Polski Tenis

WYNIKI

BERLIN WTA 500: Q. Zheng 6:4, 3:6, 6:3; Vekic - Niemeier 1:6, 6:1, 6:3; BIRMINGHAM WTA 250: Mertens - Woźniacka 6:4, 6:1; Krejcikova - D. Saville 6:1, 7:6 (5); GAIBA WTA 125: Pera - Semenistaja 6:3, 6:4; HALLE ATP 500: Duckworth - Fonseca 6:4, 6:4; Fils - Machac 6:4, 6:4; Giron - Rublev 6:4, 7:6 (5); Eubanks - P. Martinez 6:3, 6:4; LONDYN ATP 500: Fritz - Daniel 6:3, 6:3.

Tenis. Turniej ITF M15 Koszalin Toyota Open 2023 – wyniki

Do turnieju ITF M15 Koszalin Toyota Open 2023 dzikie karty otrzymali: Fryderyk Lechno-Wasiutyński, Oskar Grzegorzewski, Bruno Kokot i Filip Kosiński.

W zawodach (korty ziemne Bałtyk Tennis, 15 tys. $ w puli nagród) grali też: Paweł Ciaś, Marcel Zieliński, Szymon Kielan, Michał Mikuła, Maciej Rajski, Jasza Szajrych i Mateusz Terczyński. Wycofał się Olaf Pieczkowski.

W trzystopniowych eliminacjach świetnie spisali się: Alan Bojarski, Mikołaj Lis, Maciej Matuszczyk i Piotr Siekanowicz. Jako szczęśliwy przegrany z eliminacji awansował Piotr Kusiewicz.

Pierwsze punkty do rankingu ATP zdobyli Fryderyk Lechno-Wasiutyński i Oskar Grzegorzewski.

W półfinałach zagrali Paweł Ciaś i Marcel Zieliński. W finale debla Maciej Rajski i Yann Wójcik wygrali z Przemysławem Michockim i Czechem Petrem Brunclikiem. 

TURNIEJ GŁÓWNY SINGLA

Pierwsza runda: Szajrych – (1) Beckley 6:4, 6:0; Brunclik – Mikuła 6:1, 6:4; Perruzza – Kusiewicz 6:1, 6:4; (6) Lane – Cubelic 6:2, 6:3; (3) Ciaś – Cortegiani 7:5, 6:1; D. Sakellaridis – Wright 6:3, 4:6, 6:2; Terczyński – Lis 6:1, 6:3; (8) Rajski – Hartenstein 6:4, 6:4; (5) M. Zieliński – Kokot; Lechno-Wasiutyński – Bladelius 6:3, 6:3; Zahraj – Marchetti 7:5, 6:1; (4) Kielan – Bojarski 6:7 (5), 6:2, 7:5; (7) Kellovsky – Siekanowicz 6:4, 7:5; Ruehl – Pavlenko 6:0, 6:7 (2), 6:2; Grzegorzewski – Kosiński 6:3, 6:3; (2) Gentzsch – Matuszczyk 7:5, 5:7, 6:2.

Druga runda: Brunclik – Szajrych 6:4, 6:3; Lane – Peruzza 6:4, 6:7 (2), 6:2; Ciaś – D. Sakellaridis 6:2, 6:2; Rajski – Terczyński 6:1, 6:1; M. Zieliński – Lechno-Wasiutyński 6:7 (5), 7:5, 6:4; Zahraj – Kielan 7:6 (11), 6:3; Kellovsky – Ruehl 6:1, 3:6, 6:3; Gentzsch – Grzegorzewski 6:3, 7:5.

Ćwierćfinały: Lane – Brunclik 6:1, 6:4; Ciaś – Rajski 6:2, 3:0 i krecz Maćka; M. Zieliński – Zahraj 6:3, 7:5; Kellovsky – Gentzsch 6:2, 5:7, 6:4.

Półfinały: Lane – Ciaś 6:3, 6:2; Kellovsky – M. Zieliński 6:3, 6:3.

Finał: Lane – Kellovsky 6:3, 6:3.

