WTA

Zamknij
Online
Użytkownicy online
81

WTA

Dodaj komentarz

Tenis. Iga Świątek wróci na kort najwcześniej w turnieju WTA 500 w Seulu

Maciej Drabikowski Maciej Drabikowski 22:11, 04.09.2025 Aktualizacja: 13:11, 27.10.2025
Skomentuj  Tenis. Iga Świątek wróci na kort najwcześniej w turnieju WTA 500 w…

Iga Świątek (2 WTA) po dotarciu do ćwierćfinału w Nowym Jorku nie będzie miała wiele czasu na odpoczynek. W dniach 15-21 września chce zagrać w turnieju WTA 500 w Seulu. 

Polka otwiera listę zgłoszeń zawodów Korea Open Tennis Championships 2025 (korty twarde, 1,064 mln $ w puli). W imprezie ma wystąpić też m.in. Amanda Anisimova (9 WTA).

- Jestem bardzo podekscytowana tym, że wezmę udział w Korea Open w tym roku. To będzie mój pierwszy raz w Seulu, więc mam nadzieję, że będzie on niesamowity - mówiła Iga w maju - tuż po ogłoszeniu informacji, że zagra w stolicy Korei Południowej.

Zmagania w Seulu odbywają się w porze finałowej imprezy Billie Jean King Cup 2025 w Shenzhen w Chinach (16-21 września). 

Przed rokiem Świątek wycofała się z imprezy w Korei Południowej. Czy ponownie zrezygnuje ze startu?

Lista uczestniczek turnieju WTA 500 w Seulu 

Turniej głównyŚWIĄTEK, Anisimova, Alexandrova, Tauson, Kasatkina, Haddad Maia, Shnaider, V. Kudermetova, Kenin, Kessler, A. Krueger, Joint, Maria, Potapova, Boisson, Cristian, Cirstea. 

Eliminacje: Siegemund, Parks, Lys, Krejcikova, Rakhimova, Lamens, P. Kudermetova, Starodubtseva, Siniakova, Blinkova, Birrell, A. Ito, Gracheva, Zakharova, McNally, Seidel, Gibson, Minnen, Masarova, Volynets. 

W kolejnych tygodniach Świątek zagra w turniejach WTA 1000 w Pekinie (od 24 września) i Wuhanie (od 6 października). 

https://polski-tenis.pl/tenis-kalendarz-turniejow-wta-w-2025-roku/

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze