Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ITF W100: Fręch - Zakharova 6:4, 6:1; V. Kuzmova - Mladenovic 6:2, 6:3; Monnet - Shnaider 2:6, 6:4, 7:5; Jacquemot - Sramkova 6:1, 6:4; ANGERS WTA 125: Friedsam - Dartron 6:1, 6:2; Kalinina - Tauson 7:6 (3), 6:4; Parks - Vondrousova 6:1, 7:6 (3); Ponchet - Burel 7:5, 6:1; RIJAD POKAZOWY: Medvedev - Wawrinka 6:4, 6:4; Fritz - Norrie 7:6 (4), 4:6, 10:6.

Tennis Europe Nations Challenge U12 by Head

W czeskim Rakovniku biało-czerwony zespoły rywalizowały w turniejach eliminacyjnych rozgrywek Tennis Europe Nations Challenge U12 by Head.

Znakomicie spisali Jan Urbański, Jan Skrzyński i Vincent Fletcher, którzy odnieśli trzy zwycięstwa. W finałach zagrają również Oliwia Sybicka, Barbara Kostecka i Lena Markowska (trzy wygrane i przegrana). 

DZIEWCZĘTA

Polska – Białoruś 2:1: Kostecka – Daria Pashkevich 6:2, 6:2; Sybicka – Maria Kolas 6:4, 4:6, 2:6; Kostecka/Sybicka – Kolas/Pashkevich 6:2, 6:4;

Polska – Czechy 0:3: Markowska – Sofie Hettlerova 0:6, 0:6; Sybicka – Veronika Sekerkova 0:6, 2:6; Markowska/Sybicka – Hettlerova/Sara Oliveriusova 5:7, 5:7;

Polska – Austria 3:0: Kostecka – Lara Linder 6:1, 6:1; Sybicka – Aurelia Schober 6:0, 6:0; Kostecka/Sybicka – Valentina Hoschek/Schober 6:2, 6:1.

Inne wyniki Grupy B: Czechy – Austria 3:0; Białoruś – Austria 3:0; Czechy – Białoruś 2:1. Kolejność: 1. Czechy 3 zwycięstwa, 2. Polska 2, 3. Białoruś 1, 4. Austria 0. 

Grupa A: Szwajcaria – Węgry 2:1; Mołdawia – Estonia 2:1; Mołdawia – Szwajcaria 3:0; Węgry – Estonia 2:1; Mołdawia – Węgry 2:1; Szwajcaria – Estonia 2:1. Kolejność: 1. Mołdawia 3 wygrane, 2. Szwajcaria 2, 3. Węgry 1, 4. Estonia 0. 

Polska – Mołdawia 2:1: Kostecka – Romina Hincu 6:0, 6:0; Sybicka – Lia Belibova 4:6, 2:6; Kostecka/Sybicka – Belibova/Hincu 6:3, 6:3. 

W finałach powalczą również Czeszki, które pokonały Szwajcarki 3:0. 

CHŁOPCY

Polska – Turcja 3:0: Skrzyński – Kaan Isik Kosander 6:3, 6:3; Urbański – Samim Filiz 5:7, 6:1, 6:3; Fletcher/Urbański – Kosander/Mustafa Ege Sik 4:6, 6:3, 11:9;

Polska – Słowacja 2:1: Fletcher – Matus Petrasko 6:2, 6:4; Urbański – Leon Sloboda 4:6, 6:1, 0:6; Fletcher/Urbański – Petrasko/Sloboda 6:4, 4:6, 11:9.

Inny mecz Grupy B: Słowacja – Turcja 2:1. Kolejność: 1. Polska 2 zwycięstwa, 2. Słowacja 1, 3. Turcja 0.

Grupa A: Ukraina – Łotwa 3:0; Czechy – Mołdawia 3:0; Ukraina – Mołdawia 3:0; Czechy – Łotwa 3:0; Łotwa – Mołdawia 3:0; Czechy – Ukraina 3:0. Kolejność: 1. Czechy 3 wygrane, 2. Ukraina 2, 3. Łotwa 1, 4. Mołdawia. 

Polska – Ukraina 2:1: Fletcher – Timur Chukanov 5:7, 6:7 (2); Skrzyński – Jarosław Tkachov 7:5, 6:4; Fletcher/Urbański – Chukanov/Tkachov 6:1, 6:1.

W finałach wystąpią także Czesi po zwycięstwie ze Słowakami 2:0.

Kategoria: TE