Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ITF W100: Fręch - Zakharova 6:4, 6:1; V. Kuzmova - Mladenovic 6:2, 6:3; Monnet - Shnaider 2:6, 6:4, 7:5; Jacquemot - Sramkova 6:1, 6:4; ANGERS WTA 125: Friedsam - Dartron 6:1, 6:2; Kalinina - Tauson 7:6 (3), 6:4; Parks - Vondrousova 6:1, 7:6 (3); Ponchet - Burel 7:5, 6:1; RIJAD POKAZOWY: Medvedev - Wawrinka 6:4, 6:4; Fritz - Norrie 7:6 (4), 4:6, 10:6.

Test butów ASICS GEL-RESOLUTION 8

ASICS wprowadza na rynek najnowszy model butów do tenisa GEL-RESOLUTION 8. Przetestowaliśmy na korcie obuwie japońskiego firmy.

W porównaniu do poprzedniej wersji poprawiono wsparcie dla śródstopia i stabilność. Podeszwa została zaprojektowana tak, aby zapewnić sztywność i zredukować niepotrzebne skręcenia. 

Buty zapewniają komfort, amortyzację i stabilność na najwyższym poziomie.

Cholewka FLEXION FIT zapewnia dopasowane podparcie stopy, a dzięki zastosowaniu technologii DYNAWALL zwiększono stabilizację środkowej części stopy w trakcie ruchów na boki i zadbano o to, aby buty sprawdziły się na każdym korcie.

Dzięki wykorzystaniu funkcji kontroli poślizgu w zapiętku buty umożliwiają również zachowanie poczucia pełnej stabilności w trakcie szybkich zmian kierunku. W tym obuwiu, cenionym za zastosowanie technologii amortyzacji GEL na pięcie i w środkowej części stopy, znacznie ograniczono odczuwanie wstrząsów wywoływanych nagłymi zatrzymaniami i startami wykonywanymi na korcie.

Wykorzystano również tworzywo AHAR, które w połączeniu z ochraniaczem palców PGUARD zwiększa przyczepność na korcie i zmniejsza ogólne zużycie buta. Dzięki krótszemu czasowi reakcji oraz lepszemu wyczuciu podłoża, buty tenisowe GEL-RESOLUTION 8 sprawiają, że poczujesz się pewnie na korcie.

ASICS GEL-RESOLUTION 8

Najnowszy model ASICS GEL-RESOLUTION 8 wygląda bardzo efektownie. Dodatkiem do bieli jest jasna zieleń. Buty dobrze dopasują się do stóp, nawet tych nieco szerszych.

Testowaliśmy obuwie na kortach ziemnym i ze sztuczną trawą. Przy dużej ilości ślizgów, wypadów do siatki i zmian kierunków biegu, przyczepność była bardzo dobra. Nie jest to lekki but, ale taka jest cena trwałości i solidności. 

W modelu ASICS GEL-RESOLUTION 8 korzystają m.in. Iga Świątek i Gael Monfils.

Ocena redakcji: 9/10 – nie ma 10, gdyż z pewnością kolejny model ASICS będzie jeszcze lepszy. 

Buty są dostępne na ASICS.com oraz w sklepie Strefa Tenisa

Kategoria: Test sprzętu