Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Hurkacz - Kyrgios 7:6 (4), 6:7 (5), 6:1; Ruud - Auger-Aliassime 6:1, 6:2; TORONTO WTA 1000: Halep - Gauff 6:4, 7:6 (2); CONCORD WTA 125: Q. Wang - Fręch 6:2, 6:4; Pera - Volynets 6:3, 6:1.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Wystartowała forBET 1.LIGA – wyniki pierwszej kolejki

Rozpoczęły się drużynowe rozgrywki fazy zasadniczej forBET 1.LIGI. Grały m.in. Weronika Foryś, Magdalena Świerczyńska czy Nika Hurkacz.

W pierwszej kolejce Come-On Wrocław wygrał z Totuu-Royalem Zielona Góra, WKS Grunwald Poznań pokonał AZS Łódź, ZTT Złotoryja uległa Gwardii Wrocław, a BKT Advantage Bielsko-Biała II grał z KT GAT Gdańsk.  

COME-ON WROCŁAW – TOTUU-ROYAL ZIELONA GÓRA 5:1

Oliwia Orlińska – Agnieszka Olszewska 6:0, 6:3; Nika Hurkacz – Klaudia Wróbel 6:1, 6:1; Piotr Siekanowicz – Filip Bojko 3:6, 0:6; Marcel Dzieło – Rafał Szmyr 6:3, 6:4; Hurkacz/Orlińska – Olszewska/Wróbel 6:2, 6:1; Dzieło/Siekanowicz – Bojko/Szmyr 5:7, 6:4, 10:6.

GRUNWALD POZNAŃ – AZS ŁÓDŹ 4:2

Martyna Jankowska – Magdalena Świerczyńska 4:6, 2:6; Sonia Pieczyńska – Anastazja Bozova 3:6, 6:3, 8:10; Jasza Szajrych – Oleh Dovhan 7:5, 6:0; Michał Wargocki – Michał Sikorski 3:6, 6:3, 10:7; M. Jankowska/Pieczyńska – Bozova/Świerczyńska 6:4, 6:3; Szajrych/Wargocki – Dovhan/Sikorski 6:2, 7:6 (3).

ZTT ZŁOTORYJA – GWARDIA WROCŁAW 1:5

Natalia Turczuk – Weronika Foryś 2:6, 0:6; Ewa Czapulak – Karolina Jaśkiewicz 2:6, 3:6; Mateusz Błaszczyk – Juliusz Bienkiewicz 0:6, 1:6; Kasper Kulpa – Sandro Szic 1:6, 1:6.; Czapulak/Turczuk – Foryś/Jaśkiewicz 6:4, 3:6, 10:6; Błaszczyk/Kulpa – Sebastian Brzeziński/Mikołaj Lis 0:6, 2:6.

BKT ADVANTAGE II BIELSKO-BIAŁA – KT GAT GDAŃSK 3:4

Magdalena Baniak – Martyna Mackiewicz 4:6, 6:3, 11:9; Weronika Domańska – Martyna Szpakowska 4:6, 6:4, 10:4; Karol Filar – Zoltan Szabo 7:6 (5), 6:2; Marek Rehacek – Maciej Kos 5:7, 7:6 (5), 9:11; Baniak/Domańska – Mackiewicz/Szpakowska 3:6, 0:6; Filar/Rehacek – Kos/Szabo 6:3, 2:6, 5:10; Baniak/Rehacek – Mackiewicz/Kos 6:3, 2:6, 7:10.

Terminarz rozgrywek

SKŁADY forBET 1.LIGI

AZS Łódź (Magdalena Świerczyńska, Anastazja Bozova, Pola Wygonowska, Filip Peliwo, Aleksander Orlikowski, Michał Sikorski, Oleg Dowhan)

BKT Advantage Bielsko-Biała II (Miriam Kolodziejova, Linda Klimovicova, Justyna Jodłowska, Weronika Domańska, Magdalena Baniak, Karina Gustowska, Natalia Kostka, Veronika Novakova, Marek Jaloviec, Marek Rehacek, Maxim Mrva, Karol Filar, Alan Bojarski, Jakub Jędrzejczak, Vojtech Petr, Kacper Czyrek)

Come-On Wrocław (Oliwia Orlińska, Nika Hurkacz, Martyna Piechowicz, Marta Halbersztadt, Hanna Telżyńska, Agata Werblińska-Piechowicz, Nadia Meier, Jessica Pabisiak, Błażej Koniusz, Piotr Siekanowicz, Marcel Dzieło, Krzysztof Szubert, Jakub Szubert, Kevin Pabisiak, Adam Święcicki) 

Gwardia Wrocław (Weronika Foryś, Katarzyna Wysoczańska, Amelia Kopel, Karolina Jaśkiewicz, Mateusz Terczyński, Juliusz Bienkiewicz, Sebastian Brzeziński, Mikołaj Lis, Sandro Szic, Michał Osomański, Artem Mazur)

KT GAT Gdańsk (Weronika Ewald, Martyna Szpakowska, Martyna Mackiewicz, Hanna Koprowska, Natalia Komar, Klaudia Jans-Ignacik, Alicja Formella, Victoria Kapcia, Zoltan Szabo, Maciej Kos, Maks Grygołowicz, Kacper Nawój, Mateusz Klimek, Aleksander Suchanowski, Michał Włodarczyk, Radosław Gajewski)

Totuu-Royal Zielona Góra (Amelia Paluch, Klaudia Wróbel, Joanna Skrzypczyńska, Anna Murawska, Julia Piotrowska, Agnieszka Olszewska, Piotr Stefaniak, Filip Bojko, Rafał Szmyr, Wojciech Medyński, Szymon Skrypiak, Szymon Pilarski, Arnold Kokulewski)

WKS Grunwald Poznań (Xenia Lipiec, Sonia Pieczyńska, Martyna Jankowska, Marta Zając, Zofia Samowska, Jasza Szajrych, Karol Drzewiecki, Andriej Kapaś, Michał Nispoń, Hubert Gąsiorek, Michał Wargocki, Bartosz Selwesiuk)

ZTT Złotoryja (Ewa Czapulak, Daria Nowak, Natalia Turczuk, Wiktor Kubicz, Mateusz Błaszczyk, Kasper Kulpa, Marcel Zielinski)

Tenis. Ruszyła LOTTO SuperLIGA – wyniki spotkań

Kategoria: SuperLiga