia trwania wprowadzonych obostrzeń i związanych z nimi zasad bezpieczeństwa jesteśmy zmuszeni wstrzymać możliwość Coachingu na turniejach.

Prosimy także pamiętać, że na meczach zawodników będzie mogła przebywać w wyznaczonych przez organizatora strefach tylko jedna osoba ze sztabu szkoleniowego na konkretnym meczu. Np.: Trener KN PZT, Trener z licencją PZT lub rodzic z licencją „Wzorowy Rodzic PZT” jednak tylko w odniesieniu do własnego dziecka / dzieci. Trenerzy, rodzice z licencją „Wzorowy Rodzic PZT”, którzy nie otrzymają wymaganego zaświadczenia z klubu proszeni są o kontakt z PZT w celu wystawienia właściwego dokumentu (zawodnicy posiadający aktualny status przynależności klubowej „Niezrzeszony” a także członkowie ich sztabów szkoleniowych). Przypominamy, że organizator turnieju ma obowiązek sprawdzenia odpowiedniego upoważnienia wystawionego przez klub lub PZT.

Jednocześnie przypominamy organizatorom o przestrzeganiu obowiązujących procedur turniejowych PZT oraz zabezpieczenia swoich obiektów w odpowiednie procedury ochronne i środki dezynfekcji.

Informujemy również, że w związku z zawieszeniem ogólnopolskiego współzawodnictwa w miesiącu styczniu 2021, lista rankingowa 2/21 będzie naliczona za 13 miesięcy, czyli obejmie turnieje rozegrane w dniach 4.01.2020-3.02.2021.

Trwająca trudna sytuacja nie jest już dla nas nowa. Wszyscy odczuwamy zmęczenie przedłużającemu się obostrzeniami. Jednocześnie wszyscy mamy także świadomość powagi obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19. Jesteśmy przekonani, że jedynie wzajemnie się wspierając i współpracując poradzimy sobie z wszelkimi trudnościami, a także umożliwi to dalsze funkcjonowanie współzawodnictwa sportowego.

Życzymy wszystkim Państwu dużo zdrowia i wytrwałości w tym trudnym czasie.

Polski Związek Tenisowy

Kategoria: PZT

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności