Polski Tenis

WYNIKI

MOSKWA WTA 500: Kontaveit - Vondrousova 6:3, 6:4; Alexandrova - Sakkari 4:1 i krecz Greczynki; Ostapenko/Siniakova - N. Kichenok/Olaru 6:2, 4:6, 10:8; TENERYFA WTA 250: Osorio Serrano - Giorgi 6:4, 7:5; A. Li - Cornet 6:2, 6:1; Eikeri/Perez - L. Kichenok/Kostyuk 6:3, 6:3; ANTWERPIA ATP 250: Sinner - L. Harris 6:2, 6:2; Schwartzman - Brooksby 6:4, 6:0; MOSKWA ATP 250: Karatsev - Khachanov 7:6 (7), 6:1; Cilic - Berankis 6:3, 6:4.

Tennis Europe Nations Challenge U12 by Head – finały

Polskie zespoły rywalizowały we Francji w finałowych turniejach rozgrywek Tennis Europe Nations Challenge U12 by Head.

W Ajaccio Oliwia Sybicka, Barbara Kostecka i Lena Markowska zajęły czwartą lokatę. W Dijon Jan Urbański, Jan Skrzyński i Vincent Fletcher uplasowali się na piątym miejscu.

DZIEWCZĘTA

Grupa A: Słowacja – Serbia 2:1, Czechy – Rumunia 2:1, Rumunia – Serbia 2:1, Czechy – Słowacja 3:0, Rumunia – Słowacja 2:0, Czechy – Serbia 2:1; kolejność: 1. Czechy 3 wygrane, 2. Rumunia 2, 3. Słowacja 1, 4. Serbia 0.

Grupa BPolska – Hiszpania 3:0: Barbara Kostecka – Paola Pinera Celorio 7:5, 6:2; Oliwia Sybicka – Carla Vazquez Alcudia 6:2, 6:2; Kostecka/Sybicka – Pinera Celorio/Vazquez Alcudia 6:1, 6:1; Rosja – Włochy 3:0; Polska – Włochy 2:1: Kostecka – Alice Iozzi 6:3, 4:6, 6:4; Sybicka – Angelica Sara 2:6, 3:6; Kostecka/Sybicka – Iozzi/Sara 6:2, 6:4; Rosja – Hiszpania 3:0; Rosja – Polska 3:0: Ksenia Ruchkina – Kostecka 6:4, 6:2; Anna Pushkareva – Sybicka 6:4, 6:3; Ruchkina/Eva Zharova – Lena Markowska/Sybicka 6:2, 6:4; Włochy – Hiszpania 3:0; kolejność: 1. Rosja 3 wygrane, 2. Polska 2, 3. Włochy 1, 4. Hiszpania 0.

O 3. miejsceRumunia – Polska 2:1: Giulia Safina Popa – Kostecka 1:6, 7:5, 6:0; Maia Ilinca Burcescu – Sybicka 6:2, 6:0; Burcescu/Andrea Olariu – Markowska/Sybicka 2:6, 6:2, 8:10.

Finał: Czechy – Rosja 2:0.

Lena Markowska, Barbara Kostecka, Oliwia Sybicka i kapitan Dominik Bernatowicz

CHŁOPCY

Grupa A: Izrael – Estonia 2:1, Rosja – Czechy 3:0, Rosja – Izrael 2:1, Czechy – Estonia 3:0; Rosja – Estonia 2:1, Czechy – Izrael 2:1; kolejność: 1. Rosja 3 zwycięstwa, 2. Czechy 2, 3. Izrael 1, 4. Estonia 0.

Grupa BFrancja – Polska 3:0: Martin Riu – Vincent Fletcher 6:3, 2:6, 6:3; Moise Kouame – Jan Skrzyński 6:2, 6:2; Kouame/Arthur Lenglet – Fletcher/Jan Urbański 6:3, 6:4; Niemcy – Rumunia 3:0; Polska – Rumunia 2:1: Skrzyński – Eric Maximmilian 5:7, 1:6; Urbański – Vlad Catalin Sandu 6:2, 6:1; Fletcher/Urbański – Laurentiu Albert Cristian Badea/Nita 6:4, 2:6, 10:4; Niemcy – Francja 2:1; Polska – Niemcy 2:1: Fletcher – Marco Ontiveros Castro 6:7 (2), 4:6; Urbański – Ilian Mechbal 6:3, 6:2; Fletcher/Urbański – Eric Dylan Mueller/Ontiveros Castron 6:2, 6:2; Francja – Rumunia 2:1; kolejność: 1. Francja 2 zwycięstwa (6:3), 3. Niemcy 2 (6:3), 3. Polska 2 (4:5), 4. Rumunia 0.

O 5. lokatę: Polska – Izrael 2:1: Fletcher – Dan Brand 1:6, 3:6; Urbański – Itamar Verthaimer 6:2, 6:1; Fletcher/Urbański – Yonatan Barak/Brand 6:0, 7:5.

O 3. pozycję: Niemcy – Czechy 1:0.

Finał: Rosja – Francja 2:1.

Kapitan Jarosław Wołąsewicz, Jan Skrzyński, Vincent Fletcher i Jan Urbański
Kategoria: TE

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności