W Kairze przeprowadzono losowanie kolejności gier w meczu Pucharu Davisa Egipt - Polska, który w sobotę i niedzielę na korcie ziemnym Smash Sporting Clubu.
Stawką spotkania fazy play-off będzie awans do Grupy Światowej I. W biało-czerwonej drużynie kontuzjowanego Daniela Michalskiego (242 ATP) zastąpił Filip Pieczonka (1066 ATP i 135 ATP w deblu). Ponadto w zespole kierowanym przez Mariusza Fyrstenberga są: Maks Kaśnikowski (416 ATP), Karol Filar (624 ATP), Jan Zieliński (22 ATP w deblu) i Karol Drzewiecki (100 ATP w deblu).
W teamie Egiptu zabrakło Amra Elsayeda (554 ATP). W kadrze prowadzonej przez Mohameda Safwata znaleźli się: Fares Zakaria (530 ATP), Michael Bassem Sobhy (690 ATP), Karim Ibrahim (1045 ATP) i Karim Mabrouk (br i 2561 ATP w deblu).
Jako pierwsi na kort wyjdą Karol Filar (debiutant w kadrze) i Fares Zakaria. Po nich zagrają Maks Kaśnikowski i Michael Bossem Sobhy
Sobota: Fares Zakaria - Karol Filar (godz. 10); Michael Bossem Sobhy - Maks Kaśnikowski.
Niedziela: Michael Bossem Sobhy/Karim Ibrahim - Karol Drzewiecki/Jan Zieliński; Fares Zakaria - Maks Kaśnikowski; Michael Bossem Sobhy - Karol Filar.
Transmisja z meczu będzie dostępna na Facebooku PZT.