Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Hurkacz - O'Connell 7:6 (5), 6:4; Medvedev - Sonego 3:6, 6:3, 6:3; Davidovich Fokina - Mensik 7:6 (7), 1:0 i krecz Czecha; Humbert - A. Murray 6:2, 6:4; Bublik - Griekspoor 7:6 (8), 7:6 (2); Lehecka - Khachanov 6:7 (6), 7:6 (5), 6:4; Korda - Van de Zandschulp 6:1, 6:0; Rublev - Cazaux 6:4, 6:4; AUSTIN WTA 250: Y. Wang - Arango 6:2, 6:2.

Tenis. Turniej ITF juniorów Magnolia Cup 2024 w Szczecinie – wyniki

Na kortach w Szczecinie rozgrywana była kolejna edycja turnieju ITF juniorów Magnolia Cup 2024.

Do finału zawodów (korty twarde w hali, kategoria J60) w singlu awansowała Barbara Straszewska (jest rozstawiona z jedynką). Uległa w nim Niemce Karli Bartel. W ćwierćfinałach byli: Maria Głowacka, Jakub Hrynkiewicz (nr 3) i Jakub Januchowski.

W grze podwójnej triumfowała Sara Husar. W finale debla zagrali Kuba Hrynkiewicz i Leon Zaorski.

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Straszewska – Gentili 6:0, 6:2; Newberry – Hanke 6:4, 6:0; Ciesielczyk – Martyniak 6:2, 7:6 (4); (5) Heinonen – Koczocik 6:0, 6:2; (4) Sidelnyk – Lauva 6:2, 6:0; Drukerova – Sybicka 6:4, 7:5; Kapcia – Nedderhut 6:3, 6:2; I.A. Abendroth – (6) Pawelska 5:7, 6:3, 7:6 (1); (8) Sviglerova – K. Lincer 6:1, 6:7 (6), 6:1; Bayuschenko – Krześniak 6:3, 6:2; Nozdrachova – Maeland 2:6, 6:2, 6:2; J.A. Abendroth – (3) Biełus 7:5, 6:2; (7) Ragus – Vrajikova 6:4, 6:2; Głowacka – Sparnina 7:5, 4:6, 7:6 (6); Genovese – Dehmel 6:2, 6:4; (2) Bartel – Kołodziejska 7:5, 6:2.

Druga runda: Straszewska – Newberry 6:2, 7:5; Heinonen – Ciesielczyk 6:7 (4), 6:3, 6:1; Sidelnyk – Drukerova 7:6 (3), 6:4; I.A. Abendroth – Kapcia 6:4, 6:4; Bayuschenko – Sviglerova 6:1, 6:0; J.A. Abendroth – Nozdrachova 6:1, 6:0; Głowacka – Ragus 6:0, 6:4; Bartel – Genovese 6:1, 7:5. 

Ćwierćfinały: Straszewska – Heinonen 6:2, 2:6, 6:0; Sidelnyk – I.A. Abendroth 6:3, 6:2; J.A. Abendroth – Bayuschenko 6:4, 7:6 (1); Bartel – Głowacka 6:4, 7:5.

Półfinały: Straszewska – Sidelnyk 6:3, 6:1; Bartel – J.A. Abendroth 6:2, 7:5.

Finał: Bartel – Straszewska 6:7 (5), 6:3, 7:6 (2).

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Mackenzie – Lefebure 6:1, 6:0; Hnidets – P. Kowal 6:1, 6:0; Reklevicius – Ilnicki 6:4, 6:2; (6) Kozlovsky – Wygona 3:6, 6:4, 6:3; (3) Hrynkiewicz – Audrins 4:6, 6:2, 6:4; Gvylava – Urbański 2:6, 6:4, 6:1; Mathiasen – Litwic 6:2, 6:1; (8) Medved – Truszczynski 6:4, 6:0; (7) Peranovic – Vterkovskiy 6:4, 6:3; Januchowski – Bruhn Aaby 6:1, 6:7 (5), 7:6 (8); Lenders – Janiszewski 6:1, 6:0; (4) Gabet – W. Lewandowski 6:0, 6:1; Bart – (5) Zagars 5:7, 6:4, 6:2; Hanel – Werbliński 6:4, 7:6 (6); Shylov – Gadzaliński 6:1, 6:2; (2) Zaorski – Triquart 6:2, 7:5.

