Polski Tenis

WYNIKI

BAD HOMBURG WTA 250: Kvitova - Piter 4:6, 6:1, 6:4; Pegula - Hesse 6:1, 6:2; Cornet - Rus 6:3, 2:6, 6:1; Blinkova - Tauson 7:6 (4), 4:6, 6:2; Sorribes Tormo - Trevisan 6:4, 3:6, 6:2; Siegemund - Bhatia 2:6, 7:6 (2), 6:1; Ann Li - Zaja 6:0, 6:4; Dzalamidze/Kania-Choduń - Peterson/Sorribes Tormo 6:3, 6:3; MAJORKA ATP 250: Moutet - L. Harris 6:4, 6:2; Ruud - G. Simon 6:4, 7:6 (4); Travaglia - Pella 7:5, 7:6 (4); L. Klein - Lajovic 6:4, 7:6 (2); Sandgren - Munar 7:6 (3), 7:5; Khachanov - Pouille 7:6 (7), 3:6, 6:4.

Tenis. W Gdańsku ruszył LOTOS PZT Polish Tour 2021 – wyniki

przez maka

Na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej ruszyła trzecia edycja cyklu LOTOS PZT Polish Tour 2021. 

W tym roku LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2021 będzie składał się z 13 turniejów: 11 zawodów rangi ITF i Challenger ATP Tour, 95. Narodowych Mistrzostw Polski w Bytomiu oraz ogólnopolskiej imprezy w Gdańsku. 

W turnieju klasyfikacyjnym kobiet i mężczyzn w Gdańsku – w ramach Pucharu Polski LOTOS PZT Polish Tour – Julia Oczachowska w finale pokonała Marcelinę Podlińską. 

Wśród tenisistów o dwie niespodzianki postarał się już Martyn Pawelski. Pokonał Maksa Kaśnikowskiego i Pawła Ciasia. W meczu o główne trofeum przegrał z Kamilem Gajewskim. 

W deblu najlepsi byli: Karolina Jaśkiewicz i Julia Oczachowska oraz Martyn Pawelski i Filip Pieczonka. 

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Oczachowska – bye; Duhl – Foryś 6:7 (0), 6:4, 10:4; Samberger – Wygonowska walkower; (6) K. Jaśkiewicz – bye; (3) Jeleń – bye; Maciejewska – Łężniak 6:2, 7:5; Zaremba – N. Komar 6:1, 2:6, 10:5; (5) Świerczyńska – bye; (8) Formella – bye; Korzeniak – Niewiadomska 6:2, 6:1; Górska – Gruszczyńska 6:4, 6:7 (4), 10:3; (4) Podlińska – bye; (7) Wierzbowska – bye; Jastrzębska – Czerny 6:1, 6:2; Szpakowska – M. Komar 4:6, 6:1, 11:9; (2) Rutkowska – bye.

Druga runda: Oczachowska – Duhl 4:6, 6:3, 10:4; K. Jaśkiewicz – Samberger 6:2, 6:3; Jeleń – Maciejewska 6:3, 6:0; Świerczyńska – Zaremba 6:2, 6:0; Korzeniak – Formella 6:3, 7:5; Podlińska – Górska 7:6 (4), 7:5; Wierzbowska – Jastrzębska 6:1, 6:1; Rutkowska – Szpakowska 6:1, 6:4.

Ćwierćfinały: Oczachowska – K. Jaśkiewicz 6:0, 6:2; Świerczyńska – Jeleń 2:6, 6:4, 10:6; Podlińska – Korzeniak 6:0, 6:1; Rutkowska – Wierzbowska 6:4, 6:3.

Półfinały: Oczachowska – Świerczyńska 6:2, 6:2; Podlińska – Rutkowska 7:5, 3:6, 10:5.

Finał: Oczachowska – Podlińska 4:6, 6:2, 10:2. 

SINGIEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Ciaś – bye; Pawelski – Kaśnikowski 1:6, 6:4, 10:8; Borkowski – Klimek 6:0, 6:2; (8) D. Wiśniewski – bye; (3) Kielan – bye; Pieczonka – Rudnicki 6:1, 6:1; Politowicz – Nawój 6:3, 6:2; (5) Bienkiewicz – bye; (6) Pawlak – bye; Olech – R. Gajewski 6:1, 6:3; Szabo – Biliński 6:0, 7:5; (4) K. Gajewski – bye; (7) Wojnar – bye; Pieczkowski – B. Andrzejczak 7:5, 3;6, 10:8; Grygołowicz – Bronka 6:4, 2:6, 13:11; (2) Galus – bye.

Druga runda: Pawelski – Ciaś 6:4, 6:3; Borkowski – D. Wiśniewski 7:5, 6:3; Kielan – Pieczonka 5:7, 6:4, 10:3; Bienkiewicz – Politowicz 7:5, 6:4; Pawlak – Olech 6:0, 6:0; K. Gajewski – Szabo 6:3, 6:2; Pieczkowski – Wojnar 3:6, 6:0, 10:6; Galus – Grygołowicz 4:6, 6:0, 10:3.

Ćwierćfinały: Pawelski – Borkowski 6:0, 6:4; Kielan – Bienkiewicz 6:3, 6:3; K. Gajewski – Pawlak 7:6 (0), 7:5; Galus – Pieczkowski 6:3, 6:4.

Półfinały: Pawelski – Kielan 6:1, 2:0 i krecz Szymona; K. Gajewski – Galus 6:4, 6:0.

Finał: K. Gajewski – Pawelski 4:6, 7:6 (3), 12:10.

DEBEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Jaśkiewicz/Oczachowska – Samberger/Zaremba 6:0, 6:1; Formella/Podlińśka – Łężniak/Niewiadomska 6:1, 7:6 (1); Duhl/Świerczyńska – N. Komar/Szpakowska walkower; (2) Rutkowska/Wierzbowska – Górska/Gruszczyńska 5:7, 6:1, 10:7. 

Półfinały: Jaśkiewicz/Oczachowska – Formella/Podlińska 6:3, 6:1; Rutkowska/Wierzbowska – Duhl/Świerczyńska 6:2, 7:5.

Finał: Jaśkiewicz/Oczachowska – Rutkowska/Wierzbowska 4:6, 6:4, 13:11.

DEBEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Galus/Olech – B. Andrzejczak/J. Andrzejczak walkower; Biliński/Wojnar – R. Gajewski/Szabo 6:3, 6:3; Pawelski/Pieczonka – Klimek/Suchanowski 6:2, 6:1; (2) K. Gajewski/Kielan – Kaśnikowski/Pawlak 6:4, 4:6, 10:5.

Półfinały: Biliński/Wojnar – Galus/Olech 6:4, 6:2; Pawelski/Pieczonka – K. Gajewski/Kielan 5:1 i krecz.

Finał: Pawelski/Pieczonka – Biliński/Wojnar 6:1, 6:3. 

LOTOS PZT Polish Tour 2021 

Kolejnymi turniejami cyklu będą futuresy ITF W25 kobiet i M25 mężczyzn, które zaplanowano w dniach 28 czerwca – 4 lipca we Wrocławiu.  

95. Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu zostaną rozegrane w dniach 9-16 lipca.

W wakacje odbędzie się także kolejne turnieje cyklu: Challenger ATP 90 w Poznaniu (24 lipca – 1 sierpnia), ITF W60 w Kozerkach (26 lipca – 1 sierpnia), ITF M25 w Kozerkach (2-8 sierpnia), ITF W25 w Bydgoszczy (2-8 sierpnia), ITF M15 w Gdyni (9-15 sierpnia), ITF W15 w Radomiu (9-15 sierpnia), ITF M15 w Łodzi (16-22 sierpnia) i ITF M25 w Poznaniu (23-29 sierpnia).      

Cykl zakończy Challenger ATP 125 w Szczecinie (13-19 września). 

Kategoria: PZT

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności