Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Cornet - Tauson 6:3, 6:3; E. Andreeva - Seidel 6:4, 7:5; Watson - Ponchet walkower; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Fils - Van Assche 2:4, 4:1, 4:3 (1), 4:3 (6).
Polska Liga Tenisa

Tenis. Urszula Radwańska w kadrze

Urszula Radwańska poleciała do Dubaju, gdzie od poniedziałku powalczy w turnieju ITF 1. Al Habtoor Women’s 25K.

– Po zawodach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich miałam zagrać w Bellinzonie w Szwajcarii. Wracam jednak do kraju i po świętach wezmę udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski przed meczem Billie Jean King Cup – mówiła Interii Ula.

Turniej w Dubaju

Obok Radwańskiej w Dubaju chcą rywalizować m.in. Chinka Lin Zhu, Hinduska Ankita Raina, Ukrainka Daria Snigur czy Holenderka Lesley Pattinama Kerkhove. 

Natomiast impreza ITF W60 w Bellinzonie będzie rozgrywana już na kortach ziemnych. Magdalena Fręch wycofała się z turnieju głównego, a Ula z eliminacji.   

Kto w kadrze?

Mecz Polska – Brazylia w Billie Jean King Cup (dawny Fed Cup) odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia w Bytomiu (kort twardy w hali). Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że kapitan Dawid Celt będzie mógł powołać wszystkie najlepsze polskie tenisistki. 

Sytuacja jednak mocno się zmieniła. Iga Świątek 17 marca poinformowała, że nie zagra w Bytomiu. Magda Linette zaplanowała starty w dwóch turniejach WTA w Charleston. 

W tej sytuacji przeciwko Brazylijkom obok Uli Radwańskiej powalczy z pewnością Magdalena Fręch. Być może szansę dostanie też Katarzyna Kawa, która wycofała się z kwalifikacji zawodów WTA 500 w Charleston. 

W kręgu zainteresowań kapitana polskiej reprezentacji są także Maja Chwalińska (o ile będzie w pełni sił) i Weronika Falkowska. 

W składzie Brazylii ma zabraknąć Beatriz Haddad Maia. Pojawić się mają za to: Gabriela Ce, Carolina Meligeni Rodrigues Alves, Laura Pigossi i Luisa Stefani (31 WTA). 

Kategoria: Fed Cup