Barbara Kostecka (82 ITF do lat 18), Jan Sadzik (52 ITF) i Aleksander Błuś (73 ITF) rywalizowali w dwustopniowych kwalifikacjach turnieju ITF J300 Lexus British Open - Roehampton 2026 (na kortach trawiastych). Był to dla nich sprawdzian przez Wimbledonem 2026.
Basia Kostecka była rozstawiona z czwórką. Wygrała z Brytyjką Sophie Johnstone (606 ITF, WC) 4:6, 7:5, 10:6, ale nie dokończyła meczu z Australijką Jizelle Sibai (95 ITF, nr 11) 5:7 i krecz.
Nabawiła się bowiem urazu mięśnia czworogłowego. - Z pierwszych testów medycznych wynika, że jest szansa, iż zagram w eliminacjach Wimbledonu - informuje Basia.
Janek Sadzik grał z nr 1. Przegrał z Japończykiem Takahiro Kawaguchim (81 ITF) 2:6, 2:6.
Olek Błuś (nr 13) pokonał Brytyjczyka Jesse Clarksona (466 ITF) 6:3, 6:3. Był jednak słabszy od Australijczyka Coopera Kose (93 ITF) 6:7 (4), 4:6.