Polski Tenis

WYNIKI

HAMBURG ATP 500:  Zverev - De Jong 6:2, 6:2; Darderi - Shevchenko 6:3, 2:6, 6:3; F. Cerundolo - Marterer 6:0, 6:2; P. Martinez - Blanchet 6:4, 0:6, 7:5; GSTAAD ATP 250: Fognini - Varillas 3:6, 7:6 (5), 7:5; Etcheverry - Van de Zandschulp 6:2, 2:6, 6:3; BASTAD ATP 250: Monteiro - Ruud 6:3, 6:3; Carballes Baena - Yevseyev 2:6, 6:3, 6:2; BUDAPESZT WTA 250: Sasnovich - Timofeeva 6:3, 6:4; Lamens - Monnet 6:4, 6:0; Avanesyan - Masarova 2:6, 7:5, 6:1.

Tenis. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U23 w Poznaniu – wyniki

Akademicki Związek Sportowy Poznań gościł uczestników Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23 w tenisie. 

Po dwa złote medale zdobyli Zuzanna Pawlikowska i Kacper Szymkowiak, którzy triumfowali w singlu, a ponadto Zuzanna wraz z Jaszą Szajrych zwyciężyli w deblu, a Kacper wygrał w deblu wraz z Fryderykiem Lechno-Wasiutyńskim. 

Natomiast w deblu kobiet najlepsze były Ewa Czapulak i Ada Piestrzyńska.

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Piestrzyńska – bye; Kubacha – Durska 6:0, 6:2; Maja Bajorek – bye; (8) Kluska – bye; (3) Mazurek – bye; Skowrońska – Kołowrotkiewicz 6:3, 4:6, 6:0; Daroszewska – Kokocha 6:3, 6:3; (5) Głowacka – bye; (7) Czapulak – bye; Gruszczyńska – M. Jankowska 6:1, 6:0; Gołaś – Olędzka 6:1, 6:0; (4) Górska – bye; (6) Halbersztadt – bye; Gregorczyk – bye; Krygier – Piętka 6:0, 6:2; (2) Pawlikowska – bye. 

Druga runda: Kubacha – Piestrzyńska 3:6, 6:1, 6:3; Kluska – Maja Bajorek 1:6, 6:3, 6:2; Mazurek – Skowrońska 6:4, 6:1; Głowacka – Daroszewska 6:3, 3:6, 6:2; Gruszczyńska – Czapulak 6:4, 6:2; Górska – Gołaś 6:1, 6:3; Halbersztadt – Gregorczyk 6:1, 6:2; Pawlikowska – Krygier 6:2, 6:1.

Ćwierćfinały: Kubacha – Kluska 6:4, 6:1; Mazurek – Głowacka 6:4, 7:6 (5); Górska – Gruszczyńska 6:3, 6:4; Pawlikowska – Halbersztadt 6:3, 6:3.

Półfinały: Kubacha – Mazurek 6:0, 6:3; Pawlikowska – Górska 6:3, 6:4.

Finał: Pawlikowska – Kubacha 5:7, 6:1, 7:5.

SINGIEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Szajrych – bye; Mizerski – bye; Szymczak – Klimek 6:1, 6:3; (16) Weiner – bye; (10) J. Włodarczyk – bye; Kułakowski – bye; Maranda – bye; (6) Bajurko – bye; (4) Matuszczyk – bye; T. Sopoliński – bye; Lis – bye; (15) Błaszczyk – bye; (11) Lechno-Wasiutyński – bye; Pankowski – Sawicki 6:4, 7:6 (4); Dec – bye; (5) Barcik – bye; (8) Bojko – bye; Hołoga – bye; A. Brzeziński – bye; (12) Krawczyk – bye; (13) D. Juszczak – bye; G. Zgoła – bye; M. Plenkiewicz – bye; (3) Szymkowiak – bye; (7) Cisło – bye; Radoń – bye; Kuczyński – Żarski 6:1, 6:3; (9) M. Matuszewski – bye; (14) Grzegorzewski – bye; Makarski – bye; Celeda – bye; (2) Siekanowicz – bye.

Druga runda: Szajrych – Mizerski 6:1, 6:4; Szymczak – Weiner walkower; Kułakowski – J. Włodarczyk 6:1, 6:4; Bajurko – Maranda 6:3, 6:0; Matuszczyk – T. Sopoliński 6:3, 6:3; Lis – Błaszczyk 6:2, 6:0; Lechno-Wasiutyński – Pankowski 6:2, 6:2; Barcik – Dec 6:3, 6:3; Bojko – Hołoga 6:2, 6:3; Krawczyk – A. Brzeziński 6:2, 6:1; G. Zgoła – D. Juszczak 6:4, 6:4; Szymkowiak – M. Plenkiewicz 6:1, 6:2; Cisło – Radoń 7:6 (2), 4:6, 6:2; M. Matuszewski – Kuczyński 6:4, 6:2; Grzegorzewski – Makarski 6:2, 6:0; Siekanowicz – Celeda 6:3, 7:5. 

