Polski Tenis

WYNIKI

AUSTRALIAN OPEN: Nadal - Berrettini 6:3, 6:2, 3:6, 6:3; Medvedev - Tsitsipas 7:6 (5), 4:6, 6:4, 6:1; Mladenovic/Dodig - Fourlis/Kubler 6:3, 6:4.

Tenis. Katarzyna Radwan-Cho w elicie sędziów stołkowych na świecie

Katarzyna Radwan-Cho – jako pierwszy sędzia z Polski – otrzymała „złotą blachę”, czyli ITF Gold Badge Chair Umpire, przyznawaną przez Międzynarodową Federację Tenisową.

W ten sposób pochodząca z Puszczykowa niezwykle sympatyczna Kasia znalazła się w elitarnym gronie najlepszych sędziów stołkowych na świecie. Gratulacje!

– Z dumą informujemy, że po Międzynarodowym Spotkaniu Recertyfikacyjnym 2021 Kasia Radwan-Cho została awansowana na Gold Badge Chair Umpire! To ogromna praca, jaką Kasia włożyła przez lata, doprowadziła ją do tego niesamowitego osiągnięcia. Gratulujemy Kasiu i życzymy wszystkiego najlepszego w przyszłości – napisały jej koleżanki i koledzy na oficjalnym profilu Kolegium Sędziów Polskiego Związku Tenisowego.

Radwan grała w tenisa do siedemnastego roku życia w turniejach ogólnopolskich. Nie startowała w międzynarodowych imprezach. 

Jak zostać sędzią?

– Najpierw trzeba zrobić kurs na sędziego regionalnego, wtedy ma się uprawnienia, które pozwalają pracować na linii na challengerach, czy szerzej – na turniejach ATP czy WTA. Żeby zostać sędzią głównym, trzeba pracować na takim stanowisku na turniejach ogólnopolskich, mistrzostwach Polski. Potem zdobywa się uprawnienia sędziego związkowego, zaczyna się pracę na turniejach międzynarodowych – początkowo na futuresach. I tak krok po kroku, jak w każdej pracy, jeśli nabywasz doświadczenia i pewności siebie, to pewnego dnia można otrzymać szansę awansu – wyjaśniała Kasia Radwan w wywiadzie z poznanopen.pl.

Kategoria: ITF

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności