Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Ruud - A. Zverev 6:3, 6:4, 6:0; Djokovic - Alcaraz 6:3, 5:7, 6:1, 6:1; L. Fernandez/Townsend - Gauff/Pegula 6:0, 6:4; S-W. Hsieh/Hinyu Wang - Melichar-Martinez/E. Perez 6:2, 3:6, 6:3.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Mecz BJK Cup Polska – Rumunia w Radomiu, losowanie, w singlu zagrają Linette i Świątek

W czwartek o godz. 12 w Radomskim Centrum Sportu odbyła się uroczysta ceremonia losowania kolejności gier w meczu Billie Jean King Cup Polska – Rumunia. 

W piątek o godz. 13 na kort wyjdą Magda Linette i Irina-Camelia Begu. Po ich meczu Iga Świątek zmierzy się z Mihaelą Buzarnescu. 

W sobotę o godz. 11 Świątek zagra z Begu, a jeśli będzie potrzeba to Linette spotka się z Buzarnescu. W ewentualnej grze podwójnej Magdalena Fręch i Alicja Rosolska trafią na Andreeę Mitu i Andreeę Prisacariu. 

Spotkanie w hali Radomskiego Centrum Sportu zostanie rozegrane na twardym korcie o nawierzchni typu Mapecoat TNS Finish 3, a tenisistki będą grać piłkami Tretorn Serie+.

Transmisje w Polsacie Sport Extra wystartują w piątek o godz. 12.50, przy mikrofonie komentatorskim pracować będzie Dawid Olejniczak, a reporterem będzie Tomasz Lorek.

Powstanie Strefa Kibica w Radomiu

Obok hali Radomskiego Centrum Sportu na placu od strony ul. Struga powstanie specjalna Strefa Kibica, która będzie funkcjonować podczas meczu Polska – Rumunia.

Jakie atrakcje przygotują organizatorzy? Między innymi stanie duży telebim, na którym będzie można oglądać zmagania tenisistek na korcie w hali. Pojawią się foodtrucki z dobrym jedzeniem, a na dwóch małych kortach dzieci – pod okiem instruktorów z radomskich klubów – będą mogły pograć w tenisa. Dla chętnych przewidziano także mobilne muzeum 65-lecia Totalizatora Sportowego.

Kategoria: BJKC