Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Cornet - Tauson 6:3, 6:3; E. Andreeva - Seidel 6:4, 7:5; Watson - Ponchet walkower; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Fils - Van Assche 2:4, 4:1, 4:3 (1), 4:3 (6).
Polska Liga Tenisa

Tenis. Ula Radwańska i kadrowiczki trenują w Bytomiu

W Bytomiu rozpoczęło się zgrupowanie polskich tenisistek przed meczem z Brazylijkami w Billie Jean King Cup (dawny Fed Cup).

Spotkanie odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia w Hali na Skarpie (cztery single i debel). W piątek początek o godz. 14, a w sobotę o godz. 12. Mecz pokaże Polsat Sport News. 

W biało-czerwonej drużynie prowadzonej przez kapitana Dawida Celta zaprezentują się: Magdalena Fręch, Urszula Radwańska, Katarzyna Kawa, Paula Kania-Choduń i Weronika Falkowska. Rezerwową jest Martyna Kubka. Nie zagrają Iga Świątek i Magda Linette.    

Dodatni bilans gier 

Polski zespół w Fed Cup (w ubiegłym roku zmieniono nazwę dla upamiętnienia amerykańskiej tenisistki Billie Jean King) wystąpił po raz pierwszy w 1966 roku.

Rozegrał do tej pory 126 meczów. Wygrał 68 z nich i zanotował 58 przegranych. W sobotę ma szansę przedłużyć zwycięską serię do sześciu spotkań.

Celem walka o elitę Billie Jean King Cup

W lutym 2020 roku w turnieju Grupy I w Luksemburgu nasza drużyna pokonała kolejno ekipy Słowenii (2:1), Turcji (3:0) i Szwecji (2:0). Dzięki temu awansowała do fazy play off.

Jednak kwietniowy mecz w Bytomiu z Brazylią został przełożony o rok z powodu pandemii. Zwycięstwo w Hali Na Skarpie oznaczać będzie prawo występu w przyszłorocznych kwalifikacjach do finałowego turnieju Billie Jean King Cup w Budapeszcie (z udziałem najlepszych 12 zespołów świata).

Na korcie, w siłowni i terenie

Polki trenują na korcie twardym (o nawierzchni typu Mapecoat TNS Finish 3), w siłowni i terenie. Nie brakuje także integracyjnych zajęć. 

Kategoria: Fed Cup