Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Ruusuvuori - Wawrinka 6:3, 3:6, 6:3; Brooksby - Bublik 6:2, 6:3; Khachanov - F. Cerundolo 7:6 (4), 5:7, 6:3; Molcan - McDonald 7:6 (1), 6:4; Hurkacz/Zieliński - Puetz/Venus 6:3, 7:6 (4); TORONTO WTA 1000: Stephens - Kenin 6:2, 6:7 (5), 7:5; Cornet - Garcia 3:6, 6:3, 6:3; Muhammad - Keys 7:6 (5), 6:4; Pliskova - Krejcikova 6:3, 6:4; Rybakina - Bouzkova 7:5, 6:7 (3), 6:1; S. Williams - Parrizas Diaz 6:3, 6:4; Ostapenko - Kalinina 6:4, 6:2; Halep - Vekic 6:0, 6:2; Haddad Maia - Trevisan 6:2, 2:6, 6:2; Teichmann - V. Williams 6:2, 6:3; Riske-Amritraj - Kvitova 6:2, 4:6, 6:3; Putintseva - Sebov 3:6, 6:2, 7:5; L. Fernandez - Sanders 6:4, 6:7 (2), 6:3; CONCORD WTA 125: Fręch - Tikhonova 6:4, 6:2; Muchova - Bjorklund 6:2, 6:1; Bonaventure - Gracheva 6:2, 7:5; Townsend - L. Sun 6:3, 6:0; Blinkova - Flink 6:3, 6:7 (5), 6:2.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Turniej WTA 250 BNP Paribas Poland Open 2022 w Warszawie – wyniki

Maja Chwalińska (162 WTA), Weronika Falkowska (346 WTA) i Martyna Kubka (472 WTA) otrzymały dzikie karty do głównej drabinki turnieju WTA 250 BNP Paribas Poland Open 2022. 

Ponadto w zawodach występowały Iga Świątek (1 WTA) i Magdalena Fręch (82 WTA). Zaproszenia do eliminacji dostały: Anna Hertel (784 WTA), Weronika Baszak (980 WTA), Weronika Ewald (br) i Zuzanna Bednarz (br). 

W kwalifikacjach grała też Katarzyna Kawa (145 WTA). Była w nich rozstawiona z trójką. Nie sprostała Chorwatce Tenie Lukas (209 WTA).

Hertel przegrała z doświadczoną Rumunką Alexandrą Cadantu-Ignatik (172 WTA). Baszak była słabsza od reprezentującej obecnie Hiszpanię Rebeki Masarovej (173 WTA). 

Ewald walczyła ambitnie z Greczynką Despiną Papamichail (171 WTA), a Bednarz uległa Rumunce Gabrieli Lee (144 WTA, panieńskie nazwisko Talaba).

Turniej główny

W turnieju głównym Chwalińska wygrała z zawodniczką z eliminacji – Masarovą, ale nie sprostała Chorwatce Petrze Martic.

Świątek pokonała Fręch i Lee. W ćwierćfinale była słabsza od Francuzki Caroline Garcia (45 WTA).

Falkowska uległa Martic, a Kubka przegrała z Włoszką Elisabettą Cocciaretto.

W finale gry podwójnej zagrały Kawa i Rosolska. W półfinale odpadły Chwalińska i Czeszka Jesica Maleckova. 

SINGIEL

Pierwsza runda: (1) Świątek – Fręch 6:1, 6:2; G. Lee – Serban 3:6, 6:2, 7:5; Cocciaretto – Kubka 6:2, 6:3; (5) C. Garcia – Doi 7:5, 6:4; (10) Paolini – Kovinic 6:1, 6:1; Burel – Schmiedlova 7:6 (5), 6:1; Golubic – Hartono 6:4, 5:7, 6:3; Mladenovic – (6) Bondar 1:6, 7:5, 7:6 (8); (8) Martic – Falkowska 7:5, 6:4; Chwalińska – Masarova 7:5, 6:2; Errani – Rus 6:1, 5:7, 6:4; Baindl – (11) Zanevska 6:3, 6:3; A. Bogdan – (7) Parrizas Diaz 6:4, 7:6 (3); Siniakova – Maleckova 6:2, 6:4; Podoroska – Cadantu-Ignatik 6:1, 6:1; Pigossi – (9) Gracheva 6:2, 6:4.

