Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ITF W100: Fręch - Zakharova 6:4, 6:1; V. Kuzmova - Mladenovic 6:2, 6:3; Monnet - Shnaider 2:6, 6:4, 7:5; Jacquemot - Sramkova 6:1, 6:4; ANGERS WTA 125: Friedsam - Dartron 6:1, 6:2; Kalinina - Tauson 7:6 (3), 6:4; Parks - Vondrousova 6:1, 7:6 (3); Ponchet - Burel 7:5, 6:1; RIJAD POKAZOWY: Medvedev - Wawrinka 6:4, 6:4; Fritz - Norrie 7:6 (4), 4:6, 10:6.

Tenis. Komunikat Polskiego Związku Tenisowego

Przedstawiamy najnowszy komunikat władz Polskiego Związku Tenisowego z 28 stycznia 2021 roku. 

Dotyczy organizacji współzawodnictwa sportowego PZT w okresie przedłużonych obostrzeń związanych z trwającą w naszym kraju pandemią koronawirusa. 

Szanowni Państwo

W związku z dzisiejszą decyzją rządu o przedłużeniu do 14 lutego na terenie całego kraju obostrzeń i zasad bezpieczeństwa sanitarnego w tak zwanym etapie odpowiedzialności obowiązujących w związku z trwającą pandemią COVID-19, Polski Związek Tenisowy informuje, że dotychczasowe regulacje dotyczące współzawodnictwa sportowego pozostają w mocy do 14 lutego 2021 roku.

Jednocześnie zawiadamiamy, że nie są planowane przez PZT dalsze zmiany w kalendarzu turniejowym. Jednakże biorąc pod uwagę aktualne regulacje dotyczące działalności hoteli gorąco prosimy kluby o pomoc zawodnikom reprezentującym ich barwy i ich sztabom szkoleniowym w organizowaniu bezpiecznych wyjazdów na planowane turnieje (np. grup zawodników pod opieką wytypowanego przez kluby licencjonowanego trenera). Pomoc klubów będzie istotna szczególnie w związku z koniecznością posiadania przez zawodników i trenerów właściwych zaświadczeń pozwalających na korzystanie z usług hotelowych.

Prosimy pamiętać, że w dalszym ciągu obowiązują procedury PZT właściwe dla obecnej sytuacji związanej z COVID-19 w tym także regulacje dotyczące licencji. Niestety do zakończenia trwania wprowadzonych obostrzeń i związanych z nimi zasad bezpieczeństwa jesteśmy zmuszeni wstrzymać możliwość Coachingu na turniejach.

Prosimy także pamiętać, że na meczach zawodników będzie mogła przebywać w wyznaczonych przez organizatora strefach tylko jedna osoba ze sztabu szkoleniowego na konkretnym meczu. Np.: Trener KN PZT, Trener z licencją PZT lub rodzic z licencją „Wzorowy Rodzic PZT” jednak tylko w odniesieniu do własnego dziecka / dzieci. Trenerzy, rodzice z licencją „Wzorowy Rodzic PZT”, którzy nie otrzymają wymaganego zaświadczenia z klubu proszeni są o kontakt z PZT w celu wystawienia właściwego dokumentu (zawodnicy posiadający aktualny status przynależności klubowej „Niezrzeszony” a także członkowie ich sztabów szkoleniowych). Przypominamy, że organizator turnieju ma obowiązek sprawdzenia odpowiedniego upoważnienia wystawionego przez klub lub PZT.

Jednocześnie przypominamy organizatorom o przestrzeganiu obowiązujących procedur turniejowych PZT oraz zabezpieczenia swoich obiektów w odpowiednie procedury ochronne i środki dezynfekcji.

Informujemy również, że w związku z zawieszeniem ogólnopolskiego współzawodnictwa w miesiącu styczniu 2021, lista rankingowa 2/21 będzie naliczona za 13 miesięcy, czyli obejmie turnieje rozegrane w dniach 4.01.2020-3.02.2021.

Trwająca trudna sytuacja nie jest już dla nas nowa. Wszyscy odczuwamy zmęczenie przedłużającemu się obostrzeniami. Jednocześnie wszyscy mamy także świadomość powagi obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19. Jesteśmy przekonani, że jedynie wzajemnie się wspierając i współpracując poradzimy sobie z wszelkimi trudnościami, a także umożliwi to dalsze funkcjonowanie współzawodnictwa sportowego.

Życzymy wszystkim Państwu dużo zdrowia i wytrwałości w tym trudnym czasie.

Polski Związek Tenisowy

Kategoria: PZT