KWALIFIKACJE SINGLA 

Pierwsza runda: Allen – bye; Matuszczyk – B. Andrzejczak 7:6 (1) i krecz Bartka; Zaorski – Mintz 6:1, 6:0; (9) G. Matuszewski – bye; (2) Bienkiewicz – bye; Szymkowiak – Soboczyński 7:5, 6:4; Krattiger – Królikowski 4:6, 6:3, 10:3; (12) Bojarski – bye; (3) Kusiewicz – bye; A.C. Parker – Ricci 6:3, 2:6, 10:7; Siekanowicz – Bojko 6:2, 6:2; (13) M. Sakellaridis – bye; (4) Lis – bye; Rejchtman Vinciguerra – Sowiński 6:1, 6:2; Gadomski – Gontar 7:5, 6:2; (16) M. Matuszewski – bye; (5) Wójcik – bye; Wright – Rossetto Urvaneja 4:6, 6:4, 10:6; A. Majchrzak – Andrzejczuk 6:4, 1:6, 10:6; (15) Michocki – bye; (6) Marchetti – bye; Cisło – M. Plenkiewicz 6:2, 6:3; Valaris – D. Wiśniewski 6:3, 3:6, 10:7; (10) Vaitiekunas – bye; (7) Benes – bye; Politowicz – Ostajewski 6:4, 4:6, 10:8; Guryev – Borkowski 6:3, 7:5; (11) Bladelius – bye; (8) Kremenchutskyi – bye; Backman – Wójcicki 6:3, 6:3; Bajurko – Kułakowski 6:1, 6:3; (14) D. Sakellaridis – bye.  

Druga runda: Matuszczyk – Allen 6:1, 6:4; G. Matuszewski – Zaorski 6:1, 6:1; Bienkiewicz – Szymkowiak 6:2, 7:5; Bojarski – Krattiger 6:2, 6:1; Kusiewicz – A.C. Parker 7:6 (3), 6:3; Siekanowicz – M. Sakellaridis 7:6 (5), 4:6, 10:8; Lis – Rejchtman Vinciguerra 4:6, 6:3, 10:5; M. Matuszewski – Gadomski 6:3, 6:4; Wright – Wójcik 6:2, 7:6 (7); Michocki – A. Majchrzak 7:5, 6:3; Marchetti – Cisło 6:0, 7:5; Vaitiekunas – Valaris 7:5, 6:3; Benes – Politowicz 6:1, 7:6 (3); Bladelius – Guryev 6:2, 6:4; Kremenchutskyi – Backman 6:3, 1:6, 10:7; D. Sakellaridis – Bajurko 6:2, 6:2. 

Trzecia runda: Matuszczyk – G. Matuszewski 1:6, 6:4, 10:8; Bojarski – Bienkiewicz 6:4, 6:4; Siekanowicz – Kusiewicz 7:5, 6:7 (2), 10:8; Lis – M. Matuszewski 6:0, 7:5; Wright – Michocki 2:6, 6:1, 10:7; Marchetti – Vaitiekunas 7:5, 4:6, 10:7; Bladelius – Benes 6:4, 6:4; D. Sakellaridis – Kremenchutskyi 7:5, 6:2.

GRA PODWÓJNA

Pierwsza runda: Brunclik/Michocki – (1) Beckley/Szajrych 6:3, 6:4; Marchetti/Vaitiekunas – Kułakowski/G. Matuszewski 6:3, 2:6, 10:7; (3) Kremenchutskyi/Kusiewicz – Ruehl/Zahraj 7:5, 7:6 (4); Cubelic/M. Zieliński – A. Majchrzak/Ricci 6:4, 6:2; Lis/Siekanowicz – Backman/Bladelius 3:6, 7:5, 10:8; (4) Rajski/Wójcik – Ciaś/Kokot 7:5, 6:1; Hartenstein/Pavlenko – Kielan/Kosiński 6:3, 6:3; (2) D. Sakellaridis/M. Sakellaridis – Benes/Ostajewski 3:6, 7:5, 10:5.

Ćwierćfinały: Brunclik/Michocki – Marchetti/Vaitiekunas 6:3, 5:7, 10:3; Kremenchutskyi/Kusiewicz – Cubelic/M. Zieliński walkower; Rajski/Wójcik – Lis/Siekanowicz 6:4, 7:6 (4); Hartenstein/Pavlenko – D. Sakellaridis/M. Sakellaridis 6:3, 6:3. 

Półfinały: Brunclik/Michocki – Kremenchutskyi/Kusiewicz 6:2, 7:5; Rajski/Wójcik – Hartenstein/Pavlenko 1:6, 7:5, 10:6.

Finał: Rajski/Wójcik – Brunclik/Michocki 6:2, 7:6 (4).

Kategoria: ITF