Druga runda: Świątek – G. Lee 6:3, 6:2; C. Garcia – Cocciaretto 6:3, 7:5; Paolini – Burel 6:1, 6:7 (1), 6:0; Golubic – Mladenovic 6:7 (4), 6:2, 6:1; Martic – Chwalińska 6:3, 3:6, 6:3; Baindl – Errani 6:2, 3:0 i krecz Włoszki; A. Bogdan – Siniakova 6:0, 6:4; Pigossi – Podoroska 3:6, 6:0, 6:4.

Ćwierćfinały: C. Garcia – Świątek 6:1, 1:6, 6:4; Paolini – Golubic 1:6, 6:2, 6:2; Baindl – Martic 1:6, 6:3, 6:4; A. Bogdan – Pigossi 6:1, 6:1.

Półfinały: C. Garcia – Paolini 6:1, 6:2; A. Bogdan – Baindl 7:5, 7:5. 

Finał: C. Garcia – A. Bogdan 6:4, 6:1.

DEBEL

Pierwsza runda: A. Bogdan/Mladenovic – (1) Bondar/Zimmermann 6:7 (2), 6:3, 11:9; Chwalińska/Maleckova – Babos/Eikeri 6:7 (9), 6:3, 10:6; (4) Danilina/Friedsam – Hartono/Tjandramulia 6:3, 1:6, 10:6; Cadantu-Ignatik/G. Lee – Jani/Nagy 6:4, 4:6, 10:6; Kania-Choduń/Voracova – Barnett/Nicholls 3:6, 7:5, 11:9; (3) Dzalamidze/Golubic – Bednarz/Ewald 7:5, 6:1; Gamiz/Pigossi – Hertel/Kubka 6:3, 6:2; (2) Kawa/Rosolska – Parrizas Diaz/Rus 6:2, 6:0.

Ćwierćfinały: Chwalińska/Maleckova – A. Bogdan/Mladenovic 6:3, 4:6, 10:6; Danilina/Friedsam – Cadantu-Ignatik/G. Lee 6:2, 6:3; Dzalamidze/Golubic – Kania-Choduń/Voracova 6:3, 6:4; Kawa/Rosolska – Gamiz/Pigossi 7:6 (4), 6:2.

Półfinały: Danilina/Friedsam – Chwalińska/Maleckova 7:6 (3), 6:0; Kawa/Rosolska – Dzalamidze/Golubic 6:4, 3:6, 10:8.

Finał: Danilina/Friedsam – Kawa/Rosolska 6:4, 5:7, 10:5.

ELIMINACJE

Pierwsza runda: (1) Pigossi – Shinikova 7:6 (9), 6:1; (9) Hartono – Naito 6:2, 6:4; (2) Errani – Lazaro Garcia 6:7 (2), 6:3, 6:0; Ormaechea – (8) Bonaventure 6:4, 7:5; Lukas – (3) Kawa 7:6 (4), 6:2; (12) Masarova – Baszak 6:3, 6:4; Serban – (4) Jani 7:5, 6:2; (10) Papamichail – Ewald 6:4, 5:0 i krecz Weroniki; (5) Baindl – Hatouka 6:4, 6:3; Maleckova – (7) Schunk 6:3, 7:6 (2); (6) G. Lee – Bednarz 6:2, 6:0; (11) Cadantu-Ignatik – Hertel 6:1, 7:5.

Druga runda: Hartono – Pigossi 7:5, 7:6 (3); Errani – Ormaechea 6:2, 6:3; Masarova – Lukas 4:6, 7:6 (2), 7:5; Serban – Papamichail 4:6, 7:6 (5), 6:2; Maleckova – Baindl 5:7, 6:4, 6:2; Cadantu-Ignatik – G. Lee 1:6, 6:1, 6:2. 

Tenis. – Rywalizacja przed własną publicznością jest czymś wyjątkowym – mówiła Iga Świątek na konferencji

Kategoria: WTA