Mistrzostwa Europy w Pickleballu, które odbyły się w dniach 19-21 września w stolicy Włoch, przyniosły polskiej reprezentacji spore sukcesy.
Zmagania na legendarnym kompleksie Foro Italico w Rzymie, zaaranżowanym na potrzeby turnieju, okazały się być popisem Polaków, którzy stanęli do walki z 29 innymi reprezentacjami z całej Europy.
Historyczny sukces w singlu
Pierwszy dzień mistrzostw przyniósł historyczny sukces. W grze pojedynczej mężczyzn polski zespół wywalczył cenny srebrny medal! W fazie grupowej mecze wygrali wszyscy nasi zawodnicy. Bartosz Karbownik w fazie pucharowej pokonał silnego Duńczyka Thora Due oraz Węgra Balinta Bako. W zaciętym finale uległ świetnie dysponowanemu Brytyjczykowi Jamesowi Chaudry`emu.
Ekipa żeńska, po solidnych występach, zakończyła zmagania w 1/8 finału, po porażce z reprezentantkami Włoch.
Zacięta walka w deblu i brązowy krążek
Rozgrywki deblowe przyniosły kolejny medal dla Polski. Biało-czerwoni zdobyli brąz. Pokonali po zaciętym meczu o trzecie miejsce zespół z Litwy. Było bardzo blisko awansu do finału, ale po zaciętym spotkaniu przegrali z Hiszpanami 13:15.
Polki dotarły do ćwierćfinału, gdzie musiały uznać wyższość faworytek z Anglii.
Blisko medalu w mikście
Niedziela, dzień rywalizacji mikstów, była pełna emocji. Nasza ekipa zdominowała wszystkie drużyny w grupie. W ćwierćfinale para Karolina Owczarek/Mateusz Matysik trafiła na Holendrów, którzy ostatecznie wygrali cały turniej. Po zaciętym spotkaniu Polacy ulegli 10:15, ale pokazali ogromną determinację i ducha walki do ostatniej piłki.
- Wszyscy członkowie kadry mieli okazję do gry i wnieśli nieoceniony wkład w sukces całej reprezentacji. Ostatecznie Polska zakończyła Mistrzostwa Europy na piątym miejscu w klasyfikacji medalowej. Warto podkreślić, że inne drużyny miały w składzie również zawodników i zawodniczki z kategorii 50+, którzy zdobywali krążki, co czyni nasz sukces jeszcze większym - informują kadrowicze.
Polska kadra
Kobiety: Karolina Owczarek, Marta Zając, Maria Nili, Dorota Przybylska.
Mężczyźni: Bartosz Karbownik, Mateusz Matysik, Szymon Zawartko.
::attachment{"type":"image","item_id":"37407", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu polski-tenis.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Katarzyna Kawa w finale debla w Suzhou
Nie Wiem co Kasia ma takiego ze tylu Jej kibicuje. Jak juz zakonczy singlowe boje to smialo moze jeszcze przez nastepnych 5 lat startowac w deblu z z sukcesem i z pelnym “pokryciem” swojego trenera.
Mayola
18:14, 2025-10-03
Linda Klimovicova w półfinale w Samsun
Ciezko sie to czyta, nawet nie na biezaco, i nie mozna bezposrednio komentowac. Wszystko jest nowy watek. Kopiowac nie mozna. Za kazdym razem musze wpisywac moj nick. Zdecydowanie dwa kroki do tylu. Website generalnie do przodu, forum do tylu.
elephant
18:10, 2025-10-03
Linda Klimovicova w półfinale w Samsun
No to jutro pierwszy SF jest o 9:30 naszego czasu, a mecz Lindy będzie po nim. Znamy też porę meczu Mai - nie przed 19:00
plastras
17:50, 2025-10-03
Linda Klimovicova w półfinale w Samsun
No to jednak Juvan. Ok - walczymy!
plastras
17:44, 2025-10-03