Hubert Hurkacz (103 ATP) po wielkoszlemowym Wimbledonie zaplanował powrót na korty ziemne. Zgłosił się do turnieju ATP 250 Plava Laguna Croatia Open Umag 2026 w Chorwacji (od 13 lipca).
Polak w poprzednich latach rzadko występował w zawodach tuż po zmaganiach na trawie. Dwukrotnie walczył w Kitzbühel w Austrii (2017 i 2020). Zazwyczaj z trawy przenosił się od razu na korty twarde (Waszyngton).
Do imprezy w Umagu dostał się jako przedostatni z rankingiem 103. To miejsce nie pozwalało na grę w szwajcarskim kurorcie w Gstaad. Musiał wybierać między Umagiem a szwedzkim Sopotem - Bastad.
Obsada imprezy w Chorwacji jest całkiem niezła. Rywalizować będą m.in. Włosi Flavio Cobolli i Matteo Arnaldi czy Hiszpan Alejandro Davidovich Fokina.
Cobolli, Davidovich Fokina, Etcheverry, Arnaldi, Blockx, Ugo Carabelli, Marozsan, Burruchaga, Kopriva, Carreno Busta, Royer, Prizmic, Meirda, Trungelliti, Van Assche, Molcan, HURKACZ, Dzumhur.
Kamil Majchrzak (47 ATP) - w pierwszym tygodniu po Wimbledonie - nie zgłosił się do żadnych zawodów.