Polski Tenis

WYNIKI

ROTTERDAM ATP 500: S. Tsitsipas - Hurkacz 6:4, 4:6, 7:5; Paul - Bublik 6:7 (5), 6:3, 6:1; Chardy - Goffin 7:6 (3), 7:6 (5); Coria - Lajovic 6:3, 6:2; BUENOS AIRES ATP 250: F. Cerundolo - Paire 4:6, 6:3, 6:1; Andujar - Mager 6:4, 7:6 (5); DOHA WTA 500: Kvitova - Kontaveit 6:3, 3:6, 6:2; Pegula - Kar. Pliskova 6:3, 6:1; Azarenka - Svitolina 6:2, 6:4; Muguruza - Sakkari 6:3, 6:1; LYON WTA 250: Minnen - Rus 4:6, 6:2, 6:3; Mladenovic - Gasparyan 6:4, 6:2; Burel - Sasnovich 7:5, 2:6, 6:0; Golubic - C. Garcia 6:1, 6:2; Badosa - Voegele 6:2, 6:4.

Mistrzostwa Europy kadetów w Moskwie

przez maka

Najlepsi kadeci (do lat 16) w Europie udanie startowali w mistrzostwach naszego kontynentu.

W Moskwie medale zdobyli wszyscy biało-czerwoni: Iga Świątek, Maja Chwalińska, Daniel Michalski i Tomasz Dudek.

Iga Świątek jest faworytką turnieju w Rosji. Została rozstawiona z jedynką. Rozbiła Francuzkę Manon Leonard 6:1, 6:1, Norweżkę Lilly Elidę Haseth 6:1, 6:1 i Rosjankę Taisyę Pachkalevą 6:2, 6:3. W ćwierćfinale pokonała Łotyszkę Danielę Vismane 6:3, 7:5. W półfinale wygrała ze Słowenką Kają Juvan 6:3, 6:2. W finale nie sprostała Serbce Oldze Danilovic 3:6, 1:6.

Maja Chwalińska wygrała ze Szwajcarką Simoną Waltert 1:6, 7:6 (5), 6:3, ale przegrała z Hiszpanką Paulą Arias Manjon 1:6, 4:6.

W zmaganiach chłopców Daniel Michalski (nr 10) pokonał Austriaka Lukę Mrsicia 6:4, 6:2, ale był słabszy od Fina Otto Virtanena 6:2, 0:6, 1:6. Tomasz Dudek przegrał z Chorwatem Admirem Kalenderem 7:5, 3:6, 2:6.

W grze podwójnej Chwalińska i Świątek (nr 4) wygrały z Hiszpankami Paulą Arias Manjon i Lucią Cortez Llorcą 5:4 (4), 4:0, Brytyjkami Gemmą Heath i Nell Miller 5:3, 4:2 i Estonkami Marią Lotą Kaul i Maileen Nuudi 4:1, 4:0.

W półfinale wygrały z Rosjankami Pachkalevą i Margaritą Skryabiną 6:3, 6:4. W finale bez straty gema triumfowały w spotkaniu z Rosjankami Varvarą Grachevą i Vladą Koval 6:0, 6:0.

13769612_1072148052879590_276185532192622037_n

Dudek i Michalski (nr 6) pokonali Austriaków Lucasa Krainera i Lukę Mrsicia 4:2, 4:1 oraz Ukraińców Illyę Beloborodko i Dmytro Yeremenko 4:2, 4:1. W ćwierćfinale uporali się z Białorusinami Zhanem Skindzerem i Alexandrem Zgirovskim 5:3, 5:3. W półfinale przegrali z Grekami Petrosem Tsitsipasem i Aitorem Zerdilasem Herrerą 6:4, 3:6, 8:10.

Drabinki

Kategoria: TE

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności