Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Paolini - Kalinskaya 4:6, 7:5, 7:5; PUERTO VALLARTA WTA 125: Preston - Carle 6:2, 6:2; Kessler - Baptiste 6:4, 6:4; RIO DE JANEIRO ATP 500: Baez - F. Cerundolo 7:5, 6:0; Navone - Norrie 6:4, 6:2; DOHA ATP 250: Khachanov - Mensik 7:6 (12), 6:4; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Ruud 6:3, 7:6 (4).

Tenis. Warszawa zamiast Gdyni gospodarzem turnieju WTA BNP Paribas Poland Open 2022

Druga edycja BNP Paribas Poland Open 2022 odbędzie się w dniach 25-31 lipca na warszawskich kortach Legia Tenis & Golf.

Zmiana lokalizacji – z Gdyni – na świetnie skomunikowaną stolicę ułatwi fanom tenisa dotarcie na korty i podziwianie zawodniczek z głównego cyklu rangi WTA 250.

Wieloletnia strategia

– Zmiana tegorocznej lokalizacji jest podyktowana wieloma czynnikami. Turniej to skomplikowane przedsięwzięcie, dlatego przeniesienie organizacji do Warszawy jest dla nas dużym ułatwieniem w aspekcie ekonomicznym i organizacyjnym. Ponadto Miasto Stołeczne Warszawa i Legia Tenis & Golf planują modernizacje, które idą w parze z naszą wizją rozwoju turnieju. Licencję posiadamy na kilka kolejnych lat, dlatego musimy myśleć o turnieju perspektywicznie i realizować wieloletnią strategię. W przypadku długofalowej współpracy, jaką jest cykliczne wydarzenie sportowe, to bardzo istotne, aby wspólnie z głównymi partnerami i współpracownikami rozwijać się i dążyć do realizacji strategicznych celów, takich jak chociażby promocja tenisa w Polsce, czy Polski na świecie – podkreśla Paulina Wójtowicz, managerka Igi Świątek i właścicielka licencji turnieju BNP Paribas Poland Open.

Wyróżnienia dla Warszawy

­- To olbrzymie wyróżnienie dla Warszawy, że została gospodarzem wielkiego święta tenisa. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć Igę Świątek, pierwszą rakietę świata, grającą u siebie w domu. To gwarancja sportowych emocji, ale nie zabraknie również dobrej zabawy, gdyż wspólnie z organizatorami przygotowujemy wiele atrakcji dla mieszkańców i fanów tenisa. Już dziś zapraszam na ostatni tydzień lipca na korty warszawskiej Legii – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Warszawa to wiele nowych możliwości. Turniej zaowocuje między innymi specjalną otwartą strefą dla kibiców, rodziców z dziećmi, aktywnościami miejskimi promującymi tenis. Dogodne położenie i świetna komunikacja ułatwią dotarcie większej liczbie fanów kobiecego tenisa na zawody, a Legia Tenis & Golf pomieści na trybunach więcej osób.

Naturalny krok

– W ubiegłym roku mieliśmy przyjemność organizować turniej z cyklu ATP Challenger, dlatego podjęcie takiego wyzwania jak turniej WTA, to dla nas kolejny, naturalny krok. Poszerzamy wachlarz partnerów o prestiżową, globalną markę i realizujemy nasze obietnice dotyczące rozwoju tego wyjątkowego dla polskiego tenisa miejsca o wspaniałej tenisowej tradycji. Nie możemy się już doczekać rywalizacji najlepszych tenisistek na naszych kortach, a zapowiedziana obecność Igi Świątek to dla nas dodatkowa motywacja i powód do dumy – zaznacza Michał Szewc, dyrektor obiektu Legia Tenis & Golf.

Turniej będzie transmitowany na antenach Telewizji Polskiej. Sprzedaż biletów ruszy już w połowie maja na stronie ebilet.pl.

Tenis. Eva Lys rywalką Igi Świątek w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie

Kategoria: WTA