Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 250: Golubic - Ferro 6:4, 6:2; Pliskova - Pera 6:3, 1:6, 6:1; Dodin - Makarova 6:2, 6:1; Juvan - Berberovic 6:2, 6:3; Mertens - Friedsam 7:5, 7:5; Christian/Marozava - Piter/Zimmermann 2:6, 6:3, 10:8; RABAT WTA 250: Bondar - Kucova 6:3, 6:3; Rus - Galfi 6:4, 6:2; C. Liu - Sherif 4:6, 7:6 (5), 6:1; Parrizas Diaz - Mladenovic 4:6, 6:3, 6:0; GENEWA ATP 250: Griekspoor - Nikles 6:3, 7:5; Kokkinakis - Delbonis 1:6, 7:5, 7:5; Opelka - O'Connell 6:3, 7:5; J. Sousa - Basilashvili 6:4, 6:3; Mektic/Pavic - Arends/Walków 6:4, 6:4; LYON ATP 250: Molcan - Khachanov 6:2, 7:6 (4); Rune - Mannarino 6:4, 6:3; Coria - Carreno Busta 7:5, 6:3; Molcan - Khachanov 6:2, 7:6 (4); M. Gonzalez/Melo - Nys/Zieliński 6:4, 3:6, 10:6.

Tenis. Rowińska, Pieczkowski i Zgoła walczyli w turnieju juniorów w Australii

Malwina Rowińska, Olaf Pieczkowski i Borys Zgoła – przed juniorskim startem w Australian Open – walczyli w turnieju w Traralgon. 

W AGL Loy Yang Traralgon Junior International 2022 (korty twarde, kategoria grade 1) rozstawiony z „7” Pieczkowski (13 ITF) odniósł trzy zwycięstwa w singlu.

Singiel

Wygrał z  Chorwatem Luką Mikrutem (40 ITF) 6:2, 6:4, Japończykiem Lennonem Roarkiem Jonesem (65 ITF) 6:7 (5), 6:4, 6:1 i Czechem Hynkiem Bartonem (48 ITF) 6:3, 4:6, 6:2. W ćwierćfinale uległ turniejowej „1” Amerykaninowi urodzonemu w Brazylii Bruno Kuzuharze (2 ITF) 2:6, 2:6.

Zgoła (41 ITF) przegrał z jednym z faworytów zawodów – turniejową „5” Francuzem Gabrielem Debru (10 ITF) 2:6, 3:6.

Rowińska (113 ITF) była lepsza od Australijki Roisin Gilheany (201 ITF, WC) 6:7 (8), 6:2, 6:2, ale nie sprostała Belgijce Sofii Costoulas (16 ITF) 6:7 (1), 2:6.

Gra podwójna 

W deblu Pieczkowski i Zgoła (nr 5) wygrali z Australijczykiem Jiayangiem Dongiem i Czechem Stepanem Mruzkiem 6:3, 6:3 oraz Alekiem Braundem i Amorem Jasiką 6:1, 4:6, 10:8. W ćwierćfinale przegrali z Niemcem Liamem Gavrielidesem i Rosjaninem Arturem Kukasianem 3:6, 5:7. 

Rowińska i Costoulas pokonały Włoszki Federicę Urgesi i Denise Valente 6:3, 5:7, 10:8, Szwajcarkę Celinę Naef i Kanadyjkę Annabelle Xu (nr 2) 6:4, 6:3 oraz Japonki Hayu Kinoshitę i Sarę Saito 6:2, 2:6, 11:9. W półfinale nie sprostały Kanadyjce Mii Kupres i Brytyjce Ranah Akui Stoiber (nr 8) 1:6, 2:6. 

Drabinki

W juniorskim Australian Open 2022 w Melbourne pewne miejsca mają Olaf i Borys. Malwinę czekają eliminacje. 

Kategoria: ITF Juniors

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności