MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Sabalenka - M. Andreeva 6:1, 6:4; Rybakina - Putintseva 4:6, 7:6 (4), 7:5; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Tenis. Iga Świątek przegrała z Ashleigh Barty w turnieju WTA w Adelajdzie

Iga Świątek (9 WTA) była rozstawiona z piątką z turnieju WTA 500 Adelaide International 2022, w którym triumfowała przed rokiem.

Polka wygrała z tenisistką z eliminacji – Australijką Darią Saville (421 WTA, była 20 pięć lat temu) 6:3, 6:3, znacznie bardziej znaną pod panieńskim nazwiskiem Gavrilova.

Iga przełamała rywalkę pięć razy, a sama straciła podanie dwa razy (tylko w pierwszym secie). Nerwowo było tylko na początku meczu, gdy z przewagą przełamała prowadziła Daria (1:2). Później Świątek kontrolowała spotkanie.

Adelaide International 2022

W 1/8 finału podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego pokonała Kanadyjkę Leylah Fernandez (24 WTA) 6:1, 6:2. Pojedynek trwał tylko 75 minut. Świątek świetnie serwowała. Rywalka nie miała ani jednego breakpointa. Polka cztery raz przełamała Kanadyjkę.

Pojedynek był również pozytywnym zaskoczeniem dla tych, którzy tego dnia odwiedzali strony bukmacherskie internetowe i obstawiali ten wynik.

– Byłam nieco zestresowana, bo walczyłam z młodszą przeciwniczką. Jest to dla mnie całkiem nowe, bo zazwyczaj to ja byłam młodsza. Byłam skoncentrowana i skupiona. Cieszę się, że szybko zakończyłam spotkanie. Z Leylah w przyszłości będziemy rywalizować z pewnością wiele razy – mówiła Świątek.

W ćwierćfinale Iga była lepsza od Białorusinki Victorii Azarenki (27 WTA) 6:3, 2:6, 6:1. Wygrała 79 z 151 akcji. W pierwszym secie dwukrotnie przełamała rywalkę (3:1, 5:3), a sama raz straciła podanie (3:2). Druga partia to dominacja Azarenki (1:3, 2:6). W decydującej odsłonie warunki na korcie dyktowała już Świątek (1:0, 3:0, 6:1).

– W tym sezonie chcę być jak najwięcej obecna tu i teraz. Dziś było blisko do utraty tego stanu, ale wróciłam do gry po drugim secie. Jestem po prostu bardzo zadowolona z tego meczu i mam zamiar odpocząć na tyle, na ile to możliwe przed kolejnym wyzwaniem – napisała Iga w mediach społecznościowych.

W półfinale Polka przegrała z Australijką Ashleigh Barty (1 WTA) 2:6, 4:6. Liderka rankingu świetnie serwowała. Nie dała się przełamań ani razu, a trzykrotnie odebrała podanie Idze.

Drabinki

W zawodów w Adelajdzie wycofały się: Hiszpanka Garbine Muguruza, Czeszki Karolina Pliskova, Barbora Krejcikova, Marketa Vondrousova, Tunezyjka Ons Jabeur, Szwajcarka Belinda Bencic i Łotyszka Jelena Ostapenko.