Polski Tenis

WYNIKI

ROLAND GARROS: Świątek - Osaka 7:6 (1), 1:6, 7:5; Gauff - Zidansek 6:3, 6:4; Jabeur - Osorio 6:3, 1:6, 6:3; Kenin - C. Garcia 6:3, 6:3; Alcaraz - De Jong 6:3, 6:4, 2:6, 6:2; S. Tsitsipas - Altmaier 6:3, 6:2, 6:7 (2), 6:4; Rublev - P. Martinez 6:3, 6:4, 6:3.

Jak wybrać wózek golfowy? Najpopularniejsze wózki golfowe. Clicgear, Masters, Motocaddy

W którymś momencie przed każdym golfistą pojawia się problem wyboru wózka golfowego. Zaczyna się analizowanie, czy tradycyjne, ręczne wózki zdadzą egzamin, czy może wygodniejszy i bardziej praktyczny, ale też droższy, będzie wózek elektryczny. 

A może pójść na kompromis i kupić elektryczny wózek golfowy z drugiej ręki? Na każde pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od kilku czynników.

Pierwszą rzeczą, nad którą warto się zastanowić, jest to, jak dużo czasu będziesz spędzać na polu golfowym. Czy jesteś graczem, który gra w golfa sporadycznie? A może jesteś początkującym golfistą, który złapał już bakcyla i nie potrafi sobie wyobrazić tygodnia bez porządnej rozgrywki? Czy może jesteś zawodowym graczem, który spędza wiele dni na polach golfowych nie tylko trenując i odpoczywając, ale także prowadząc interesy? W każdym z tych przypadków dobór wózka golfowy będzie inny.

Kolejnym elementem jest budżet, który chcesz przeznaczyć na wózek do transportu sprzętu i akcesoriów golfowych. Nowe wózki golfowe, a w szczególności elektryczne i spalinowe, są sporym wydatkiem dla początkującego gracza. Jest to jednak niezbędny element ekwipunku golfisty. Na polu golfowym bez wózka jak bez ręki. Noszenie ciężkiej torby na kije golfowe wraz z pozostałymi niezbędnymi akcesoriami, piłeczkami oraz chociażby wodą, powoduje, że gra z przyjemnej i odprężającej czynności zmieniła się w mordęgę.

Wózek golfowy manualny, elektryczny czy spalinowy – co sprawdzi się najlepiej?

Tradycyjny wózek golfowy pozbawiony jakiegokolwiek dodatkowego napędu jest najtańszy oraz najlżejszy. Jest to dobry wybór w wielu przypadkach. Każdemu początkującemu graczowi zaleca się kupno właśnie takiego typu wózka golfowego. Gdy sprawdzamy, czy golf to sport dla nas, wydatek rzędu 500 zł nie jest przesadzony, a w razie braku zainteresowania tym rodzajem sportu szybko można go sprzedać w niemal tej samej kwocie. Manualne wózki golfowe są niezwykle trwałe, praktycznie nie ma co się w nich zepsuć. Dlatego dużo łatwiej jest odsprzedać wózek manualny niż jego droższy elektryczny odpowiednik.

Największą zaletą takiego modelu jak wózek golfowy elektryczny jest komfort. Napęd, który będzie przenosił ciężki sprzęt za Ciebie, zamieni podróżowanie po polu golfowym w przyjemny spacer. Wadą manualnych wózków jest to, że nadal potrzeba ludzkiej energii, aby wprawić je w ruch. Mimo że brak nawet takiego sprzętu sprawi, że poruszanie się po polu z torbą pełną kijów do golfa będzie niezwykle trudne, to i tak po wielu godzinach gry plecy mogą odczuć pewien dyskomfort. Za pomocą wózków golfowych o napędzie elektrycznym zapomnisz, że masz ze sobą jakikolwiek balast i będziesz myślał tylko o przyjemności płynącej z gry. Warto zaznaczyć, że wiele elektrycznych wózków golfowych zaopatrzonych jest w pilota, który umożliwia przemieszczenie wózka bez konieczności kontaktu z nim, co sprawia, że gra w golfa jest jeszcze przyjemniejsza.

Wózki spalinowe to ogromny koszt, na który mogą sobie pozwolić jedynie profesjonaliści oraz kluby golfowe. Jednak jest to najlepszy środek transportu na polu golfowym, który zapewnia maksymalny komfort. Przede wszystkim mamy możliwość usiąść między każdym kolejnym dołkiem, pod daszkiem zawsze jest nieco cienia, a w niektórych przypadkach mamy nawet dostęp do lodówki z zimną wodą i przekąską.

Wózek golfowy dla początkujących – czy warto wybrać używany wózek golfowy?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, dla początkującego gracza polecamy manualne wózki golfowe. Dlaczego? Powodów jest kilka: niska cena, względny komfort transportu oraz prosta sprzedaż w przypadku, gdy zdecydujemy, że golf nie jest dla nas lub odwrotnie – zechcemy przesiąść się na droższą i bardziej komfortową wersję elektryczną. Warto jeszcze dodać, że jeśli zdecydowałeś, że Twoim pierwszym wózkiem będzie wózek manualny, to koniecznie wybierz trójkołowy lub czterokołowy egzemplarz. Są one zdecydowanie lepsze w prowadzeniu i dają dużo większy komfort.

Często trafiamy na pytanie, czy warto kupić używany wózek golfowy. Wszystko zależy od tego, co planujemy kupić. W przypadku manualnych wózków zwykle nie ma ryzyka. Jeśli wizualnie wózek wygląda dobrze, a cena jest okazyjna, to warto spróbować. Zdecydowanie trudniejszym zakupem będzie używany wózek elektryczny. Tutaj ciężko jednoznacznie wskazać, czy wózek jest sprawny i czy będzie nadal działał. Układy elektryczne oraz akumulatory mogą być zużyte i wymagać wymiany. W takim wypadku może okazać się, że zamiast zaoszczędzić pieniądze, zapłacimy tyle samo albo nawet i więcej, co za nowy wózek elektryczny. Dlatego przed takim zakupem koniecznie sprawdź, co sprzedawca proponuje i czy jest to na pewno sprawne. Najlepiej poradź się eksperta w takim miejscu jak Sklep Golfowy Bogigolf.

Jeśli mielibyśmy wskazać godne polecenia wózki, to byłby to na pewno wózki golfowe marki Clicgear. Taki produkt jak Clickgear M4 to jeden z najlepszym manualnych wózków. Zdobył on główną nagrodę Orlando PGA, charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością, prostą budową oraz maksymalną ergonomią. Jeśli szukasz sprzętu z wyższej półki, koniecznie sprawdź Motocaddy M1. Nowa wersja została ulepszona, dzięki czemu wózek pozwala złożyć się w kilka sekund. W przypadku tego sprzętu mamy do czynienia z wózkiem elektrycznym, który jest mniejszy od niektórych wózków manualnych. Jeśli zależy Ci na trwałym i komfortowym wózku, który charakteryzuje się najlepszą ergonomią, powinieneś wybrać właśnie ten model.

 

 

Kategoria: Artykuł partnera