Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Dodin - Zakharova 6:3, 6:7 (6), 6:2.

ITF Juniors

Tenis. Turniej ITF juniorów UTF Cup 2022 w Lesznie – wyniki

Leszno Tenis Klub po raz trzeci jesienią jest organizatorem turnieju ITF juniorów (do lat 18). Tym razem pod nazwą UTF Cup 2022. 

W Lesznie (korty twarde w hali, kategoria grade 4) grają m.in. Barbara Straszewska, Nadia Kulbiej, Dominika Podhajecka, Julia Daroszewska, Antonina Czajka, Leon Zaorski, Mateusz Lange, Piotr Siekanowicz, Dorian Juszczak i Nikodem Barcik. 

Tenis. Goran Zgoła w finale gry podwójnej turnieju ITF juniorów w Izraelu

Goran Zgoła (155 ITF do lat 18) startował w turnieju ITF juniorów w Kirjat Szemonie w Izraelu. 

W zawodach In Honor of Noam Gershony (korty twarde, kategoria grade 2) w singlu Polak był rozstawiony z czwórką. Pokonał Izraelczyka Zohara Yaniva (1783 ITF) 6:4, 6:4, ale przegrał z jego rodakiem Władimirem Bazilevskim (250 ITF) 7:5, 3:6, 3:6. 

Tenis. Turniej J4 ITF Juniors ŚCT Pszczyna 2022 – wyniki

Śląskie Centrum Tenisa w Pszczynie gościło uczestników turnieju ITF juniorów. 

W singlu w zawodach w województwie śląskim (korty twarde w hali, kategoria grade 4) triumfował Jakub Jędrzejczak. W półfinałach walczyły Zuzanna Bednarz i Nadia Kulbiej. W ćwierćfinałach odpadli Maja Pawelska i Nikodem Barcik. Biało-czerwoni byli również finałach gry podwójnej. 

Tenis. Turniej ITF juniorów Mariupol Cup 2022 w Lesznie – wyniki

W Lesznie odbył się drugi z rzędu turniej ITF juniorów (do lat 18), tym razem kategorii grade 3 (poprzedni 4).

Do ćwierćfinału singla na nowym obiekcie Leszno Tenis Klubu (korty twarde w hali) z Polaków awansował tylko Jakub Krawczyk. W 1/8 finału odpadli: Maja Pawelska, Goran Zgoła, Kacper Królikowski i Mateusz Lange. W finale debla zagrała za to tylko Amelia Paszun. 

Tenis. Turniej ITF juniorów Bucha Cup 2022 w Lesznie – wyniki

W Lesznie rozgrywany był turniej ITF juniorów Bucha Cup 2022. 

W półfinałach singla zawodów na obiekcie Leszno Tenis Klubu (korty twarde w hali, kategoria grade 4) z Polaków zagrali: Antonina Czajka, Dorian Juszczak i Leon Zaorski. W finale udanie walczył Zaorski. W deblu wygrali Amelia Paszun i Czajka oraz Dorian Juszczak i Mateusz Lange. 

Tenis. Filip Kosiński w finale turnieju ITF juniorów w Pretorii

Filip Kosiński (1254 ITF do lat 18) znakomicie spisał się w turnieju ITF w Pretorii w Republice Południowej Afryki. Pokonał czterech rywali. Przegrał dopiero w finale.

15-latek w zawodach w RPA (korty twarde, kategoria grade 3) wygrał z Benjaminem Scottem (RPA) 6:3, 6:0, Johnem Coetzee (RPA) 6:2, 6:3, Jonasem Hahnem (Australia) 7:6 (2), 6:3 i Alym El Rafie (Egipt) 1:6, 6:4, 6:3. W finale uległ Brytyjczykowi Oliverowi Bondingowi 2:6, 3:6.    

Tenis. Półfinały Moniki Stankiewicz w turnieju ITF juniorek w Malezji

Monika Stankiewicz (134. miejsce w klasyfikacji ITF do lat 18) drugi tydzień spędziła w Sarawak w Malezji. Ponownie pokazała się z dobrej strony. 

Przed tygodniem dotarła do finału singla i ćwierćfinału gry podwójnej w turnieju ITF juniorek rangi grade 1. Tym razem była w półfinale singla i debla w zawodach kategorii grade 3 – 37th Premier Sarawak Cup II (korty twarde).

Tenis. Tomasz Berkieta rywalizował w turnieju ITF juniorów w Vigo

Tomasz Berkieta (90. miejsce w rankingu ITF do lat 18) zmagał się z chorobą w trakcie turnieju ITF juniorów w Vigo w Hiszpanii. 

Polak starannie przygotowywał się do występu w zawodach Vigo Tennis Open U18 – 2022 (korty twarde, kategoria grade 2). Był w nich rozstawiony z ósemką. W pierwszej rundzie wygrał łatwo z Portugalczykiem Bernardo Balancho 6:1, 6:0.

Tenis. Mateusz Mitoń i Alan Ważny zwyciężyli w deblu w turnieju ITF juniorów w Chorwacji

Maja Bajorek, Hanna Kołak, Mateusz Mitoń i Alan Ważny walczyli w turnieju ITF juniorów w miejscowości Veli Losinj. 

W zawodach Losinj Junior Cup 2022 w Chorwacji (korty ziemne, kategoria grade 4) w singlu Ważny zagrał w finale, a Mitoń dotarł do ćwierćfinału. W grze podwójnej rozstawieni z trójką Mateusz i Alan sięgnęli po tytuł. Znakomicie rozgrywali supertie-breaki. 

Tenis. Jakub Jędrzejczak zwyciężył w turnieju ITF juniorów w Bielsku-Białej

Polacy świetnie zaprezentowali się w turnieju ITF juniorów (do lat 18) BKT Advantage Bielsko-Biała Cup 2022 (korty ziemne, kategoria grade 5).

W finale singla chłopców Jakub Jędrzejczak wygrał z Alanem Ważnym. Do półfinałów dotarli za to Jakub Krawczyk i Antoni Pankowski. W gronie dziewcząt w ćwierćfinale z Polek walczyła tylko Magdalena Baniak.