Polski Tenis

WYNIKI

ABU ZABI WTA 500: Samsonova - C. Liu 3:6, 6:2, 6:0; Teichmann - D. Yastremska 6:3, 7:6 (5); Pliskova - Bonaventure 6:1, 6:3; Putintseva - Andreescu 7:6 (2), 6:2; Krejcikova - Ruse 6:1, 6:4; S. Rogers - L. Fernandez 6:4, 6:7 (5), 6:1; Q. Zheng - Marino 6:3, 6:3; Haddad Maia - Bouzkova 4:6, 6:3, 6:0; Bencic/Mertens - Rosolska/Routliffe 6:1, 6:1; LINZ WTA 250: Masarova - Alexandrova 4:6, 6:1, 7:6 (6); Martic - Bassols Ribera 6:1, 7:5; Lys - Rakhimova 6:4, 7:6 (5); Van Uytvanck - Noskova 7:6 (3), 6:2; Vondrousova - Tomova 6:3, 6:3; Potapova - Bronzetti 2:6, 6:3, 6:4; Galfi - Pera 6:2, 7:6 (5); Giorgi - Cristian 6:1, 6:2; MONTPELLIER ATP 250: Cressy - Bellier 6:3, 6:2; Krajinovic - Karatsev 3:6, 7:6 (7), 6:2; Fucsovics - Blancaneaux 7:5, 5:7, 6:0; Huesler - Van Assche 6:3, 3:6, 6:3.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Turniej Tennis Europe do lat 16 Bohdan Tomaszewski Cup 2022 – wyniki

W Warszawie odbył się turniej cyklu Tennis Europe do lat 16 Bohdan Tomaszewski Cup 2022, poświęcony pamięci legendy polskiego dziennikarstwa, który był pomysłodawcą imprezy. 

W zawodach na kortach ziemnych Legia Tenis & Golf (kategoria 1) z Polaków walczyli m.in. Maja Pawelska, Oliwia Klimas, Jan Urbański, Jan Sadzik czy Alan Ważny.

Polacy spisali się słabo. W grze pozostały jedynie Nadia Affelt i Inka Wawrzkiewicz (w deblu). Zagrały o tytuł. 

SINGIEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Vladson – Jankovic 6:3, 6:2; Vysochenko – Dyląg 6:4, 7:5; Kliuch – M. Wróbel 7:6 (5), 6:3; (6) Efremova – Slamenikova 6:2, 6:0; (4) Farkaslaki Hints – Krześniak 4:6, 6:2, 6:1; L. Petkovic – Kmiecik 4:6, 7:6 (2), 6:2; Andronicou – A. Hnidets 6:2, 6:1; (5) Simionescu 7:6 (5), 5:7, 6:3; (7) Zeltina – Rajca 6:4, 6:4; Dzimovic – Vingyte 6:1, 6:1; Pawelska – Klimova 6:2, 6:1; (3) Krejcova – Hornecka 6:1, 6:2; (8) Kuznietsova – Wawrzkiewicz 7:6 (6), 6:3; Klimas – Vasiliauskaite 6:3, 6:4; Jeck – Kolesarova 6:4, 1:6, 6:3; (2) Maines – Kłys 6:3, 6:3.

Druga runda: Vladson – Vysochenko 7:6 (4), 3:6, 6:1; Efremova – Kliuch 6:1, 6:1; Farkaslaki Hints – L. Petkovic 4:6, 6:4, 6:0; Simionescu – Andronicou 6:2, 6:0; Zeltina – Dzimovic 6:3, 6:2; Krejcova – Pawelska 6:2, 6:1; Kuznietsova – Klimas 6:7 (5), 6:1, 6:4; Maines – Jeck 6:0, 6:2.

Ćwierćfinały: Efremova – Vladson 6:1, 6:3; Simionescu – Farkaslaki Hints 5:7, 6:1, 6:1; Zeltina – Krejcova 2:6, 6:3, 6:0; Maines – Kuznietsova 6:3, 6:0.

Półfinały: Efremova – Simionescu 6:4, 6:1; Zeltina – Maines 7:6 (4), 6:2.

Finał: Efremova – Zeltina 6:0, 6:4.

SINGIEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Derepasko – Pocanschi 6:1, 7:5; Urbański – Marozau 6:3, 3:1 i krecz Białorusina; Castle – Czapiewski 6:0, 6:0; (6) Zagars – Suprun 6:1, 6:0; Sadzik – (3) M. Petkovic 6:3, 6:4; Shylov – Fuks 6:1, 6:2; Dersonas – J. Kluczyński 6:2, 6:3; (8) Balascak – Nikołajuk 6:3, 6:2; (5) Yilmaz – Kosyrz 6:1, 6:2; Ważny – Vterkovskiy 6:3, 6:2; Geciauskas – Biczyk 4:6, 6:2, 6:3; (4) Zivkovic – P. Kowal 6:0, 6:2; (7) Sklenicka – Mar. Dójczyński 6:0, 6:1; Bernardo – Struski 3:6, 6:2, 6:1; Paldanius – Owramko 6:2, 6:2; (2) Rejchtman Vinciguerra – Chłodnicki 6:2, 6:2.

Druga runda: Derepasko – Urbański 6:1, 6:4; Zagars – Castle 6:4, 6:1; Shylov – Sadzik 6:7 (8), 6:1, 6:1; Balascak – Dersonas 6:0, 6:4; Yilmaz – Ważny 6:4, 6:4; Zivkovic – Geciauskas 6:1, 6:3; Sklenicka – Bernardo 6:2, 6:1; Paldanius – Rejchtman Vinciguerra 7:6 (1), 3:6, 6:4.

Ćwierćfinały: Derepasko – Zagars 6:2, 5:7, 6:2; Balascak – Shylov 7:5, 6:3; Yilmaz – Zivkovic 4:6, 6:3, 6:1; Paldanius – Sklenicka 6:3, 7:6 (6).

Półfinały: Derepasko – Balascak 6:2, 6:1; Yilmaz – Paldanius 6:3, 2:0 i krecz Fina.

Finał: Derepasko – Yilmaz 2:6, 6:3, 7:5.

DEBEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Farkaslaki Hints/Maines – bye; Affelt/Wawrzkiewicz – Hornecka/Kolesarova 6:3, 6:4; (4) Simionescu/Slamenikova – Muzyka/Vysochenko 6:1, 6:3; Kmiecik/Rajca – Dzimovic/Jankovic 2:6, 7:6 (1), 10:5; Dyląg/Klimova – Krześniak/Wróbel 6:1, 2:6, 10:5; (3) Vladson/Zeltina – Vasiliauskaite/Vingyte 6:2, 2:6, 10:7; Kliuch/Kuznietsova – Andronicou/L. Petkovic 6:1, 6:3; (2) Efremova/Krejcova – bye. 

Ćwierćfinały: Affelt/Wawrzkiewicz – Farkaslaki Hints/Maines 6:3, 7:5; Simionescu/Slamenikova – Kmiecik/Rajca 6:3, 6:2; Vladson/Zeltina – Dyląg/Klimova 6:2, 6:2; Kliuch/Kuznietsova – Efremova/Krejcova 6:3, 6:4.

Półfinały: Affelt/Wawrzkiewicz – Simionescu/Slamenikova 2:6, 6:2, 11:9; Vladson/Zeltina – Kliuch/Kuznietsova 6:3, 6:3.

Finał: Vladson/Zeltina – Affelt/Wawrzkiewicz 6:3, 7:6 (2).

DEBEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Rejchtman Vinciguerra/Yilmaz – bye; Bernardo/Pocanschi – Czapiewski/Suprun 6:4, 6:1; (4) Dersonas/Geciauskas – Fuks/Kosyrz 6:4, 6:2; Biczyk/Urbański – Dójczyński/Struski 6:4, 6:4; Ważny/Zagars – Kiełb/Owramko 6:0, 6:0; (3) Castle/Sklenicka – Kluczyński/Nikołajuk 6:4, 7:5; P. Kowal/Sadzik – Chłodnicki/Vterkovskiy 7:6 (5), 6:1; (2) M. Petkovic/Zivkovic – bye.

Ćwierćfinały: Rejchtman Vinciguerra/Yilmaz – Bernardo/Pocanschi 6:2, 6:1; Dersonas/Geciauskas – Biczyk/Urbański 6:2, 7:5; Castle/Sklenicka – Ważny/Zagars 6:4, 6:1; M. Petkovic/Zivkovic – P. Kowal/Sadzik 6:3, 6:0.

Półfinały: Rejchtman Vinciguerra/Yilmaz – Dersonas/Geciauskas 6:3, 6:3; Castle/Sklenicka – M. Petkovic/Zivkovic 6:7 (5), 6:3, 10:4.

Finał: Rejchtman Vinciguerra/Yilmaz – Castle/Sklenicka 1:6, 6:2, 10:5.

ELIMINACJE DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: Mrzygłód – Kowalik 2:6, 6:2, 10:7; A. Hnidets – Budnik 6:2, 5:7, 11:9; Chylińska – Derouane 6:2, 6:0.

Druga runda: Kliuch – Herdicka 6:3, 6:4; Andronicou – Bajorek 6:2, 6:3; Hornecka – Divilova walkower; Vysochenko – Rosu 3:6, 6:3, 10:3; Vasiliauskaite – Mrzygłód 6:0, 4:6, 10:2; Klimova – A. Hnidets 6:2, 6:4; Dyląg – Muzyka 6:4, 6:3; Rajca – Chylińska 6:3, 7:6 (5).

ELIMINACJE CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: Pocanschi – bye; Vterkovskyi – bye; Suprun – Stańczyk 7:5, 3:6, 12:10; Chłodnicki – Maselli 6:0, 6:1; Fuks – Kolesnyk 6:2, 6:0; Owramko – O. Zygmunt 6:0, 6:1; Mar. Dójczyński – Kiełb 6:1, 6:2; Kosyrz – Czapiewski 6:2, 2:6, 10:4. 

Kategoria: TE