MADRYT WTA 1000: Linette - Cocciaretto 3:6, 6:4, 6:4; Osaka - Minnen 6:4, 6:1; Bouzas Maneiro - Badosa 2:6, 6:3, 6:3; Vekic - Siegemund 6:1, 6:2; Stephens - Trevisan 6:3, 5:7, 6:4; Sorribes Tormo - Pera 7:5, 6:2; Putintseva - Yuan 6:2, 6:4; Sherif - L. Davis 4:6, 7:6 (4), 6:4; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Jimenez Kasintseva - Lin Zhu 6:4, 6:3; Dolehide - Z. Bai 6:3, 6:3; Bronzetti - Gracheva 6:3, 6:3; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Altmaier - Landaluce 6:1, 7:5; Seyboth Wild - Safiullin 6:4, 6:4; Daniel - Vukic 6:2, 6:7 (1), 6:1; Navone - Popyrin 7:5, 6:2; Munar - Borges 7:5, 6:4.

Rozgrywki na kortach, które przeszły do historii

Tenis ziemny to dyscyplina, której popularność nigdy nie słabnie. Co więcej, ostatnio w Polsce zrobiło się o niej jeszcze głośniej, a sprawczynią jest oczywiście Iga Świątek.

Chcesz nieco lepiej zagłębić się w tajniki tej dyscypliny? Sprawdź, które rozgrywki na kortach przeszły do historii! Prezentujemy najważniejsze mecze w historii tenisa.

Najpiękniejszy mecz tenisa wszechczasów

Gdy mierzą się ze sobą bezlitosny geniusz z niezłomnym i walecznym mistrzem, można spodziewać się nie lada widowiska. Eksperci i fani tenisa ziemnego mogliby wskazać wiele wartych uwagi widowisk tenisowych, ale jest jedno, które po prostu zachwyca wszystkich! To finał Wimbledonu z roku 2008, rozegrany pomiędzy dwoma już kultowymi graczami: Szwajcarem Rogerem Federerem a Hiszpanem Rafaelem Nadalem.

Trawa była niepodbitym królestwem Federera, którego przez pięć lat nikt nie zdołał podbić. Lepiej zaczął Nadal, więc już wtedy można było spodziewać się, że będzie to zacięte spotkanie. Choć każdy pojedynek tenisistów przynosi nie lada wrażenia, poziom tego meczu był kosmiczny, a emocje potęgowały warunki atmosferyczne – ulewa kilkukrotnie przerywała spotkanie. Obaj w relacji po meczu komentowali, że przez przedłużającą się przez kolejne przerwy rozgrywkę i zapadający zmierzch, przy ostatnich wymianach niewiele widzieli. Całkowity czas trwania wyniósł niemal pięć godzin! Ostatecznie to Rafa przypieczętował swój pierwszy tryumf na trawiastych kortach Wimbledonu. Wstrzymał Federera przed pobiciem rekordu wygranych z rzędu, współdzielonego z Bjornem Borgiem. W 2019 inny rekord – długość meczu – 4 godziny 48 minut, został pobity. Również we współudziale Federera, tym razem w spotkaniu z Djokovicem – grali o dziewięć minut dłużej. Był to ostatni finał Wielkiego Szlema w karierze Szwajcara.

Najdłuższy mecz tenisa wszechczasów

Do historii rozgrywek przeszedł także inny mecz rozegrany podczas Wimbledonu. W 2010 roku, w pierwszej rundzie turnieju, spotkali Nicolas Mahut z Francji i John Isner z USA (19. ATP). Po 4 setach, przy stanie 4:6, 6:3, 7:6 (7), 6:7 (3), mecz został przerwany z powodu późnej godziny. Spotkanie wznowiono kolejnego dnia i po 3h 40min zostało już uznane za najdłuższy mecz tenisowy. Ale to nie koniec! Minęło kolejne 3,5 h rozgrywki, by znów podjęta została decyzja o przerwaniu meczu – tym razem przy stanie 4:6, 6:3, 7:6 (7), 6:7 (3), 59:59. Kolejnego dnia mecz wznowiono i ostatecznie to Isner pokonał Mahuta 6:4, 3:6, 6:7 (7), 7:6 (3), 70:68. Najdłuższy mecz tenisa wszechczasów trwał 11 godzin i 5 minut.

Interesuje Cię tenis ziemny i planujesz obstawianie meczy? Sprawdź dostępne zakłady bukmacherskie na: https://www.iforbet.pl/