Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Alcaraz - Medvedev 6:7 (1), 6:3, 6:4, 6:4; Djokovic - Musetti 6:4, 7:6 (2), 6:4; Olmos/S. Gonzalez - Eikeri/M. Gonzalez 6:3, 7:6 (5); Hsieh/J. Zieliński - Routliffe/Venus 7:6 (0), 6:3.

Tenis. Zmiana nawierzchni kortów Legii Warszawa – z ziemnej na twardą

20 marca rozpoczął się proces wymiany nawierzchni na korcie centralnym oraz czterech kortach bocznych (od 3 do 6) klubu Legia Tenis & Golf przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie. 

Wiele wskazuje, że turniej WTA BNP Paribas Poland Open 2023 w Warszawie (24-31 lipca) odbędzie się już na nawierzchni twardej. Udział Igi Świątek w zawodach staje się realny.

Laykold

Władze warszawskiego klubu zdecydowały się na nawierzchnię twardą marki Laykold, która jest stosowana na największych turniejach WTA i ATP na świecie (w tym wielkoszlemowy US Open).

– Sekcja tenisowa Legii została założona w styczniu 1923 roku. Już w pierwszym roku przy ul. Myśliwieckiej grupa oficerów Wojska Polskiego – ze środków pozyskanych dzięki prywatnej pożyczce – wybudowała jeden kort oraz szatnię. Trzy lata później kortów było już pięć. Korty o nawierzchni ziemnej usytuowane dokładnie w tym samym miejscu, w sąsiedztwie pięknych Łazienek Królewskich funkcjonują do dziś. Z pełną świadomością wagi tej decyzji i szacunkiem do dorobku działaczy i tenisistów, którzy dbali o Klub w przeszłości mamy ogromny zaszczyt dziś wpisać się w tą wyjątkową historię i otworzyć kolejny rozdział legendy kortów przy ul. Myśliwieckiej – informuje Legia Tenis & Golf. 

Terminy

W przygotowaniu kortów pomogą partnerzy klubu ze stolicy – firmy Ar-Mel i Tamex.

Prace na korcie centralnym mają zakończyć się w połowie czerwca, natomiast korty od 3 do 6 zostaną oddane do użytku w drugim tygodniu lipca.

Na czas remontu Legia będzie dysponowała tylko czterema kortami.

Kategoria: Inwestycje