Druga runda: Mackenzie – Hnidets 6:1, 6:3; Kozlovsky – Reklevicius 7:6 (5), 6:3; Hrynkiewicz – Gvylava 6:3, 6:4; Medved – Mathiasen 6:2, 6:2; Januchowski – Peranovic 2:6, 7:5, 7:6 (3); Gabet – Lenders 6:4, 7:6 (1); Bart – Hanel 7:6 (3), 4:6, 6:4; Shylov – Zaorski 1:6, 6:4, 7:6 (6).

Ćwierćfinały: Mackenzie – Kozlovsky 6:2, 6:2; Medved – Hrynkiewicz 6:4, 5:7, 7:5; Gabet – Januchowski 6:3, 6:2; Shylov – Bart 6:1, 6:2.

Półfinały: Mackenzie – Medved 6:3, 6:4; Shylov – Gabet 6:4, 7:6 (1).

Finał: Mackenzie – Shylov 6:2, 6:0.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: Głowacka/Kołodziejska – (1) Bartel/Breus 6:4, 6:3; Dehmel/Penkevych – Hanke/Nedderhut walkower; Kapcia/Sidelnyk – (3) Ciesielczyk/Straszewska 7:6 (3), 7:5; Genovese/Gentili – Newberry/Nozdrachova 6:2, 7:6 (1); Drukerova/Husar – Krześniak/Sybicka 6:4, 2:6, 11:9; I.A. Abendroth/J.A. Abendroth – (4) K. Lincer/Pawelska 6:7 (5), 6:3, 10:8; Sviglerova/Vrajikova – Chylińska/Dobiecka 6:1, 6:2; (2) Heinonen/Ragus – Ozola/Sparnina 6:2, 6:2.

Ćwierćfinały: Głowacka/Kołodziejska – Dehmel/Penkevych 7:5, 6:1; Kapcia/Sidelnyk – Genovese/Gentili 7:5, 6:2; Drukerova/Husar – I.A. Abendroth/J.A. Abendroth 6:2, 6:0; Sviglerova/Vrajikova – Heinonen/Ragus 1:6, 6:3, 10:7.

Półfinały: Kapcia/Sidelnyk – Głowacka/Kołodziejska 6:4, 6:4; Drukerova/Husar – Sviglerova/Vrajikova 6:1, 3:6, 10:6.

Finał: Drukerova/Husar – Kapcia/Sidelnyk 6:4, 6:4.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Mackenzie/Peranovic – Bruhn Aaby/Mathiasen 6:3, 7:5; Audrins/Reklevicius – Gadzaliński/Sterniczuk 6:4, 6:4; Urbański/Werbliński – (3) Vterkovskiy/Zagars 6:1, 7:5; W. Lewandowski/Nikołajuk – Bart/Lescano-Vecchi 6:3, 6:3; P. Kowal/Wygona – Lenders/Truszczynski 7:5, 3:6, 10:6; (4) Hanel/Kozlovsky – Gabet/Lefebure 6:3, 7:6 (1); Januchowski/Piasek – Bodnarchuk/Gvylava 6:4, 6:3; (2) Hrynkiewicz/Zaorski 6:4, 6:2.

Ćwierćfinały: Mackenzie/Peranovic – Audrins/Reklevicius 6:3, 6:4; W. Lewandowski/Nikołajuk – Urbański/Werbliński 6:3, 6:2; P. Kowal/Wygona – Hanel/Kozlovsky walkower; Hrynkiewicz/Zaorski – Januchowski/Piasek 6:3, 7:5.