Trzecia runda: Szajrych – Szymczak 6:3, 6:0; Kułakowski – Bajurko 2:6, 6:2, 6:4; Lis – Matuszczyk 6:4, 7:5; Lechno-Wasiutyński – Barcik 6:2, 6:0; Krawczyk – Bojko 6:4, 6:3; Szymkowiak – G. Zgoła 6:2, 6:3; M. Matuszewski – Cisło 6:4, 6:4; Grzegorzewski – Siekanowicz 6:3, 6:7 (5), 6:0.

Ćwierćfinały: Szajrych – Kułakowski 6:1, 1:0 i krecz Mateusza; Lechno-Wasiutyński – Lis 6:1, 6:4; Szymkowiak – Krawczyk 6:0, 6:3; Grzegorzewski – M. Matuszewski 6:4, 6:4.

Półfinały: Lechno-Wasiutyński – Szajrych 4:6, 6:2, 6:4; Szymkowiak – Grzegorzewski 6:1, 4:6, 6:4.

Finał: Szymkowiak – Lechno-Wasiutyński 1:6, 6:2, 6:2.

DEBEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Czapulak/Piestrzyńska – bye; Durska/Halbersztadt – M. Jankowska/Krygier 7:5, 6:2; Daroszewska/Głowacka – Kluska/Kokocha 1:6, 6:2, 10:2; Gruszczyńska/Kubacha – (2) Bajorek/Mazurek 7:6 (1), 7:6 (5).

Półfinały: Czapulak/Piestrzyńska – Durska/Halbersztadt 6:3, 6:4; Gruszczyńska/Kubacha – Daroszewska/Głowacka 6:3, 6:2.

Finał: Czapulak/Piestrzyńska – Gruszczyńska/Kubacha 6:3, 7:6 (5).

DEBEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Pieczonka/Szajrych – bye; T. Sopoliński/J. Włodarczyk – Barcik/Żarski 7:5,. 4:6, 10:7; (3) Lechno-Wasiutyński/Szymkowiak – bye; Pankowski/Szymczak – Klimek/Kuczyński 6:3, 6:2; Grzegorzewski/D. Juszczak – bye; (4) Bajurko/Kułakowski – bye; Siekanowicz/G. Zgoła – Hołoga/M. Matuszewski 6:1, 6:1; (2) Bojko/Matuszczyk – bye. 

Ćwierćfinały: Pieczonka/Szajrych – T. Sopoliński/J. Włodarczyk 6:2, 3:6, 10:6; Lechno-Wasiutyński/Szymkowiak – Pankowski/Szymczak 6:0, 6:1; Bajurko/Kułakowski – Grzegorzewski/D. Juszczak 7:6 (5), 3:6, 10:8; Bojko/Matuszczyk – Siekanowicz/G. Zgoła walkower.

Półfinały: Lechno-Wasiutyński/Szymkowiak – Pieczonka/Szajrych 7:5, 6:3; Bojko/Matuszczyk – Bajurko/Kułakowski 6:3, 6:0.

Finał: Lechno-Wasiutyński/Szymkowiak – Bojko/Matuszczyk 6:4, 7:6 (3).

MIKST

Pierwsza runda: (1) Pawlikowska/Szajrych – bye; Daroszewska/Krawczyk – Gregorczyk/Kuczyński 7:5, 6:3; (4) Gruszczyńska/Pieczonka – bye; Głowacka/J. Włodarczyk – bye; Durska/Żarski – bye; (3) Czapulak/Kułakowski – bye; Kubacha/Szymkowiak – Krygier/Bojko 6:1, 6:4; (2) Górska/Grzegorzewski – bye. 

Ćwierćfinały: Pawlikowska/Szajrych – Daroszewska/Krawczyk 6:1, 6:4; Gruszczyńska/Pieczonka – Głowacka/J. Włodarczyk 6:2, 7:5; Czapulak/Kułakowski – Durska/Żarski 3:6, 6:4, 10:2; Kubacha/Szymkowiak – Górska/Grzegorzewski 6:3, 6:4.

Półfinały: Pawlikowska/Szajrych – Gruszczyńska/Pieczonka 5:7, 7:6 (2), 10:2; Kubacha/Szymkowiak – Czapulak/Kułakowski 6:1, 6:1.

Finał: Pawlikowska/Szajrych – Kubacha/Szymkowiak 7:5, 1:0 i krecz K/Sz.

Kategoria: PZT