Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART ATP 250: Musetti - Koepfer 6:7 (9), 7:6 (5), 63 Tiafoe - Hanfmann 7:5, 7:6 (5); Bublik - Medjedovic 6:1, 7:6 (4); Draper - Giron 6:4, 3:6, 6:3;  'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Brouwer - Mannarino 6:3, 6:3; Griekspoor - McDonald 6:3, 7:6 (5); Humbert - Fils 6:3, 7:6 (1).

Tenis. WTA Finals 2023 mają odbyć się w Cancun w Meksyku

Od wielu tygodni tenisistki, trenerzy i kibice zastawiali się, gdzie odbędzie się turniej WTA Finals 2023, choć prawa do organizacji ma Shenzhen.  

– My, jako zawodniczki, nie możemy angażować się we wszystkie dyskusje. Po prostu czekam, co nam powie WTA. Z pewnością to dość niefortunne i denerwujące, że nie podjęto jeszcze żadnej decyzji – przyznała Iga Świątek na konferencji prasowej podczas US Open, cytowana przez serwis WP SportoweFakty.

W Plaza de Toros

Według Bartosza Ignacika, szefa redakcji tenisowej w Canal+ Sport, kobiecy Masters w tym roku odbędzie się w Cancun w Meksyku (w Plaza de Toros, od 29 października do 5 listopada).

Sporo podróży

Decyzja władz WTA Tour jest zaskakująca. Po występie w Nowym Jorku, zawodniczki zagrają w San Diego i Guadalajarze, ale następnie przeniosą się do Azji, by znów wrócić do Meksyku. Dwa dni po zakończeniu imprezy w Cancun – rozpoczną się finały Billie Jean King Cup w Sewilli (Hiszpania). 

Pewne gry w Mastersie są już Iga Świątek, Aryna Sabalenka i Jelena Rybakina.  

Wśród kandydatów do przeprowadzenia turnieju finałowego były

  • Ostrawa

  • Praga (brak wolnej hali w tym terminie)

  • Rijad (Arabia Saudyjska)

  • Zhuhai (Chiny)

Cancun to popularny kurort. Miasto jest położone w północnej części stanu Quintana Roo na wybrzeżu Morza Karaibskiego. 

Kategoria: WTA