Półfinały: Mackenzie/Peranovic – W. Lewandowski/Nikołajuk 2:6, 6:0, 10:7; Hrynkiewicz/Zaorski – P. Kowal/Wygona 6:2, 7:6 (7).

Finał: Mackenzie/Peranovic – Hrynkiewicz/Zaorski 7:6 (4), 6:3.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) I.A. Abendroth – bye; Małuszyńska – Bergqvist 6:1, 6:3; Matuseviciute – Klimas 6:3, 6:3; (7) Kuszel – Reusch 6:4, 6:0; (2) Wdzięczna – bye; Martyniak – Michalczyszyn 6:3, 6:1; Seling – Z. Janusz walkower; (5) Ozola – bye; (3) Husar – bye; Janczyk – Penkevych 6:2, 7:6 (4); Bilak – Flantowicz 6:4, 6:0; (6) Hanke – Chylińska 6:2, 6:3; (4) Helgesen – bye; Remetean – Mrzygłód 6:2, 6:0; Milash – Kusa 6:4, 6:0; (8) Genovese – Dobiecka 6:1, 6:1.

Druga runda: I.A. Abendroth – Małuszyńska 6:2, 6:1; Matuseviciute – Kuszel 2:6, 6:2, 14:12; Martyniak – Wdzięczna 6:4, 4:6, 10:5; Seling – Ozola 6:4, 6:4; Husar – Janczyk 7:6 (3), 3:1 i krecz Amerykanki; Hanke – Bilak 6:4, 6:1; Remetean – Helgesen 6:3, 6:3; Genovese – Milash 6:2, 4:6, 10:6.

Trzecia runda: I.A. Abendroth – Matuseviciute 6:2, 7:6 (1); Martyniak – Selig 3:6, 7:6 (7), 10:6; Hanke – Husar 6:4, 5:7, 13:11; Genovese – Remetean 6:4, 6:3.

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: Bruhn Aaby – (1) Garbacz 4:6, 6:3, 10:8; Heuwekemeijer – Lipczyński 7:6 (3), 6:2; Ekstrand – Białowolski 6:4, 6:2; Kluj – (5) Kolesnyk 7:6 (7), 6:4; Gadzaliński – (2) Piasek 2:6, 7:5, 13:11; Zaplotnii – Gryń 6:3, 6:2; Lescano-Vecchi – J. Szubert 6:0, 6:3; (6) Nikołajuk – Christiansson 6:2, 6:7 (5), 10:5; (3) Urbański – Kryvyi 6:0, 6:1; Samstyka – Biernacki 6:3, 4:6, 10:6; Bodnarchuk – P. Wiśniewski 6:2, 6:3; (8) Sterniczuk – Meyer 7:6 (7), 6:1; (4) Michałowski – Kluczyński 6:2, 6:3; Breus – Storberg 6:1, 6:3; Ilnicki – K. Szubert 6:2, 6:2; Kulpa – J. Dong 6:3, 6:2. 

Druga runda: Bruhn Aaby – Heuwekemeijer 6:3, 6:3; Ekstrand – Kluj 6:1, 6:0; Gadzaliński – Zaplotnii 6:3, 6:4; Lescano-Vecchi – Nikołajuk 3:6, 7:5, 11:9; Urbański – Samstyka 1:6, 6:3, 10:7; Sterniczuk – Bodnarchuk 6:1, 6:2; Breus – Michałowski 6:3, 6:3; Ilnicki – Kulpa 6:3, 7:5.

Trzecia runda: Bruhn Aaby – Ekstrand 3:6, 6:0, 10:7; Gadzaliński – Lescano-Vecchi 7:6 (3), 6:3; Urbański – Sterniczuk 6:3, 6:2; Ilnicki – Breus 7:5, 6:2.

Kategoria: ITF Juniors