Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ITF W100: Fręch - Zakharova 6:4, 6:1; V. Kuzmova - Mladenovic 6:2, 6:3; Monnet - Shnaider 2:6, 6:4, 7:5; Jacquemot - Sramkova 6:1, 6:4; ANGERS WTA 125: Friedsam - Dartron 6:1, 6:2; Kalinina - Tauson 7:6 (3), 6:4; Parks - Vondrousova 6:1, 7:6 (3); Ponchet - Burel 7:5, 6:1; RIJAD POKAZOWY: Medvedev - Wawrinka 6:4, 6:4; Fritz - Norrie 7:6 (4), 4:6, 10:6.

Tenis. Katarzyna Radwan-Cho w elicie sędziów stołkowych na świecie

Katarzyna Radwan-Cho – jako pierwszy sędzia z Polski – otrzymała „złotą blachę”, czyli ITF Gold Badge Chair Umpire, przyznawaną przez Międzynarodową Federację Tenisową.

W ten sposób pochodząca z Puszczykowa niezwykle sympatyczna Kasia znalazła się w elitarnym gronie najlepszych sędziów stołkowych na świecie. Gratulacje!

– Z dumą informujemy, że po Międzynarodowym Spotkaniu Recertyfikacyjnym 2021 Kasia Radwan-Cho została awansowana na Gold Badge Chair Umpire! To ogromna praca, jaką Kasia włożyła przez lata, doprowadziła ją do tego niesamowitego osiągnięcia. Gratulujemy Kasiu i życzymy wszystkiego najlepszego w przyszłości – napisały jej koleżanki i koledzy na oficjalnym profilu Kolegium Sędziów Polskiego Związku Tenisowego.

Radwan grała w tenisa do siedemnastego roku życia w turniejach ogólnopolskich. Nie startowała w międzynarodowych imprezach. 

Jak zostać sędzią?

– Najpierw trzeba zrobić kurs na sędziego regionalnego, wtedy ma się uprawnienia, które pozwalają pracować na linii na challengerach, czy szerzej – na turniejach ATP czy WTA. Żeby zostać sędzią głównym, trzeba pracować na takim stanowisku na turniejach ogólnopolskich, mistrzostwach Polski. Potem zdobywa się uprawnienia sędziego związkowego, zaczyna się pracę na turniejach międzynarodowych – początkowo na futuresach. I tak krok po kroku, jak w każdej pracy, jeśli nabywasz doświadczenia i pewności siebie, to pewnego dnia można otrzymać szansę awansu – wyjaśniała Kasia Radwan w wywiadzie z poznanopen.pl.

Kategoria: ITF