Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Cornet - Tauson 6:3, 6:3; E. Andreeva - Seidel 6:4, 7:5; Watson - Ponchet walkower; BUENOS AIRES WTA 125: Sierra - Montgomery 6:4, 7:5; Zarazua - Giovannini 6:0, 6:4; NEXT GEN FINALS DŻEDDA: Fils - Van Assche 2:4, 4:1, 4:3 (1), 4:3 (6).
Polska Liga Tenisa

Tenis. Zmiana nawierzchni kortów Legii Warszawa – z ziemnej na twardą

20 marca rozpoczął się proces wymiany nawierzchni na korcie centralnym oraz czterech kortach bocznych (od 3 do 6) klubu Legia Tenis & Golf przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie. 

Wiele wskazuje, że turniej WTA BNP Paribas Poland Open 2023 w Warszawie (24-31 lipca) odbędzie się już na nawierzchni twardej. Udział Igi Świątek w zawodach staje się realny.

Laykold

Władze warszawskiego klubu zdecydowały się na nawierzchnię twardą marki Laykold, która jest stosowana na największych turniejach WTA i ATP na świecie (w tym wielkoszlemowy US Open).

– Sekcja tenisowa Legii została założona w styczniu 1923 roku. Już w pierwszym roku przy ul. Myśliwieckiej grupa oficerów Wojska Polskiego – ze środków pozyskanych dzięki prywatnej pożyczce – wybudowała jeden kort oraz szatnię. Trzy lata później kortów było już pięć. Korty o nawierzchni ziemnej usytuowane dokładnie w tym samym miejscu, w sąsiedztwie pięknych Łazienek Królewskich funkcjonują do dziś. Z pełną świadomością wagi tej decyzji i szacunkiem do dorobku działaczy i tenisistów, którzy dbali o Klub w przeszłości mamy ogromny zaszczyt dziś wpisać się w tą wyjątkową historię i otworzyć kolejny rozdział legendy kortów przy ul. Myśliwieckiej – informuje Legia Tenis & Golf. 

Terminy

W przygotowaniu kortów pomogą partnerzy klubu ze stolicy – firmy Ar-Mel i Tamex.

Prace na korcie centralnym mają zakończyć się w połowie czerwca, natomiast korty od 3 do 6 zostaną oddane do użytku w drugim tygodniu lipca.

Na czas remontu Legia będzie dysponowała tylko czterema kortami.

Kategoria: Inwestycje