MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Sabalenka - Rybakina 1:6, 7:5, 7:6 (5); Lehecka - Medvedev 6:4 i krecz Rosjanina; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Tenis. Iga Świątek pokonała Annę Blinkovą w turnieju WTA 250 Bad Homburg Open 2023

Iga Świątek (1 WTA) wygrała z Rosjanką Anną Blinkovą (39 WTA) 6:3, 6:2 w ćwierćfinale turnieju WTA 250 Bad Homburg Open 2023.

Polka w Niemczech (poza pierwszym setem w zawodach) imponuje formą. We wcześniejszym meczach pokonała Niemkę Tatianę Marią (58 WTA) 5:7, 6:2, 6:0 i Szwajcarkę Jil Teichmann (129 WTA) 6:3, 6:1.

Przebieg meczu

W pierwszym secie bez przełamań do stanu 3:2. W szóstym gemie Iga wywalczyła breaka na sucho (4:2). Anna nie wykorzystała dwóch breakpointów (5:2). Obroniła piłkę setową (5:3), ale partia powędrowała na konto Świątek (6:3).

W drugiej odsłonie Polka dwukrotnie odebrała rywalce podanie do zera (3:2, 5:2). Skutecznie serwowała po zwycięstwo (6:2).

– Spotkanie trwało 72 minuty. Świątek zgarnęła 30 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa breakpointy i wykorzystała trzy z czterech szans na przełamanie. Polka posłała 24 kończące uderzenia przy siedmiu niewymuszonych błędach. Blinkowej naliczono siedem piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek – wyliczył serwis WP SportoweFakty.

W piątkowym półfinale Iga miała grać z Włoszką Lucią Bronzetti (65 WTA), ale wycofała się z turnieju z powodu gorączki.

Ćwierćfinały: Świątek – Blinkova 6:3, 6:2; Bronzetti – Gracheva 6:4, 6:3; E. Navarro – Masarova 6:7 (2), 1:1 i krecz Hiszpanki; Siniakova – Samsonova 7:5, 4:6, 6:2.

Półfinały: Bronzetti – Świątek (walkower); E. Navarro – Siniakova.