Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Halep - Anisimova 6:2, 6:4; Rybakina - Tomljanovic 4:6, 6:2, 6:3; Kyrgios - Garin 6:4, 6:3, 7:6 (5); Collins/Krawczyk - Rosolska/Routliffe 6:1, 6:7 (4), 6:3; E. Mertens/S. Zhang - Guarachi/Klepac 6:3, 6:2; Ebden/Purcell - Peers/Polasek 6:4, 6:4, 6:2; Ram/Salisbury - Mahut/Roger-Vasselin 6:3, 6:7 (1), 6:1, 3:6, 6:4; Stosur/Ebden - Gauff/Sock 6:3, 5:7, 7:5.
Fortuna
Polska Liga Tenisa

Tenis. Radom gości ważny mecz Polek w Billie Jean King Cup

W piątek i sobotę w Radomiu odbędzie się mecz Polska – Rumunia w ramach rozgrywek o Billie Jean King Cup.

Dwudniowa rywalizacja w Radomskim Centrum Sportu rozpocznie się w piątek o godzinie 13, a sobotnie zmagania ruszą o godz. 11.00. Zwyciężczynie zagrają w finałowym turnieju drużynowych rozgrywek kobiet. 

Nowa, fantastyczna hala

– Bardzo się cieszę, że gościmy w Radomiu w tak ważnym meczu. Chciałbym podziękować gospodarzom: prezydentowi i wiceprezydentowi Radomia, bo zostaliśmy tutaj pięknie ugoszczeni. Praktycznie wszystko odbywa się bezproblemowo, fantastyczna hala, nowa, piękna i pachnąca. Zdajecie sobie sprawę, teoretycznie, na papierze jesteśmy faworytami, natomiast mecze reprezentacyjne nie mają zdecydowanych faworytów i przewidujemy, że ten mecz będzie niezwykle ciężki, ale mam nadzieję, że Radom okaże się dla polskiego tenisa bardzo szczęśliwy. Wybierając to miejsce taką również mieliśmy nadzieję i tak zakładaliśmy – powiedział Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego. – Zapraszam wszystkich do oglądania tego pojedynku. Jeżeli chodzi o polską drużynę, to gościmy najmocniejszy skład z Igą Świątek na czele. Wróciła do nas Magda Linette, która fantastycznie zagrała w Charleston, wygrywając w turnieju w grze podwójnej. Jest też Magda Fręch, doświadczona Alicja Rosolska oraz młoda nadzieja Maja Chwalińska, także jest dobrze, bo gramy najmocniejszym składem i wszyscy są zdrowi. Mam nadzieję, że ten pojedynek zakończy się naszym sukcesem.

Gospodarzami meczu są Polski Związek Tenisowy i Miasto Radom

– To nie są przesadzone opowieści, że jestem namiętnym graczem tenisowym. Myślę, że w tygodniu spędzam około 5-6 godzin na korcie. To dobry czas, żeby się zrelaksować, ale też pokochać tę dyscyplinę jeszcze mocniej, a dziś sytuacja jest wyjątkowa. Chciałbym serdecznie podziękować prezesowi Mirosławowi Skrzypczyńskiemu za zaufanie, bo rozmowy rozpoczęliśmy w połowie grudnia ubiegłego roku w bardzo dobrej atmosferze i czuliśmy, że te nasze stanowiska się zbliżają, ale jednak pewne wahania i niepewności były co do organizacji tego wydarzenia i cieszę się, że wspólnie, otwarcie mogliśmy sobie powiedzieć, że to wydarzenie powinno odbyć się w Radomiu – mówił Radosław Witkowski, prezydent Radomia. – Bardzo często powtarzam, że nawet Warszawa nie ma takiej hali. Cieszyłem się jak parę tygodni temu minister Kamil Bortniczuk powtórzył to, bo rzeczywiście to jest prawda. Tak jak kilka lat temu podejmowałem decyzję o budowie tego obiektu, powiedziałem, że to nie będzie hala sportowa, tylko hala widowiskowo–sportowa, ponieważ w pierwszej kolejności chcemy organizować wielkie widowiska, które będą promować miasto, mieszkańców i będą tym samym pokazywać, że Radom jest świetnym miejscem do organizacji widowisk, ale też będzie rozpoczynać i kontynuować wielkie kariery sportowe. Teraz mamy to szczęście, że Iga Świątek po raz pierwszy jako pierwsza rakieta świata prezentuje się przed radomską publicznością.

– Trudno w Radomiu nie być fanem sportu. Cztery drużyny na najwyższym szczeblu rozgrywek, pięknie rozwijające się dyscypliny indywidualne jak chociażby lekkoatletyka, czy tenis. Fanem tenisa jestem nieco mniejszym niż prezydent, aczkolwiek na korcie się pojawiam, ale też ze znacznie gorszymi wynikami. Ta hala na co dzień jest domowym obiektem dla trzech drużyn z najwyższych klas rozgrywkowych. Pierwszy raz wysłuchamy hymnu narodowego w naszej hali. To będzie wydarzenie naprawdę duże, bo nie mamy często okazji gościć reprezentacji narodowej w jakiejkolwiek dyscyplinie sportu w Radomiu, dlatego wierzymy, że dzięki tej hali, dzięki dobremu przygotowaniu będzie to teraz dużo częstsze, dlatego zapraszam serdecznie, bo będzie to historyczne wydarzenie – podkreślał Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia. 

Zaproszenie do Bytomia

Jednym z partnerów meczu BJKC w Radomiu jest firma ESVELO. Niedawno została sponsorem tytularnym 96. ESVELO Narodowych Mistrzostw Polski, które w dniach 9-16 kwietnia odbędą się na kortach KS Górnik Bytom.

– Przede wszystkim chciałem państwa zaprosić na tegoroczne mistrzostwa Polski. Na pewno będziecie państwo zaskoczeni całym repertuarem, który zaplanował pan prezes. To wielki zaszczyt być partnerem w tak dobrze rozwijającej się organizacji, jaką jest Polski Związek Tenisowy i na pewno jestem zwolennikiem tego, że tenis ma bardzo duże szanse na pozostanie naszym narodowym sportem – powiedział Patryk Gajda, prezes ESVELO.

Z PZT od trzech lat współpracuje za to Suprabrokers, która niedawno przedłużyła umowę o współpracy na kolejny rok.

– Chciałem wszystkim podziękować, że mogę tutaj być. Przede wszystkim prezesowi za zaufanie. Kiedy poznałem Dawida Celta 11 lat temu, kiedy z moją córką zaczynaliśmy przygodę z tenisem, nigdy w najśmielszych snach nie myślałem, że będę siedział za stołem prezydialnym z prezydentem Radomia, w takim pięknym miejscu, gdzie kiedyś było zupełnie inaczej, te turnieje wyglądały zupełnie inaczej. Dzisiaj Radom jawi się jako zupełnie nowa, piękna tenisowa flaga na naszej mapie, czego gratuluję panie prezydencie. Zauważyliśmy, że związek idzie w dobrą stronę, w taką, w jaką również jako firma chcielibyśmy być postrzegani i dlatego przedłużyliśmy tę umowę – mówił Marcin Foryś, prezes Suprabrokers.

Fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

Tenis. Mecz BJK Cup Polska – Rumunia w Radomiu, konferencje prasowe

Kategoria: BJKC

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności