Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO IO: A. Zverev - Khachanov 6:3, 6:1; Krejcikova/Siniakova - Bencic/Golubic 7:5, 6:1; Pavlyuchenkova/Rublev - Vesnina/Karatsev 6:3, 6:7 (5), 13:11; ATLANTA ATP 250: Isner - Fritz 7:6 (4), 5:7, 6:3; Nakashima - Ruusuvuori 3:6, 6:4, 6:3.

Złote medale Zimowych Mistrzostw Polskiej Ligi Tenisa 2021 dla Galińskiego, Waleckiego i Wiśniewskiego

Dawid Wiśniewski w I Lidze, Paweł Walecki w II Lidze i Krzysztof Galiński w PLT 45+ to złoci medaliści Zimowych Mistrzostw PLT 2021.

W Ogólnopolskim Finale cyklu w Warszawie do rywalizacji stanęło 113 najlepszych zawodników z całego kraju. 

Zimowe Mistrzostwa Polskiej Ligi Tenisa 2021 wystartowały dopiero pod koniec lutego. W eliminacjach na terenie całego kraju do gry przystąpiło pół tysiąca zawodników, a zmagania tradycyjnie toczyły się na trzech poziomach umiejętności; I Liga dla byłych i aktualnych zawodników z ramienia PZT, II Liga dla osób bez przeszłości w PZT i PLT 45+ dla osób powyżej 45. roku życia.

Finaliści poszczególnych eliminatorów oraz gracze którzy otrzymali od organizatorów dzikie karty spotkali się w dniach 10-11 kwietnia w Ogólnopolskim Finale cyklu na kortach WTS Orzeł w Warszawie. Z uwagi na panujące obostrzenia; zmagania toczyły się w pełnym reżimie sanitarnym bez udziału publiczności. Zapis wideo z obu dni finałów można obejrzeć na na kanale YouTube Polskiej Ligi Tenisa.

I LIGA. PASJONUJĄCY BÓJ W WARSZAWIE. DOBRE SERCE ŁUCZAKA POZBAWIŁO GO ZWYCIĘSTWA

W I Lidze podobnie jak w pozostałych kategoriach; najpierw odbyła się faza grupowa, a do dalszych gier premiowana została jedynie najlepsza ósemka. Swoje grupy wygrali kolejno: Dawid Wiśniewski, Maciej Łuczak, Krzysztof Stempień, Karol Stypułkowski i Michał Sekuła, a awans z drugich miejsc wywalczyli dodatkowo Paweł Bilicki, Dominik Bartosz i Piotr Łaguna.

W półfinałach natomiast Wiśniewski spotkał się ze Stempniem, a Łuczak z Sekułą. Spotkanie finałowe to starcie pomiędzy Wiśniewskim, a Łuczakiem. Obaj panowie przed przystąpieniem do tego pojedynku mieli w nogach już pięć rozegranych meczów, ale nie przeszkodziło im w zaprezentowaniu prawdziwego spektaklu.

Wszystko wskazuje na to, że było to jak do tej pory najbardziej dramatyczne spotkanie w tym roku. Mecz przysłowiowego Dawida z Goliatem omal nie zakończył się zwycięstwem tego pierwszego. Łamane naciągi, zwroty akcji, kapitalne wymiany, dwa tie-breaki i jeden supertie-break, zwieńczone pięknym gestem Łuczaka.

Gdy Wiśniewski na początku trzeciej partii stracił przez zerwany naciąg (piąty w turnieju!) swoją ostatnią rakietę – chciał zejść z kortu. Wówczas Łuczak użyczył Wiśniewskiemu swoją rezerwową i … przegrał złoty medal. Wiśniewski dzięki zwycięstwu wzbogacił się o 1000 złotych, a Łuczak o 500. Gratyfikacje finansowe trafiły także do brązowych medalistów.

ZAPIS MECZU FINAŁOWEGO I LIGI:

SPRAWDŹ: PEŁNE WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO FINAŁU ZIMOWYCH MISTRZOSTW POLSKIEJ LIGI TENISA 2021 W RAMACH I LIGI

II LIGA. ROZGRYWKI ZDOMINOWANE PRZEZ DENTYSTÓW

Do rywalizacji o mistrzowski tytuł w II Lidze stanęło 48 graczy. Stawka była bardzo wyrównana, a dla wielu był to najsolidniej obsadzony turniej 2. Ligi w historii, toteż grono potencjalnych faworytów było dość szerokie. W finale spotkali się ze sobą Marcin Pokrzywnicki i Paweł Walecki.

Derby dentystów podobnie jak mecz finałowy I ligi były mocno wyrównane. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, a raz na drugą stronę i o złotym medalu zdecydować musiał trzeci set. Ten lepiej rozpoczął Walecki, który dość szybko wypracował sobie kilkupunktową zaliczkę, którą dowiózł już do końca i to on mógł cieszyć się z końcowego triumfu. Pokrzywnicki natomiast po raz kolejny z Warszawy wyjeżdża z uczuciem, jakby ktoś wyrwał mu ,,ósemkę”. Dla lidera rankingu to dopiero trzecia porażka w erze ligowej PLT i trzecia w stolicy kraju. Brązowe medale dla Marcina Zbożenia i Wojciecha Zalewskiego.

SPRAWDŹ: PEŁNE WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO FINAŁU ZIMOWYCH MISTRZOSTW POLSKIEJ LIGI TENISA 2021 W RAMACH II LIGI

PLT 45+. DWUMETROWY BOMBARDIER Z TRÓJMIASTA

W PLT 45+ która słynie jako najbardziej nieprzewidywalna kategoria aż dwadzieścia spotkań zakończyło się dopiero po super tie-breaku. Dwudniowy maraton najlepiej znieśli: dysponujący niezwykle mocnym serwisem Krzysztof Galiński oraz zwycięzca klasyfikacji generalnej sprzed roku Edward Oleksy. Galiński w drodze do finału rozegrał trzy trzysetówki, Oleksy jedną.

Gracz z Małopolski walczył jak mógł, aby po raz kolejny móc paść na kolana po turniejowym triumfie z głośnym okrzykiem ,,c’mon!”, lecz miało się wrażenie, że to Galiński cały czas ze spokojem kontroluje spotkanie. Grał z niezwykłą pewnością siebie, raz po raz bombardując rywala serwisem i świetnym forhendem. To wystarczyło, by tytuł Zimowego Mistrza Polskiej Ligi Tenisa 2021 i dodatkowe tysiąc złotych powędrowało do Trójmiasta.

SPRAWDŹ: PEŁNE WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO FINAŁU ZIMOWYCH MISTRZOSTW POLSKIEJ LIGI TENISA 2021 W RAMACH PLT 45+

Kategoria: PLT

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności