Antonio Tejerina, Maciej Szyca i Julian Zięba zajęli drugie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym drużynowych rozgrywek młodzików (do lat 14) w Rakovniku w Czechach. Polacy pokonali Łotyszy i Włochów, a ulegli Słowakom.
Kapitanem biało-czerwonego zespołu był Mateusz Czyżewski, a wspierał go trener Alejandro Tejerina.
Polska - Łotwa 3:0: Maciej Szyca - Gabriels Poleckihs 6:2, 6:0; Antonio Tejerina - Rudolfs Dilevs 6:2, 6:0; Szyca/Julian Zięba - Poleckihs/Sebastians Sausa 4:1, 4:1.
Słowacja - Czechy 2:1, Chorwacja - Szwecja 2:1, Włochy - Węgry 3:0.
Polska - Włochy 2:1: Szyca - Tomasso Panto 7:6 (4), 6:4; A. Tejerina - Giovanni Di Leva 2:6, 1:6; Szyca/Zięba - Di Leva/Panto 0:6, 6:2, 13:11.
Słowacja - Chorwacja 3:0.
Polska - Słowacja 0:2: Zięba - Max Kimak 0:6, 1:6; A. Tejerina - Martin Adamca 1:6, 0:6.
W turnieju finałowym w Walencji w dniach 29 czerwca - 1 lipca obok Polaków i Słowaków walczyć będą: Bułgarze, Francuzi, Rumuni, Szwajcarzy, Brytyjczycy i Portugalczycy.
W Rakovniku startowały również Polki. Sonia Antczak, Julia Dzięcioł i Alicja Strugacz uplasowały się na szóstej pozycji.
Przegrały z Holenderkami 1:2 i Serbkami 1:2, a pokonały Irlandki 3:0.