Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART ATP 250: Musetti - Koepfer 6:7 (9), 7:6 (5), 63 Tiafoe - Hanfmann 7:5, 7:6 (5); Bublik - Medjedovic 6:1, 7:6 (4); Draper - Giron 6:4, 3:6, 6:3;  'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Brouwer - Mannarino 6:3, 6:3; Griekspoor - McDonald 6:3, 7:6 (5); Humbert - Fils 6:3, 7:6 (1).

Tenis. Agnieszka Radwańska zagrała w Lublinie z Leonidem Stanisławskim

Agnieszka Radwańska 2 kwietnia zagrała na korcie Lubelskiego Klubu Tenisowego z 98-letnim Ukraińcem Leonidem Stanisławskim. 

Była wiceliderka światowego rankingu WTA Tour spełniła jedno z marzeń nestora, który znalazł się w księdze Rekordów Guinnessa jako najstarszy tenisista na świecie. 

W doskonałej formie

– Pan Leonid, który uciekł do Polski z Charkowa, jest wciąż w doskonałej formie. Cieszę się, że mogłam spełnić jedno z jego marzeń, którym było spotkanie ze mną na korcie. Życzę mu dużo zdrowia i kolejnych rekordów – napisała w mediach społecznościowych Agnieszka Radwańska. 

Mecz zakończył się remisem. Leonid Stanisławski otrzymał od Agnieszki jej rakietę i kalendarz z najważniejszymi turniejami tenisowymi. Zrewanżował się zdjęciem z dedykacją, upamiętniające wpis do księgi Rekordów Guinnessa oraz ze spotkania z Martiną Hingis.

Aktywny 98-latek z Ukrainy ma za sobą także towarzyskie potyczki na kortach ze Szwajcarką Martiną Hingis czy Hiszpanem Rafaelem Nadalem. 

Pomysł na charytatywny mecz dla Ukrainy 

Pan Leonid ma pomysł na charytatywny pojedynek mikstowy dla Ukrainy. Zagrałbym w parze z Iga Świątek przeciwko Agnieszce Radwańskiej i Markowi Oratowskiemu, prezesowi Lubelskiego Klubu Tenisowego. 

Właśnie za sprawą Oratowskiego doszło do meczu z Radwańską. 

Tenis. 99-letni Tadeusz Krzyszkowski jest najstarszym aktywnym tenisistą w Polsce

Kategoria: Pokazówka